مقایسه ویاگرا و ورزش برای اختلال نعوظ: مطالعه

۲۳ اکتبر ۲۰۲۳ — بر اساس تجزیه و تحلیل جدیدی از بهترین تحقیقات تا به امروز در مورد ورزش هوازی و عملکرد نعوظ، ورزش حداقل ۳۰ دقیقه سه بار در هفته می تواند به اندازه ویاگرا و داروهای مشابه در بهبود عملکرد نعوظ موثر باشد.

را مطالعه، منتشر شده در این ماه در رامجله طب جنسی، نشان داد که فعالیت های هوازی – مانند پیاده روی یا دوچرخه سواری – عملکرد نعوظ را در همه مردان مبتلا به اختلال نعوظ بدون توجه به وزن بدن، سلامت کلی یا مصرف دارو بهبود می بخشد. مردانی که شدیدترین اختلال نعوظ را داشتند بیشترین سود را دیدند.

دکتر لری ای. میلر، نویسنده این مطالعه، گفت: «این مطالعه به پزشکان و بیماران مدارک مورد نیاز برای توصیه قطعی فعالیت هوازی به عنوان بخشی از مدیریت ED را ارائه می دهد.

پزشکان مدت‌هاست که می‌دانند عملکرد نعوظ با سلامت قلب و عروق مرتبط است، اما شواهد با کیفیت بالا در مورد تأثیر ورزش بر این اختلال وجود دارد.

به خوبی ویاگرا برای ED ورزش کنید: مطالعه

محققان ادبیات علمی را جست‌وجو کردند و ۱۱ کارآزمایی تصادفی‌سازی شده و کنترل‌شده را پیدا کردند – یک طرح مطالعه با استاندارد طلایی که در آن شرکت‌کنندگان به‌طور تصادفی برای دریافت مداخله یا عدم دریافت مداخله تعیین می‌شوند. از ۱۱۰۰ مردی که در این مطالعات شرکت داشتند، ۶۰۰ نفر به گروه های “تجربی” که معمولاً ۳۰ تا ۶۰ دقیقه، سه تا پنج بار در هفته ورزش می کردند، اختصاص یافتند، در حالی که ۵۰۰ نفر در گروه های “کنترل” بدون برنامه ورزشی قرار گرفتند.

بیشتر بخوانید
آیا کرم و پمادها می تواند اختلال نعوظ شما را کاهش دهد؟
محققان دریافتند هرچه ED بدتر باشد، ورزش بیشتر کمک می کند. در یک مقیاس استاندارد شده از ۶ تا ۳۰، مردان مبتلا به ED شدید که ورزش می کردند، بهبود ۵ درجه ای را در عملکرد نعوظ گزارش کردند. کسانی که ED خفیف و متوسط ​​داشتند به ترتیب ۲ و ۳ امتیاز بهبود یافتند.

بیشتر بخوانید
علل احتمالی درد آلت تناسلی و نحوه درمان

در مقایسه، مهارکننده‌های فسفودی استراز-۵ – مانند سیلدنافیل (ویاگرا) یا تادالافیل (سیالیس) – می‌توانند منجر به بهبود ۴ تا ۸ امتیازی شوند. و درمان جایگزینی تستوسترون می تواند منجر به بهبود ۲ امتیازی شود.

میلر گفت: «ما به‌ویژه تحت تأثیر این یافته‌ها قرار گرفتیم که مردانی که دارای اختلال نعوظ شدیدتر بودند، با ورزش پیشرفت‌های بیشتری را مشاهده کردند و این بهبودها مشابه آنچه در مردانی که از داروهایی مانند ویاگرا استفاده می‌کردند، بود.

ED و سلامت قلب

اختلال نعوظ را اغلب می توان در همان علل بیماری قلبی عروقی، از جمله التهاب، تنگ شدن شریان ها (اختلال اندوتلیال)، یا سخت شدن شریان ها (آترواسکلروز) ردیابی کرد.

دکتر ایمی پرلمن، متخصص اورولوژی و متخصص در سلامت جنسی مردان در موسسه پرایم در میامی، گفت: «این مهم است که درک کنیم که اختلال نعوظ اغلب می‌تواند به عنوان یک شاخص یا فشارسنج برای سلامت قلبی عروقی باشد.

بیشتر بخوانید
عفونت ادراری در مردان
پرلمن در این مطالعه شرکت نداشت اما فکر می کند نتایج منطقی هستند. منطقی است که هر مداخله ای با هدف افزایش سلامت قلب و عروق نیز ممکن است تأثیر مثبتی بر سلامت نعوظ داشته باشد.

دکتر راهول ماهان، اورولوژیست، موسس مرکز اورولوژی East Valley در مسا، ایالت AZ، گفت: اما آنچه که مایه تعجب بود این بود که ورزش هوازی علائم را در مقایسه با داروهایی مانند ویاگرا کاهش داد. (مهان نیز در مطالعه شرکت نداشت.)

در حالی که داروهای اختلال نعوظ به طور کلی مقرون به صرفه و در دسترس هستند، برخی از بیماران مایل به مصرف آنها نیستند یا نمی توانند عوارض جانبی را تحمل کنند. به گفته ماهان، اینها می تواند شامل «سردرد، سوزش سر دل، حالت تهوع، گرگرفتگی و درد در عضلات، پشت، بازوها یا پاها باشد». او می افزاید: “همه می توانند ورزش کنند.”

بیشتر بخوانید
آیا هندوانه می تواند به اختلال نعوظ کمک کند؟

برخی از پزشکان، از جمله ماهان، از قبل ورزش را به بیماران مبتلا به ED توصیه می کنند.

میلر گفت: اکنون آنها می توانند به بیماران بگویند که این یک رویکرد اثبات شده است که با داده های با کیفیت بالا از مطالعات تصادفی حمایت می شود. ورزش کم خطر و مقرون به صرفه است و آن را به یک گزینه درمانی خط اول ایده آل برای مشکلات نعوظ، به ویژه برای بیمارانی که تمایلی به استفاده از داروها ندارند یا قادر به استفاده از آنها نیستند، تبدیل می کند.

Source link

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه