سرکه سیب هزاران سال است که در آشپزی و طب طبیعی استفاده می شود.

بسیاری ادعا می کنند که مزایای سلامتی از جمله کاهش وزن، بهبود سطح قند خون، تسکین سوء هاضمه و کاهش خطر بیماری قلبی و سرطان را دارند.

با کاربردهای بالقوه فراوانش، دانستن میزان مصرف سرکه سیب در روز دشوار است.

این مقاله به تشریح مقدار سرکه سیب برای فواید مختلف سلامتی و همچنین بهترین راه‌ها برای جلوگیری از عوارض جانبی می‌پردازد.

مقدار مصرف سرکه سیب: چه مقدار در روز باید بنوشید؟

برای مدیریت قند خون

سرکه سیب اغلب به عنوان یک روش طبیعی برای کنترل سطح قند خون، به ویژه برای افرادی که مقاومت به انسولین دارند، توصیه می شود.

وقتی سرکه قبل از یک وعده غذایی پر کربوهیدرات مصرف شود، سرعت تخلیه معده را کاهش می دهد و از افزایش شدید قند خون جلوگیری می کند (۱).

همچنین حساسیت به انسولین را بهبود می بخشد، که به بدن شما کمک می کند تا گلوکز بیشتری را از جریان خون خارج کرده و به سلول های شما منتقل کند و در نتیجه سطح قند خون را کاهش دهد (۲).

جالب اینجاست که برای داشتن این اثرات تنها به مقدار کمی سرکه سیب نیاز است.

ثابت شده است که چهار قاشق غذاخوری (۲۰ میلی لیتر) سرکه سیب قبل از غذا به میزان قابل توجهی سطح قند خون پس از غذا را کاهش می دهد (۲، ۳، ۴).

باید با چند اونس آب مخلوط شود و بلافاصله قبل از یک وعده غذایی پر کربوهیدرات مصرف شود (۲، ۵).

سرکه سیب وقتی قبل از یک وعده غذایی کم کربوهیدرات یا پر فیبر مصرف شود قند خون را به میزان قابل توجهی کاهش نمی دهد (۶).

خلاصه

نوشیدن چهار قاشق چایخوری (۲۰ میلی لیتر) سرکه سیب رقیق شده در آب درست قبل از یک وعده غذایی پر کربوهیدرات می تواند افزایش قند خون را کاهش دهد.

برای سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)

سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) یک وضعیت هورمونی است که با چرخه‌های قاعدگی غیرطبیعی، سطوح بالای هورمون‌های آندروژن، کیست‌های تخمدان و مقاومت به انسولین همراه است (۷).

بیشتر بخوانید
برنج اسیدی است یا قلیایی؟

یک مطالعه سه ماهه نشان داد که زنان مبتلا به PCOS که بلافاصله بعد از شام یک قاشق غذاخوری (۱۵ میلی‌لیتر) سرکه سیب را با ۱۰۰ میلی‌لیتر یا حدود ۷ اونس آب می‌نوشیدند، سطح هورمون‌های خود را بهبود می‌بخشند و سیکل‌های منظم‌تری داشتند (۸).

اگرچه تحقیقات بیشتری برای تایید این نتایج مورد نیاز است، یک قاشق غذاخوری (۱۵ میلی لیتر) در روز به نظر می رسد دوز موثری برای بهبود علائم PCOS باشد.

خلاصه

نوشیدن منظم یک قاشق غذاخوری (۱۵ میلی لیتر) سرکه سیب با ۱۰۰ میلی لیتر یا حدود ۷ اونس آب بعد از شام می تواند علائم PCOS را بهبود بخشد.

برای کاهش وزن

سرکه می تواند با افزایش احساس سیری و کاهش مقدار غذای مصرفی در طول روز به کاهش وزن کمک کند.۹).

در یک مطالعه، یک یا دو قاشق غذاخوری (۱۵ یا ۳۰ میلی لیتر) سرکه سیب روزانه به مدت سه ماه به بزرگسالان دارای اضافه وزن کمک کرد به طور متوسط ۱.۲ و ۱.۷ کیلوگرم از دست بدهند (۱۰).

همچنین نشان داده شد که دو قاشق غذاخوری در روز به رژیم‌های غذایی کمک می‌کند تقریباً دو برابر بیشتر از افرادی که سرکه سیب مصرف نمی‌کنند وزن خود را در سه ماه کاهش دهند (۱۱).

بیشتر بخوانید
اسرار زعفران

می توانید آن را در یک لیوان آب مخلوط کنید و قبل از غذا بنوشید یا با روغن مخلوط کنید تا سس سالاد درست شود.

سرکه سیب زمانی که با سایر تغییرات رژیم غذایی و سبک زندگی ترکیب شود به کاهش وزن کمک می کند.

خلاصه

نوشیدن ۱-۲ قاشق غذاخوری (۱۵-۳۰ میلی لیتر) سرکه سیب هر روز به مدت چند ماه ممکن است کاهش وزن را در افراد دارای اضافه وزن افزایش دهد.

برای بهبود هضم

بسیاری از مردم سرکه سیب را قبل از یک وعده غذایی غنی از پروتئین برای بهبود هضم غذا مصرف می کنند.

تئوری این است که سرکه سیب اسیدیته معده شما را افزایش می دهد، که به بدن شما کمک می کند پپسین بیشتری تولید کند، آنزیمی که پروتئین ها را تجزیه می کند (۱۲).

اگرچه هیچ تحقیقی برای حمایت از استفاده از سرکه برای هضم وجود ندارد، سایر مکمل های اسیدی مانند بتائین HCL می توانند اسیدیته معده را به میزان قابل توجهی افزایش دهند (۱۳).

غذاهای اسیدی مانند سرکه سیب ممکن است اثرات مشابهی داشته باشند، اما تحقیقات بیشتری لازم است.

کسانی که سرکه سیب را برای هضم غذا مصرف می کنند معمولاً یک تا دو قاشق غذاخوری (۱۵-۳۰ میلی لیتر) را با یک لیوان آب بلافاصله قبل از غذا می نوشند، اما در حال حاضر هیچ مدرکی برای حمایت از این دوز وجود ندارد.

خلاصه

برخی ادعا می کنند که نوشیدن یک تا دو قاشق غذاخوری (۱۵ تا ۳۰ میلی لیتر) سرکه سیب قبل از غذا می تواند به هضم غذا کمک کند. با این حال، در حال حاضر هیچ تحقیقی برای حمایت از این عمل وجود ندارد.

برای سلامت عمومی

سایر دلایل محبوب برای مصرف سرکه سیب عبارتند از: محافظت در برابر بیماری های قلبی، کاهش خطر سرطان و مبارزه با عفونت ها.

بیشتر بخوانید
آیا خوردن بیش از حد دانه چیا عوارض جانبی دارد؟

شواهد علمی محدودی برای حمایت از این ادعاها وجود دارد و هیچ دوز توصیه شده برای انسان در دسترس نیست.

مطالعات حیوانی و لوله آزمایش نشان می دهد که سرکه ممکن است خطر بیماری قلبی را کاهش دهد، با سرطان مبارزه کند و رشد باکتری ها را کند کند، اما هیچ مطالعه انسانی انجام نشده است (۱۴، ۱۵، ۱۶).

چندین مطالعه نشان داده است افرادی که به طور منظم سالاد را با سس های حاوی سرکه می خورند در معرض خطر کمتر بیماری قلبی و چربی شکم کمتری هستند، اما این ممکن است به دلیل عوامل دیگری باشد (۱۱، ۱۷).

تحقیقات انسانی بیشتری برای درک بهترین دوز سرکه سیب برای سلامتی و تندرستی کلی مورد نیاز است.

خلاصه

هیچ مدرکی مبنی بر اینکه سرکه سیب می تواند در برابر بیماری قلبی، سرطان یا عفونت در انسان محافظت کند وجود ندارد، بنابراین هیچ توصیه ای برای دوز نمی توان ارائه داد.

بهترین روش ها برای جلوگیری از عوارض جانبی

مصرف سرکه سیب نسبتاً بی خطر است، اما می تواند در برخی افراد عوارض جانبی ایجاد کند.

از آنجایی که اسیدیته سرکه سیب مسئول بسیاری از فواید سلامتی آن است، مطمئن شوید که آن را با چیزی که می تواند اسید را خنثی کند و اثرات مثبت آن را کاهش دهد، مخلوط نکنید (۱۸).

توجه داشته باشید که اسیدیته سرکه می تواند با استفاده منظم به مینای دندان نیز آسیب برساند. نوشیدن از طریق نی و شستشوی دهان با آب پس از آن می تواند به پیشگیری از این امر کمک کند (۱۹).

بیشتر بخوانید
عوارض دارچین سیلان و کاسیا

در حالی که نوشیدن سرکه سیب با فواید سلامتی مرتبط است، مصرف مقادیر زیاد آن (۸ اونس یا ۲۳۷ میلی لیتر) هر روز برای سال های طولانی می تواند خطرناک باشد و با سطوح پایین پتاسیم خون و پوکی استخوان مرتبط است (۲۰).

اگر پس از مصرف سرکه سیب، عوارض جانبی ناخوشایندی مانند حالت تهوع، آروغ زدن یا رفلاکس را تجربه کردید، مصرف آن را متوقف کنید و این علائم را با پزشک خود در میان بگذارید (۲۱، ۲۲).

خلاصه

سرکه سیب در مقادیر کم نسبتا بی خطر است، اما می تواند مینای دندان را از بین ببرد یا در برخی افراد باعث ناراحتی معده شود. مقادیر زیاد ممکن است برای استفاده طولانی مدت بی خطر نباشد.

 خلاصه

سرکه سیب می تواند به کنترل قند خون، بهبود علائم PCOS و کاهش وزن کمک کند.

دوز معمولی ۱-۲ قاشق غذاخوری (۱۵-۳۰ میلی لیتر) است که با آب مخلوط شده و قبل یا بعد از غذا مصرف شود.

تحقیقات ادعاهایی مبنی بر اینکه می تواند هضم را بهبود بخشد و از بیماری قلبی، سرطان یا عفونت جلوگیری کند، پشتیبانی نمی کند.

سرکه سیب یک مکمل نسبتا بی خطر برای مصرف در حد اعتدال است، اما به طور گسترده مورد مطالعه قرار نگرفته است.

مطالعات آینده ممکن است کاربردها و مزایای بالقوه بیشتری را نشان دهد و به روشن شدن مؤثرترین دوزها کمک کند.

healthline