مزایای ترکیب روغن MCT در برنامه رژیم غذایی کتوژنیک شما

در زندگی همیشه از چیزهای واجب صحبت می کنیم. اگر یک خودروی مدل بالا رانده می‌شوید، باید بهترین روغن موتور را برای عبور از سیلندرهای آن داشته باشید. اگر در یک مسابقه پیست در سطح بالایی مسابقه می دهید، مدرن ترین کفش های دویدن ضروری است. هنگامی که یک چهارم بزرگ را در دفتر جشن می گیرید، بهترین بوربن ضروری است. اعتراف می کنم که اگر در مورد سبک زندگی کتوژنیک جدی هستید، روغن MCT ضروری است.

روغن MCT دوز زیادی از سوخت را فراهم می کند که بدن شما را به یک دستگاه چربی سوز تبدیل می کند – و از آن نگهداری می کند. برخلاف LCT ها، MCT بیشتر فرآیند گوارشی را که سایر چربی ها طی می کنند دور می زند. MCT ها تقریباً مانند کربوهیدرات ها از طریق ارسال مستقیم به کبد عمل می کنند، جایی که برای انرژی استفاده می شوند.

دلایل زیادی وجود دارد که چرا MCT برای رژیم کتوژنیک شما کاملاً منطقی است، اما برای کمک به درک اینکه چگونه آنها می توانند نقش مهمی در رژیم غذایی شما داشته باشند، ما برخی از مزایای اصلی روغن MCT را در برنامه رژیم کتوژنیک شما داریم.

بیشتر بخوانید
نان آرد نارگیل کتوژنیک

روغن MCT به شما در کتوزیس سریعتر کمک می کند

همانطور که می دانید، MCT ها به کبد شما می روند و به روشی «کربوهیدراتی» عمل می کنند که LCT ها توانایی انجام آن را ندارند. این بدان معنی است که شما می توانید از نظر تئوری کتوز را با دنبال کردن مراحل زیر شروع کنید:

۱. بدون صبحانه سریع باشید.

اگر مدتی است که از کتوز خارج شده اید و می خواهید به طور موثر به حالت چربی سوزی برگردید، مخلوطی از گرسنگی و روغن MCT این کار را انجام می دهد. فقط یک شام بسیار کم کربوهیدرات بخورید یا حتی شام را حذف کنید و سپس از خواب بیدار شوید و صبحانه نخورید! در عوض، یک فنجان قهوه بنوشید و یک یا دو قاشق غذاخوری روغن MCT را در قهوه خود بریزید و بیرون بروید!

مصرف MCT، به‌علاوه بدن گرسنه‌تان، شما را سریع‌تر از زمانی که سعی کنید به آرامی به سمت کتوزیس (یعنی کتوز غذایی) بروید، به کتوز بازمی‌گرداند. همچنین ارزش افزودن این نکته را دارد که انرژی دریافتی از MCT Oil و قهوه با آنچه که به آن عادت کرده اید متفاوت است: MCT ها انرژی طولانی مدتی را ارائه می دهند که با انرژی حاصل از گلیکوژن قابل مقایسه نیست.

بیشتر بخوانید
فوتبال و کتوژنیک

۲. غذا را با روغن MCT جایگزین کنید

یکی دیگر از مزایای استفاده از روغن MCT در برنامه رژیم غذایی کتوژنیک، استفاده از آن به عنوان جایگزین وعده غذایی است.

این تا حدودی شبیه به نقطه روزه قبلی با روغن MCT است، اما تفاوت این است که شما هنوز سایر وعده های غذایی کتوژنیک معمولی را می خورید، با این تفاوت که (حداقل) یکی از این وعده ها را با کمی روغن MCT جایگزین می کنید.

یکی از مزایای روغن MCT توانایی آن در رفع اشتهای شما است. بنابراین، اگرچه ممکن است در ابتدا ترسناک به نظر برسد که فقط به چند قاشق غذاخوری روغن جایگزین غذا تکیه کنید، اما بدن شما با این کار بیشتر و بیشتر به آن عادت می کند. MCT به عنوان یک جایگزین برای چیزی که معمولاً دارد (گلیکوژن) عمل می کند و گرسنگی وحشتناک گورکن شما کاهش می یابد.

در سبک زندگی پرشتاب ما در قرن بیست و یکم، نمی توان مزایای ماندن در کتوزیس را در حالی که فقط چند قاشق غذاخوری MCT مصرف کرد، نادیده گرفت.

بیشتر بخوانید
شش راه برای از بین بردن گرفتگی عضلات پا در رژیم کتوژنیک

۳. وعده های غذایی کتوژنیک خود را با MCT افزایش دهید

تطبیق پذیری روغن MCT شگفت انگیز است. فرض کنید شما در حال حاضر در کتوز هستید، اما در شرف خوردن یک سالاد برای کربوهیدرات روزانه خود هستید و می خواهید آن را ۱۰۰ در هر زندگی کتوژنیک نگه دارید. این آسان است! فقط از MCT به عنوان پایه ای برای پانسمان خود استفاده کنید و می توانید مطمئن باشید که پس از خوردن سبزی همچنان چربی می سوزانید!

یکی دیگر از راه های استفاده از MCT در غذاهای کتوژنیک مورد علاقه خود استفاده از آن به عنوان جایگزین کره ساده در هنگام پخت است! اقیانوس کاملی از دستور العمل ها برای برشته کردن کتوژنیک وجود دارد، پس چرا دو برابر نشده و از MCT به جای روغن نارگیل معمولی استفاده نکنید؟!

اما اگر نپزید چه؟ اگر در حال دویدن هستید و می خواهید از بهره وری انرژی MCT Oil استفاده کنید چه؟ یک “نوشیدنی ورزشی” خوب کتوژنیک چطور؟! تنها کاری که باید انجام دهید این است که خیس کنید و سپس مقداری آب لیمو بفشارید و یک نوشیدنی ورزشی سالم تری بدون قند برای تمرینات طولانی در زیر نور آفتاب خواهید داشت!

بیشتر بخوانید
کتون ها: مقدمه ای بر آزمایش کتون ها

راه های زیادی برای پوست گربه و راه های زیادی برای گسترش رژیم کتوژنیک وجود دارد. MCT ها برای تبدیل بدن شما به یک دستگاه چربی سوز ضروری هستند. متأسفانه، شما همیشه نمی توانید مقادیر مناسبی را از رژیم غذایی به تنهایی دریافت کنید – به تقویت نیاز دارید، و MCT Oil این انگیزه است.

زندگی مملو از “چیزهای واجب” است و رژیم غذایی شما از محدوده این مانترا فراتر نمی رود. اگر می‌خواهید یک سبک زندگی واقعاً کتوژنیک داشته باشید، باید روی سوخت‌های مناسب سرمایه‌گذاری کنید و آنها را به کارآمدترین راه‌های ممکن استفاده کنید. بنابراین، مزایای MCT برای برنامه رژیم غذایی کتوژنیک شما چیست؟ پاسخ: کارایی. یک رژیم غذایی موثر که سبک زندگی موثری را پرورش می دهد که در نهایت به شما زمان بیشتری برای انجام کارهایی که دوست دارید می دهد.

بهترین روغن برای رژیم کتوژنیک

۴/۵ - (۱ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه