مقایسه شیرین کننده های طبیعی و مصنوعی


مقایسه شیرین کننده های طبیعی و مصنوعی

مقایسه شیرین کننده های طبیعی و مصنوعی

چکیده :
شیرین کننده ها به ۲ دسته اصلی شیرین کننده های طبیعی و مصنوعی تقسیم میگردند.
لاکتوز خوراکی یک قند طبیعی میباشد که فقط در شیر پستانداران یافت می شود.
شیرین کننده های مصنوعی نظیر سوکرالوز و دکستروز را میتوان تحت عنوان جایگزینی برای قند و شکر در نظر گرفت. این مواد از طریق فرایند سنتتیک حاصل میشوند و به همین دلیل نام آنها را شیرین کننده های مصنوعی برگزیده اند. اغلب شیرین کننده های مصنوعی بدون کالری و یا حاوی کالری به میزان بسیار کمی هستند، بنابراین انتخاب خوبی برای استفاده در محصولات رژیمی میباشند.

مقایسه شیرین کننده های طبیعی و مصنوعی

همانطور که میدانیم در صنایع تولیدات محصولات غذایی از انواع شیرین کننده ها استفاده میشود که این شیرین کننده ها به ۲ دسته اصلی شیرین کننده های طبیعی و شیرین کننده های مصنوعی تقسیم میگردند.

در این مقاله قصد داریم تا به مقایسه شیرین کننده های طبیعی و مصنوعی بپردازیم، پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

شیرین کننده های طبیعی

شیرین کننده هایی نظیر ساکارز (شکر) با اینکه در دسته شیرین کننده های طبیعی جای میگیرند، در صورتی که به اندازه ای قابل قبول از آنها استفاده نشود و در مصرفشان زیاده روی گردد، میتوانند برای بدن ماده ای آسیب زا به شمار روند. شکر در ساختار خود هم گلوکز و هم فروکتوز را دارا میباشند که کبد، فروکتوز را متابولیزه میکند. در نتیجه، هنگامی که از این مواد استفاده میکنیم، باعث میشود تا مقادیر زیادی از این قندها در کبد به صورت چربی ذخیره شوند و به همین دلیل است که این قندهای فراوری شده برای بدن موادی مضر به شمار رفته و موجب ایجاد چاقی میگردند.

از دیگر عللی که در رابطه با این ماده بایستی به آن توجه داشت این است که بلافاصله بعد از استفاده، موجب افزایش قند در سطح خون میگردد که در این صورت، به میزان زیادی انسولین در خون آزاد خواهد شد و در پی آن، قند خون به سرعت کاهش یافته و موجب افزایش میل افراد به مصرف غذا میشود.

لاکتوز خوراکی نیز یکی دیگر از کربوهیدرات های ساده و یا قندی طبیعی میباشد که فقط در شیر پستانداران یافت می شود. این ماده که همان قند شیر است، یک دی ساکارید محسوب میشود و نام آن از لاکت (lacte) که در لاتین به معنای شیر است و پسوند اوز (ose) که برای نامگذاری قندها بکار می رود ریشه گرفته است. قند شیر در خانواده‌ی قندهای غیر شیرین طبقه بندی می گردد.

خرید لاکتوز به صورت مونوهیدرات (آبدار) و آنهیدروز (خشک ) و در مش های مختلف ۸۰، ۱۰۰ و ۲۰۰ صورت میپذیرد و با توجه به نوع محصول، در صنایع دارویی و غذایی استفاده میشود.

مقایسه شیرین کننده های طبیعی و مصنوعی 1

یکی دیگر از شیرین کننده های طبیعی، استویا نام دارد که ۳۰۰ برابر در مقایسه با شکر شیرین تر است. به طوریکه، مزه شیرینی این ماده رو به تلخی میرود. این شیرین کننده یکی از انواع شیرین کننده های بدون کالری است که از گیاه استویا (شیرین برگ) تهیه میشود. گیاه استویا که برای اولین بار در شمال شرقی پاراگوئه شناخته شد، به نام گیاه برگ عسلی نیز معروف است.

این گیاه دارای برگ هایی کوچک است و نسبت به سرما حساس میباشد. امروزه تعداد کثیری از مردم در نواحی مختلف جهان از جمله چین، ژاپن، کره، آمریکا، هندوستان و… از شیرین کننده طبیعی استویا بهره میگیرند.

شیرین کننده های مصنوعی

خرید شیرین کننده های مصنوعی را میتوان تحت عنوان جایگزینی برای قند و شکر در نظر گرفت. این مواد از طریق فرایند سنتتیک حاصل میشوند و به همین دلیل نام آنها را شیرین کننده های مصنوعی برگزیده اند. اغلب شیرین کننده های مصنوعی بدون کالری و یا حاوی کالری به میزان بسیار کمی هستند و به همین علت انتخاب خوبی برای استفاده در محصولات رژیمی به شمار میروند. همچنین، میزان شیرینی شیرین کننده های مصنوعی در قیاس با شکر بیشتر میباشد.

سوکرالوز، شیرین کننده ای منحصر به فرد در صنایع غذایی

یکی از شیرین کننده های مصنوعی که میتوان به آن اشاره کرد، سوکرالوز است. سوکرالوز یکی از شیرین کننده های مصنوعی است که علی رغم اینکه کالری آن برابر با عدد صفر میباشد، میزان شیرین کنندگی آن ۶۰۰ برابر نسبت به شکر بیشتر میباشد. سوکرالوز طی یک فرایند چند مرحله ای شیمیایی از قند تهیه میشود که در این پروسه سه گروه اکسیژن و هیدروژن جایگزین اتم‌های کلر میگردند (این فرایند را فرایند کلرینه شدن ساکارز مینامند). باید توجه داشت که خود سوکرالوز را، قند در نظر نمیگیرند اما پروسه ای که این ماده از طریق آن تولید میشود، با ساکارز آغاز میگردد.

خرید سوکرالوز در محصولات غذایی زیادی حضور دارد. به طور مثال، در قهوه های آماده، آبنبات ها، میوه های کنسرو شده، ماست های سنتی، نوشابه ها و… از شیرین کننده سوکرالوز استفاده میشود.

سوکرالوز به جز اینکه مزیت صفر بودن کالری را داراست، مزیت بسیار مورد توجه دیگری هم دارد که آن ماندگاری و مقاومت بسیار عالی در برابر حرارت است. از این رو، در پخت انواع کیک و کلوچه از آن بهره گرفته میشود. این ماده این قابلیت را دارد که تا دمای ۱۲۵ درجه سانتی گراد را تحمل نماید.

مقایسه شیرین کننده های طبیعی و مصنوعی 2

سوکرالوز و مصرف آن در صنعت دارو

معمولا پزشکان، سوکرالوز را برای رژیم های کاهش وزن و کم کالری به منظور درمان بیماران دیابتی تجویز میکنند. به دلیل اینکه پس از مصرف این ماده، میزان قند خون در افراد با افزایش روبرو نیست، میتوان آن را ماده ای مفید برای رژیم بیماران دیابتی در نظر گرفت. لازم است که هنگام تهیه آن، حتما در مورد نحوه و دوز مصرف قرص سوکرالوز با پزشک خود مشورت نمائید.

دکستروز، یک شیرین کننده مصنوعی دیگر

دکستروز ماده ای است که از طریق هیدرولیز کامل نشاسته حاصل میشود. میتوان از خرید دکستروز که در صنایع غذایی و دارویی کاربرد دارد، برای درمان کاهش قند خون بهره گرفت.

دکستروز، مناسب برای افراد دیابتی

دیده شده است که پزشکان به افراد مبتلا به بیماری دیابت یا کسانی که مستعد ابتلا به افت قند خون هستند، به همراه داشتن قرص های دکستروز را توصیه نمایند. قند خون پایین یک فرد مبتلا به دیابت، با مصرف قرص دکستروز، سریعا به حالت عادی باز میگردد.

دکستروز در بدنسازی

بدن انسان برای تامین انرژی مورد نیاز خود، گلیکوژل را که نوعی گلوکز است در خود ذخیره میکند. از این رو، ورزشکاران و بدنسازان، مکمل های حاوی دکستروز را برای تامین ذخایر گلیکوژن بدن خود مورد استفاده قرار میدهند. بدن ورزشکاران با مصرف این ماده بعد از تمرین، میتواند در کوتاهترین زمان ممکن به ترمیم عضلات خود بپردازد.

سخن پایانی

شرکت آرتین تجارت اکسیر از جمله شرکت های تامین کننده مواد اولیه غذایی و دارویی و انواع شیرین کننده ها، دارای دو دهه تجربه در زمینه عرضه این مواد و ارائه مشاوره های بسیار کامل و تخصصی جهت استفاده مناسب و به جای این مواد میباشد.

برای آشنایی بیشتر با این مجموعه میتوانید به سایت بازارنانو www.BazarNano.com مراجعه نمائید.

برچسب ها :
مقایسه شیرین کننده ها,شیرین کننده های طبیعی,شیرین کننده های مصنوعی,شیرین کننده رژیمی

۵/۵ - (۲ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

3 دیدگاه دربارهٔ «مقایسه شیرین کننده های طبیعی و مصنوعی;

  1. بله. در اکثر مواقع خرید شیرین کننده‌های مصنوعی نسبت به شیرین کننده‌های طبیعی به صرفه است.
    برای مثال با توجه به اینکه شیرینی سوکرالوز ۶۰۰ برابر شیرینی شکر است با توجه به قیمت‌های هر یک، هزینه تمام شده به مقدار قابل توجهی پایین می‌آید.

    پاسخ
  2. سلام
    آیا خرید شیرین کننده مصنوعی نسبت به شیرین کننده طبیعی به صرفه است؟ قیمت شیرین کننده های مصنوعی در بازار چگونه است؟

    پاسخ