در حالی که داشتن موهای باسن طبیعی است، برخی از افراد ممکن است آن را حذف کنند. گزینه ها شامل اپیلاسیون و اصلاح و همچنین مراجعه به یک متخصص برای برداشتن دائمی است.

موهای باسن یک بخش کاملا طبیعی از زندگی است. فقط به این دلیل که اینفلوئنسر محبوب اینستاگرام شما هشتگ نکرده است به این معنی نیست که داشتن آن چیز بدی است.

موهای باسن – حتی در اعماق دره جنگل های پشتی شما – کاملا طبیعی است. بیشتر افراد روی گونه ها، اطراف مقعد یا هر دو مقداری مو دارند.

آیا هدفی را دنبال می کند؟

احتمالا. مانند سایر موهای انسان، موی باسن احتمالاً میلیون‌ها سال پیش، قبل از اینکه به نوع کم‌موتری از پستانداران تبدیل شویم، هدفی را دنبال می‌کرده است.

در پستانداران مودار غیر انسان، مو به حفظ دمای مطلوب بدن در آب و هوای مختلف کمک می کند، به نوزادان راهی می دهد تا مادرشان را نگه دارند و به جذب جفت کمک می کند.

موهای باسن: چگونه آن را از بین ببریم، نکات آرایشی، و Morehealthline.comhttps://www.healthline.com › سلامتی

انسان ها دیگر برای زنده ماندن به آن مقدار مو نیاز ندارند، اما مقداری مو باقی مانده است زیرا مفید است. مژه ها از چشمان شما در برابر مواد زائد محافظت می کنند، ابروها عرق را از چشم شما دور می کنند و موهای اطراف مقعد ممکن است از چروک شدن بین گونه های شما جلوگیری کنند.

حذف آن – تا زمانی که این کار را با دقت انجام دهید – بعید است که منجر به انقراض شما شود یا شما را از جذب همسر باز دارد. بنابراین، اگر واقعاً می خواهید از شر آن خلاص شوید، آن را انجام دهید.

بیشتر بخوانید
رنگ های کبودی به چه معناست؟

گزینه های حذف موقت

اگر تصمیم به حذف آن دارید، روش‌های حذف موقت معمولاً راهی هستند. موهای باسن خیلی سریع رشد نمی کنند، به این معنی که به نگهداری کمتری نسبت به موهای صورت نیاز دارند.

انجام آن توسط خودتان، با توجه به زاویه، می تواند چالش برانگیز باشد. یک آینه دیواری یا آینه ای که روی صندلی پشت سر قرار گرفته باشد می تواند کمک کند.

اصلاح

با توجه به فضای کوچکی که باید با آن کار کنید، ریش تراش بیکینی بهترین راه است. می توانید از تیغ استفاده کنید، اما مطمئن شوید که تیغه آن تیز است. همچنین می‌توانید برای یک سبک ارزان قیمت دو در یک، مانند این یکی.

برای به حداقل رساندن تحریک:

 1. محل را با آب و صابون ملایم بشویید.
 2. ناحیه مورد نظر را با کرم یا ژل اصلاح کاملا طبیعی کف کنید.
 3. یکی از پاها را در کنار وان قرار دهید. مطمئن شوید که خشک است تا لیز نخورید.
 4. از یک دست برای باز کردن گونه های خود استفاده کنید و پوست را کشیده نگه دارید.
 5. ناحیه مورد نظر را به آرامی و با احتیاط با ضربات کوچک بتراشید.
 6. خوب بشویید و خشک کنید.

اپیلاسیون

اپیلاسیون موها را از ریشه بیرون می‌کشد و به شما امکان می‌دهد برای مدت طولانی‌تری، معمولاً حدود دو تا چهار هفته، بدون مو بمانید.

اپیلاسیون خانگی در این زمینه می تواند مشکل باشد، به خصوص اگر شما یک مبتدی در اپیلاسیون هستید، در این صورت باید آن را به یک حرفه ای بسپارید.

اگر مصمم هستید خودتان این کار را انجام دهید، اکثر کیت های اپیلاسیون شامل مراحل مشابهی هستند:

 1. حداقل پنج دقیقه در آب گرم دوش بگیرید یا حمام کنید.
 2. مطمئن شوید که موها حداقل ۱/۴ اینچ طول دارند. اگر مو بلندتر است، آن را با قیچی تیز یا موبر بیکینی با احتیاط کوتاه کنید.
 3. موم طبیعی
 4. پارچه اپیلاسیون ارائه شده یا نوار موسلین را روی موم بمالید.
 5. چند ثانیه صبر کنید تا موم سفت شود.
 6. پوست را با یک دست کشیده و به سرعت نوار موم را بردارید تا موها از بین بروند.
بیشتر بخوانید
انواع مختلف خط مو برای زنان و مردان چیست؟

کرم های موبر

استفاده از کرم های موبر مانند نایر در نواحی پایین به دلیل خطر سوختگی یا واکنش آلرژیک شدید توصیه نمی شود.

گزینه های حذف دائمی

اگر به دنبال راه حل دائمی تری برای موهای باسن خود هستید، چند گزینه دارید.

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد از پالس های پرتوهای لیزر قدرتمند برای تبخیر فولیکول مو استفاده می کند. در حالی که این روش حذف دائمی مو را فراهم نمی کند، درمان باعث کاهش رشد مو می شود.

مدت زمان یک جلسه درمان به اندازه ناحیه تحت درمان بستگی دارد. ممکن است برای رسیدن به نتیجه دلخواه به چند جلسه نیاز داشته باشید که می تواند هزینه بر باشد.

اگرچه حذف لیزر به عنوان دائمی نامیده می شود، نتایج معمولاً برای چندین ماه تا سال ها باقی می مانند و اغلب به درمان های نگهدارنده نیاز دارند.

ما دروغ نخواهیم گفت – در بهترین حالت احتمالاً ناراحت کننده خواهد بود. نبض ها اغلب به صورت احساس سوزن سوزن یا در مقایسه با احساس کوبیدن نوار لاستیکی روی پوست شما توصیف می شوند.

اگر آستانه درد شما پایین است، مصرف مسکن های بدون نسخه (OTC) مانند استامینوفن ممکن است کمک کننده باشد.

بیشتر بخوانید
7 دلیل ممکن است رنگدانه پوست شما تغییر رنگ دهد

ممکن است تا چند روز پس از درمان، احساس ناراحتی، تورم و قرمزی داشته باشید، به خصوص زمانی که با نواحی حساس سروکار دارید. عوارض جانبی شدیدتر از جمله تاول، اسکار و عفونت ممکن است.

شما می توانید با انجام لیزر درمانی توسط یک متخصص پوست دارای مجوز هیئت مدیره یا تحت نظارت یکی از خطرات خود را به حداقل برسانید.

الکترولیز

الکترولیز شامل استفاده از یک جریان الکتریکی کوچک است که از طریق یک سوزن کوچک به فولیکول مو منتقل می شود تا موها ریزش کنند و از رشد مجدد آنها جلوگیری کند.

مانند درمان های لیزری، الکترولیز نیاز به درمان های بعدی دارد که می تواند گران باشد. بسته به میزان موهایی که برداشته می شود، جلسات می تواند از پنج دقیقه تا یک ساعت متغیر باشد.

الکترولیز باعث ایجاد ناراحتی می شود. برداشتن مو از این قسمت ظریف بدن ممکن است کمی ناراحتی بیشتری نسبت به برداشتن آن از قسمت های دیگر مانند پاها یا چانه ایجاد کند. مصرف مسکن OTC از قبل می تواند کمک کننده باشد.

مقداری قرمزی و حساسیت برای چند ساعت پس از درمان شایع است.

خطرات حذف

اگر می خواهید برهنه به آنجا برگردید، مهم است که از خطرات آن آگاه باشید، که عبارتند از:

 • تیغ سوختن
 • راش
 • خارش
 • عفونت
 • برش می دهد
 • موهای رشد کرده
 • فولیکولیت

برای به حداقل رساندن خطرات، همیشه قبل از برداشتن مو، ناحیه مورد نظر را با صابون ملایم و آب گرم بشویید. استفاده از آلوئه ورا پس از برداشتن مو نیز می تواند به جلوگیری از برآمدگی و تحریک کمک کند.

بیشتر بخوانید
نازک شدن موها: علل، درمان، ویتامین ها

همیشه از محصولات مطابق دستورالعمل استفاده کنید و اگر به دنبال درمان حرفه‌ای هستید، دستورالعمل‌های مراقبت‌های بعدی متخصص پوست یا تکنسین خود را دنبال کنید.

نکات آراستگی

ما نمی توانیم به اندازه کافی تاکید کنیم که وز شدن باسن کاملا طبیعی است. از نقطه نظر سلامتی، واقعاً هیچ دلیلی برای خلاص شدن از شر آن وجود ندارد، بنابراین همه چیز به ترجیحات شخصی بستگی دارد – باسن شما، انتخاب شما.

اگر در مورد اینکه آیا برهنه شوید یا خیر، نمی‌دانید، همیشه می‌توانید کمی نظافت سبک را انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید موها را کوتاه کنید و از خطر افتادگی و سوزش دوری کنید، موبرهای بیکینی مفید هستند. و اگر برای یک موقعیت خاص آماده می‌شوید، یک شستشوی خوب با صابون ملایم می‌تواند از هرگونه بو یا ریزش مزاحم دستمال توالت مراقبت کند.

خلاصه

ما قول می دهیم که موهای باسن کاملا طبیعی هستند. حذف آن حق شماست. اگر تصمیم به انجام آن دارید، چند گزینه برای انتخاب دارید، اما هر کدام خطرات خاص خود را دارد.

اگر سؤال یا نگرانی در مورد موهای باسن یا برداشتن آن دارید، از صحبت با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی یا متخصص پوست خود نترسید – شما اولین کسی نیستید که آن را مطرح می کنید و آخرین نفر هم نخواهید بود.

Source link