مرغ سرخ شده در رژیم کتوژنیک

خوردن غذای لذیذ مطمئناً در کتو امکان پذیر است، و گوشت یکی از انواع غذایی است که می توانید از آن لذت ببرید. پر پروتئین است و به طور کلی هیچ کربوهیدراتی برای صحبت کردن ندارد. با این حال، خوردن دوباره و دوباره گوشت ساده می تواند پیر شود. اگر سینه مرغ پخته شده جزء اصلی رژیم غذایی شما است، ممکن است از خود بپرسید که آیا می توانید کمی شاخه های آن را تغییر دهید. مرغ سوخاری کتو هست؟ 

متأسفانه مرغ سرخ شده از آرد یا آرد ذرت (و گاهی اوقات نشاسته ذرت) برای ایجاد پوسته ترد و محبوب خود استفاده می کند. یعنی کتو پسند نیست. اگر قبل از خوردن نان را بردارید، مرغ سرخ‌شده سنتی را می‌توان کتوپسند کرد. همچنین می توانید مرغ نان نان را در گوشت خوک یا روغن آووکادو سرخ کنید تا در حالت کتوز باقی بماند. جایگزین دیگر این است که آرد بادام را جایگزین آرد سفید سنتی کنید و مرغ را به جای شیر در خامه غلیظ و تخم مرغ آغشته کنید. 

آیا مرغ سرخ شده کتو است؟ 

رژیم کتو به معنای کم نگه داشتن تعداد کربوهیدرات است . مرغ یک افزودنی عالی به برنامه غذایی شما است زیرا یک فنجان مرغ ساده خرد شده یا خرد شده کربوهیدرات صفر دارد، اما این مورد در مورد مرغ سرخ شده سنتی که به صورت نان پخته می شود صدق نمی کند. در نتیجه، تقریباً مطمئن است که مرغ سرخ شده شما را در بالاترین میزان کربوهیدرات قرار می دهد. 

مرغ سوخاری کنتاکی یکی از محبوب ترین گزینه های رستوران برای مرغ سوخاری است. با مرغ سوخاری نسخه اصلی آنها، می توانید چهار گرم کربوهیدرات خالص را روی یک چوب طبل بخورید. انتخاب ران یا سینه مرغ، تعداد کربوهیدرات ها را افزایش می دهد و بین هشت تا یازده گرم کربوهیدرات به شما می دهد. ۱] یک ران مرغ پوپیس دارای ۶ گرم کربوهیدرات خالص است، در حالی که سینه مرغ سرخ شده از Popees دارای ۱۴ گرم کربوهیدرات خالص است. ۲]

با توجه به اینکه اکثر مردم سعی می کنند روزانه کمتر از ۲۰ گرم کربوهیدرات مصرف کنند، مرغ سرخ شده سنتی به خوبی در رژیم کتو قرار نمی گیرد، اگرچه ممکن است بتوانید مقدار کمی از کربوهیدرات را مصرف کنید و در  اگر مراقب سایر کربوهیدرات‌های روزانه خود باشید. اگر گزینه دیگری ندارید، می توانید نان را بردارید و فقط گوشت را بخورید. این باید به شما کربوهیدرات نزدیک به صفر بدهد.

خبر خوب این است که چند راه وجود دارد که می توانید از مرغ سرخ شده لذت ببرید بدون اینکه مجبور باشید در مورد تعداد کربوهیدرات خود دچار پارانوئید باشید. با این حال، به جای انتخاب گزینه ساده تر، باید مرغ سوخاری خود را در خانه درست کنید.

طرز تهیه کتو مرغ سرخ شده

چند راه وجود دارد که می‌توانید جایگزینی برای مرغ سرخ‌شده سنتی در حالی که در کتوز نگهداری می‌کنید، تهیه کنید. اولین مورد این است که به طور کلی از پخت نان صرف نظر کنید. در یک کیسه کوچک، همه ادویه‌ها را که معمولاً در پخت نان استفاده می‌کنید، با هم مخلوط کنید، اما آرد را حذف کنید. ممکن است مقداری آویشن، پاپریکا، نمک، فلفل و پونه کوهی بریزید. 

تنها کاری که باید انجام دهید این است که سینه مرغ ساده خود را در این چاشنی ها بریزید و سپس آن را در مقداری گوشت خوک یا روغن کتو  سرخ کنید. 

درست کردن مرغ سوخاری کتو در روغن سالم

با این حال، بسیاری از مردم به دلیل دوست داشتن ترد و طعم نان به مرغ سوخاری روی می آورند. اگر این شما را توصیف می کند، می توانید چند جایگزین برای ایجاد یک نسخه کتو از مرغ سرخ شده مورد علاقه خود انجام دهید.

بیشتر مردم مرغ سرخ شده معمولی خود را در شیر که دارای کربوهیدرات بسیار زیادی برای رژیم کتو شما است، می‌ریزند. در عوض، مرغ خود را در خامه غلیظ و تخم مرغ آغشته کنید تا ادویه را با چوب بپوشانید. برخی از مردم ترجیح می‌دهند مرغ خود را در شیری مانند شیر بادام شیرین نشده آغشته کنند، اما متوجه شدیم که خامه غلیظ و تخم‌مرغ ترجیح داده می‌شوند. 

به جای آرد، چاشنی های خود را قبل از سرخ کردن با آرد بادام مخلوط می کنید. در حالی که طعم ممکن است کمی متفاوت باشد، تعداد کربوهیدرات نیز به طور قابل توجهی کمتر است. یک چهارم فنجان آرد بادام فقط ۲ گرم کربوهیدرات خالص دارد در حالی که آرد همه منظوره سنتی حدود ۱۹ کربوهیدرات خالص برای همین مقدار دارد. ۳] <[۴]

شما گزینه‌های مختلفی برای روغن‌های سالم دارید که می‌توانید آنها را سرخ کنید. برخی از افراد دوست دارند به جای آن از روغن زیتون فرابکر سنتی‌تر استفاده کنند. روغن نباتی زیرا به طور کلی سالم تر است. اگر به دنبال چربی سالم با نقطه دود بالاتر هستید، می توانید مرغ خود را در روغن گوشت خوک یا آووکادو سرخ کنید. 

نتیجه این است که می توانید دو ران مرغ داشته باشید و فقط ۲.۱ گرم کربوهیدرات خالص دریافت کنید. با توجه به کربوهیدرات بالای مرغ KFC، این بسیار چشمگیر است. 

دستور العمل های مرغ سرخ شده خوشمزه ای نیز وجود دارد که از پوست گوشت خوک آسیاب شده برای ایجاد یک پوسته ترد به جای آرد بادام استفاده می کنند. 

درست کردن کتو مرغ سرخ شده 

خبر خوب این است که هنگام رژیم کتو مجبور نیستید از غذاهای مورد علاقه خود صرف نظر کنید. شما هنوز هم می توانید از غذاهای مورد علاقه مانند مرغ سرخ شده لذت ببرید، اما باید به میزان مصرف و مواد تشکیل دهنده آن توجه کنید. انتخاب دویدن از طریق درایو برای برداشتن مقداری مرغ سرخ شده بهترین گزینه برای کسانی نیست که سعی می کنند به سبک زندگی کتو پایبند باشند، اما می توانید در حالی که در کتوزیس هستید به راحتی خودتان را در خانه درست کنید. جایگزین های موجود در اینجا را امتحان کنید تا ببینید آیا می توانید هوس خود را برای مرغ چاشنی ترد برآورده کنید یا خیر! 

مطالب مرتبط

نمونه رژیم کتوژنیک یا کتو جهت لاغری سریع

بیشتر بخوانید
گردو در رژیم کتوژنیک

غذاهای کتویی ایرانی ؛ دستور پخت غذاهای کتوژنیکی

رژیم کتوژنیک از نظر طب سنتی

رژیم کتوژنیک برای دیابت نوع ۱ و نوع ۲

قیمت رژیم کتوژنیک

رژیم کتوژنیک در دوران شیردهی

رژیم کتوژنیک ۲۸ روزه رایگان

رژیم کتوژنیک pdf

رژیم کتوژنیک ۷ روزه

مدت زمان رژیم کتوژنیک

رژیم کتوژنیک تخصصی توسط متخصص تغذیه (بهترین دکتر کتو)

بیشتر بخوانید
استون چیست و چرا برای کتو مهم است؟

ورزش در رژیم کتوژنیک رژیم کتو در بدنسازان و عضله سازی

رژیم کتوژنیک در کبد چرب

رژیم کتوژنیک گیاهی

عوارض رژیم کتوژنیک ۷ علائم ورود به کتوز

میزان کاهش وزن در رژیم کتوژنیک چقدر است؟

رژیم غذایی کتوژنیک در سندرم تخمدان پلی کیستیک یا PCOS

کتوراش چیست

چرا در رژیم کتو وزن کم نمیکنم علل استپ وزنی یا افزایش وزن

بیشتر بخوانید
آیا شیر بادام در رژیم کتوژنیک مجاز است؟

در رژیم کتوژنیک چه چیزهایی نباید خورد

رژیم کتوژنیک برای چه کسانی مناسب است

رژیم کتوژنیک برای چه افرادی مناسب نیست

الکترولیت در رژیم کتوژنیک چیست؟

مکمل های مورد نیاز در رژیم کتوژنیک + لیست ۹ تا از بهترین ها

رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر

رژیم کتوژنیک در ماه رمضان ، فستینگ یا روزه در رژیم کتو

بیشتر بخوانید
عکس کتو راش: چرا ناگهان خارش دارید و چگونه آن را از بین ببرید

میوه های مجاز در رژیم کتوژنیک

چگونه رژیم کتوژنیک را شروع کنیم؟ یک راهنمای ساده برای مبتدیان

انواع رژیم کتوژنیک : استاندارد هدفمند دوره ای ۲۱۶ کتوپلاس

فواید رژیم کتوژنیک

رژیم کتوژنیک و پریود، اثر کتو بر قاعدگی چیست؟

دلایل عدم کاهش وزن در رژیم کتوژنیک

رژیم کتوژنیک چرخه ای یا دوره ای CKD چیست؟ تمام آنچه نیاز است بدانید

آنفولانزای کتوژنیک: علائم و نحوه خلاص شدن از شر آن

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه