حساسیت به سیب و معده درد

سیب یکی از مغذی ترین غذاهایی است که می توانید بخورید، سرشار از فیبر برای بهبود سلامت دستگاه گوارش و آنتی اکسیدان هایی که می توانند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهند. اما تمام این مزایا هیچ فایده ای برای شما ندارد اگر اغلب فکر می کنید: سیب بعد از خوردنش معده ام را درد می کند.

سینی پر از سیب های تازه چیده شده.

برخی افراد هنگام خوردن سیب دچار معده درد می شوند.

محتمل ترین علت درد معده شما حساسیت یا سوء جذب فروکتوز است. اگر اولی درست باشد، باید میوه را رها کنید. اگر دومی باشد، ممکن است همچنان بتوانید مقدار کمی غذا بخورید. قبل از ایجاد تغییر در رژیم غذایی خود، با پزشک خود در مورد دردهای معده خود صحبت کنید.

بیشتر بخوانید
هر آنچه که باید در مورد آلرژی به موز بدانید

آلرژی به سیب

اگرچه تنوع گسترده ای از میوه ها می تواند باعث واکنش در افراد شود، سیب یکی از رایج ترین مقصران است. دانشگاه نبراسکا-لینکلن سایت اینترنتی. سیب ممکن است حاوی چندین آلرژن مختلف از کلاس های مختلف آلرژن های غذایی باشد، بنابراین علائم از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

علائم دهان از جمله خارش و تورم لب ها، دهان و گلو شایع ترین هستند، اما درد معده نیز یک علامت شایع است. علائم آلرژی به سرعت پس از خوردن غذا، در عرض چند دقیقه یا یک یا دو ساعت ظاهر می شود.

چگونه آلرژی سیب را مدیریت کنیم

پزشک شما می تواند تشخیص دهد که آیا شما به سیب حساسیت دارید یا خیر. اگر درد معده شما به دلیل آلرژی است، باید از خوردن سیب خودداری کنید. آلرژی غذایی یک واکنش سیستم ایمنی بدن به یک ماده معمولی بی ضرر است که به عنوان یک تهدید شناخته شده است. علاوه بر معده درد، آلرژی غذایی می تواند علائم دیگری را ایجاد کند که می تواند شدید و حتی تهدید کننده زندگی باشد، مانند مشکل در بلع و انسداد مجاری هوا.

بیشتر بخوانید
رینیت غیر آلرژیک چیست؟

طبق وب سایت FARE، علائم ممکن است در موارد مختلف کمتر یا شدیدتر باشند. اگرچه شما فقط پس از خوردن یک سیب در ماه گذشته یک دوره معده درد خفیف را تجربه می کنید، حمله بعدی شما می تواند شدیدتر باشد. گاهی اوقات، افرادی که به سیب خام حساسیت دارند، می توانند سیب پخته بخورند، زیرا گرما باعث از بین رفتن مواد حساسیت زا می شود.

بیشتر بخوانید
تست های پوستی آلرژی

سوء جذب فروکتوز

فروکتوز قندی است که به طور طبیعی در میوه ها و سایر غذاها یافت می شود. همچنین به طور گسترده در فرآوری مواد غذایی برای افزودن شیرینی استفاده می شود. برخی افراد پس از مصرف بیش از حد این ماده در غذاهای کامل و فرآوری شده دچار درد معده می شوند زیرا بدنشان قادر به جذب آن نیست.

این شرایط به عنوان سوء جذب فروکتوز، که با عدم تحمل فروکتوز یکسان نیست – یک بیماری ارثی که اغلب در دوران نوزادی تشخیص داده می شود. علت آن ناشناخته است، اما عوامل متعددی ممکن است نقش داشته باشند، از جمله مشکلات باکتریایی در روده، التهاب و استرس.

بیشتر بخوانید
داروهای آسم

استراتژی های غذایی برای سوء جذب

سوء جذب فروکتوز تهدید کننده زندگی نیست، اما می تواند ناراحت کننده باشد و حتی در برخی افراد باعث افسردگی شود. بنابراین، مهم است که از پزشک خود تشخیص دهید. ابتلا به اختلال سوء جذب فروکتوز به این معنی نیست که باید سیب را از رژیم غذایی خود یا تمام غذاهای حاوی فروکتوز حذف کنید. ممکن است بتوانید همزمان چند تکه سیب بخورید، یا ممکن است متوجه شوید که حتی مقدار کمی آن باعث ایجاد مشکل می شود.

Source link

۵/۵ - (۲ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه