میانگین قد زنان چقدر است؟

برای یک زن بزرگ شده در ایالات متحده، میانگین قد در حال حاضر ۱۶۲ سانتی متر است. با این حال میانگین قدها بسته به محل تولد و بزرگ شدن فرد متفاوت است.

این بود گزارش شده توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) و برای زنان بالای ۲۰ سال اعمال می شود. در همین حال، میانگین قد مردان در سن مشابه در ایالات متحده حدودا ۱۷۵ سانتی متراست.

تغذیه و سایر عوامل سلامتی ممکن است تفاوت قد را در میان جمعیت های مختلف توضیح دهد و برخی ممکن است محدودیت هایی برای قد بالقوه داشته باشند. مهاجرت نیز ممکن است بر این میانگین ها تأثیر بگذارد.

حقایق سریع در مورد میانگین قد زنان:

 • هر کشوری روش های گزارش دهی خاص خود را دارد. میانگین جهانی قد زنان وجود ندارد.
 • قد به عوامل مختلفی بستگی دارد.
 • به طور متوسط، مردان در سراسر جهان از زنان بلندتر هستند.

تکامل قد در زنان

متوسط ​​شکل و اندازه بدن با گذشت زمان تغییر می کند. به عنوان مثال، میانگین زنان در دهه ۱۹۶۰ در این وضعیت ایستاده بودند۱۶۰ سانتی متر و وزن حدود ۶۳ کیلوگرم. میانگین وزن یک زن در حال حاضر ۷۶ کیلو است که نشان دهنده افزایش ۲۸ پوندی است.

میانگین قد زنان چقدر است؟

میانگین قد زنان در ایالات متحده تنها یک اینچ در مدت مشابه افزایش یافته است که نشان می دهد وزن بسیار سریعتر از قد افزایش می یابد.

بیشتر بخوانید
نکاتی در مورد میگرن قاعدگی

کاهش قد در آمریکا

به طور متوسط، قد در ایالات متحده با سرعت کمتری نسبت به میانگین جهانی افزایش یافته است.

بر اساس یک مطالعه، میانگین قد یک فرد در ایالات متحده نیز کندتر از قد همتایان خود در سایر کشورهای با درآمد بالا افزایش یافته است. نظرسنجی ۲۰۱۶.

این هرگز موضوع اصلی نبوده است. در سال ۱۹۱۴، مردان در آمریکا بودند سومین بلندترین در جهان و زنان چهارمین قد بلند.

یک قرن بعد، این زنان چهل و دومین و مردان قد ۳۷ در جهان بودند.

در بین مردان، هلند بالاترین میانگین قد را داشت ۱۸۲سانت در سال ۲۰۱۴. در همان سال، بالاترین میانگین قد برای زنان – ۱۷۰ سانت – در لتونی گزارش شد.

نویسندگان نظرسنجی سال ۲۰۱۶ خاطرنشان کردند که افزایش آهسته قد در میان مردم آمریکا ممکن است با بدتر شدن تغذیه مرتبط باشد. آنها همچنین مهاجرت افرادی را از کشورهایی که قد مردم آنها معمولاً کوتاه‌تر هستند و کیفیت پایین‌تر مراقبت‌های بهداشتی مامایی و اطفال را به عنوان عوامل بالقوه ذکر کردند.

میانگین قد زنان در سراسر جهان

بسیاری از منابع غیر رسمی میانگین قد زنان در جهان را ۱۶۰ سانت یا یک اینچ بلندتر گزارش می کنند.

در اینجا برخی از روندهای جهانی قد برای زنان ۱۸ تا ۴۰ ساله از این وب سایت آورده شده است داده های جهانی:

 • قد متوسط ​​زنان اروپایی ۱۶۷سانتی متر است.
 • در بسیاری از مناطق آسیا، از جمله چین، متوسط ​​قد زنان حدود ۵ فوت است.
 • میانگین قد زنان در آمریکای شمالی کمی کمتر از میانگین قد زنان در ایالات متحده است.
 • بر اساس گزارش بی بی سی (شرکت پخش بریتانیا)، کوتاه ترین میانگین قد برای زنان در جنوب آسیا و گواتمالا ثبت شده است.
بیشتر بخوانید
سیس جندر یا Cisgender بودن به چه معناست؟

چه چیزی قد را تحت تاثیر قرار می دهد؟

برخی از عوامل طبیعی هستند، در حالی که برخی دیگر به استاندارد زندگی مربوط می شوند.

ژنتیک

ژنتیک تاثیر اولیه بر قد است. دور و بر ۶۰ تا ۸۰ درصد تفاوت قد نتیجه ساختار ژنتیکی است. اگر هر دو والدین کوتاه قد باشند، احتمالاً کودک کوتاه قد است.

برخی از شرایط ژنتیکی بر قد و سایر عوامل رشد تأثیر می گذارد. یک مثال خاص برای زنان سندرم ترنر است ، که منجر به ارتفاع کمتر از حد متوسط ​​می شود.

محل

جایی که یک فرد بزرگ می شود می تواند روی قد او تأثیر بگذارد. عوامل مهم مبتنی بر مکان عبارتند از:
 • تمیزی آب
 • سرویس بهداشتی
 • تغذیه
 • دسترسی به واکسیناسیون
 • دسترسی به مراقبت های بهداشتی با کیفیت، به ویژه در دوران کودکی و بارداری
 • اقلیم
بیشتر بخوانید
کلسیفیکاسیون پستان یا کلسیم در بافت پستان

هورمون ها

هورمون رشد انسانی (HGH) به تعیین قد فرد و سایر عوامل مرتبط کمک می کند. صرف نظر از محل زندگی یک فرد، در صورت کمبود این هورمون، قد او مهار می شود.

تحقیقات گزارش شده در مجله بین المللی غدد درون ریز کودکان نشان می دهد که مکمل های HGH می تواند به عادی سازی قد در کودکان با کوتاهی قد غیر قابل توضیح کمک کند.

تغذیه

یک رژیم غذایی سالم می تواند به افزایش قد کودک کمک کند. این رژیم باید شامل مواد مغذی ضروری، به ویژه کلسیم، ویتامین D و پروتئین باشد.

خواب

خواب به تقویت هورمون های رشد کمک می کند. برای رشد طبیعی کودک باید هر شب ۸ تا ۱۰ ساعت بخوابد.

محیط خانواده

تجارب منفی و تروما می تواند به توانایی کودک برای رشد آسیب برساند. وقتی کودک در مکانی زندگی می کند که پرورش نمی دهد، احتمالاً بیماری بیشتری را تجربه می کند و رشد کمتری را تجربه می کند.

تحقیقات نشان می دهد که یک خانه حمایتی محیط زیست از اهمیت ویژه ای برای رشد کافی در سالهای پیش از نوجوانی، به ویژه برای دختران برخوردار است .

ارتباط جنسی

مردان معمولاً بلندتر از زنان هستند و در دوران بلوغ پسران معمولاً دوره رشد طولانی‌تر و سریع‌تری را تجربه می‌کنند. رشد قد دختران معمولاً تا سن ۱۹ سالگی متوقف می شود، در حالی که پسران تا ۲۲ سالگی ادامه می دهند. به طور متوسط، مردان تا ۶ اینچ از زنان قد بلندتر هستند.

بیشتر بخوانید
گرفتگی در هنگام تخمک گذاری - علائم، درمان

این تفاوت ها را می توان به کروموزوم ها مرتبط کرد. محققان دریافته اند که انواع ژنتیکی روی کروموزوم X مسئول برای طیف وسیعی از تمایزات بین زن و مرد، از جمله قد هستند .

افرادی که دارای برخی از این گونه ها هستند، قد کوتاه تری دارند. از آنجایی که زنان از نظر ژنتیکی تمایل به داشتن دو کروموزوم X دارند، احتمال بیشتری دارد که این تغییرات ژنی را داشته باشند.

خلاصه

میانگین قد زنان در سراسر جهان متفاوت است. در ایالات متحده، متوسط ​​​​زن حدود ۱۶۲ سانتی متر است. در حالی که این بلندترین میانگین ثبت شده در تاریخ این کشور است، میانگین وزن سریعتر از قد در حال افزایش است.

قد مردان حدود ۶ اینچ از زنان بیشتر است و ژنتیک نقش مهمی در این تمایز دارد. محیطی که فرد در آن بزرگ می شود نیز به قد او کمک می کند. دسترسی به تغذیه و مراقبت های بهداشتی، تغذیه در خانه و مقدار مشخصی خواب می تواند به رشد و سایر عوامل رشد کمک کند.

اگر کودک بدون توضیح با سرعت غیرعادی رشد می کند، پزشک ممکن است درمان هورمون رشد را توصیه کند.

Source link

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه