میگرن در کودکان

سردردهای میگرنی یک شکایت رایج در دوران کودکی است – به اندازه یک سوم کودکان در سن مدرسه حداقل یکی از این سردردها را داشته اند. اگرچه میگرن بیشتر در پسران سن مدرسه رخ می دهد، اما بعد از نوجوانی، میگرن در دختران و زنان مسن تر شایع تر است. نیمی از افرادی که میگرن را تجربه می کنند، اولین سردرد خود را قبل از ۲۰ سالگی تجربه می کنند.

چه چیزی باعث میگرن می شود؟

میگرن توسط محرک های خارجی تحریک می شود. اکثر محرک ها به سه گروه تقسیم می شوند: غذاها و نوشیدنی ها، استرس و الگوهای خواب. محرک های غذایی می تواند از مصرف موارد زیر ایجاد شود:

 • کافئین
 • شکلات
 • مونوسدیم گلوتامات
 • نیترات ها
 • آسپارتام و تیرامین
بیشتر بخوانید
تب نوزاد: علل، درمان

کمبود خواب یا تغییر در الگوی خواب نیز می تواند منجر به میگرن شود. استرس مربوط به مسائل مربوط به کار مدرسه، خانواده یا همسالان نیز می تواند تأثیر زیادی بر تکرار سردرد داشته باشد.

عوامل دیگر عبارتند از غیبت یا تاخیر در وعده های غذایی، تغییرات آب و هوا، حساسیت به نور شدید خورشید یا تابش خیره کننده نور، و قرار گرفتن در معرض دود سیگار. چرخه های هورمونی می تواند دختران را پس از شروع قاعدگی تحت تاثیر قرار دهد.

لوکودیستروفی | کودکان لوری

علائم میگرن چیست؟

علائم میگرن با شدت متوسط ​​تا شدید که معمولاً به عنوان ضربان‌دار توصیف می‌شود، می‌آیند و می‌روند. درد ممکن است در یک طرف سر باشد، اما کودکان اغلب می گویند که در سراسر پیشانی خود احساس درد می کنند.

بیشتر بخوانید
نوتروپنی در کودکان (نوتروفیل کم)

قبل از شروع درد میگرن، کودک ممکن است تغییراتی را در بینایی (هاله) تجربه کند که به نظر می رسد نورهای چشمک زن، خطوط زیگزاگ و از دست دادن لحظه ای بینایی باشد. بیشتر اوقات، افراد برای مدتی قبل از شروع درد احساس خستگی یا تغییرات خلقی را گزارش می دهند.

میگرن معمولا با یک یا چند مورد از علائم زیر همراه است:

 • درد شکم
 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • سرگیجه
 • حساسیت به نور و/یا صدا
 • گیجی

کودکانی که میگرن را تجربه می کنند معمولاً به دنبال مکانی تاریک و ساکت می گردند که در آن به خواب می روند و با احساس بهتری از خواب بیدار می شوند.

بیشتر بخوانید
آبله - علائم، واکسن و تفاوت آن با آبله میمون

میگرن چگونه درمان می شود؟

پس از بررسی تمام علائم و سابقه سلامتی کودک و تکمیل یک معاینه فیزیکی، ارائه دهنده شما بهترین گزینه ها را برای کودکتان با شما در میان می گذارد و تعیین می کند که آیا آزمایش عصبی مورد نیاز است یا خیر. به طور معمول، میگرن را می توان پس از آموزش والدین در مورد محرک ها و نحوه از بین بردن آنها کنترل کرد. اجتناب از غذاهای خاص، بهبود بهداشت خواب و یادگیری مدیریت استرس معمولا مورد بحث قرار می گیرد. همچنین به بیماران دستور داده می‌شود که یک دفترچه یادداشت سردرد داشته باشند تا خط اولیه علائم خود را مشخص کنند، محرک‌های سردرد را تعیین کنند و با اجتناب از محرک‌ها، پیشرفت خود را کنترل کنند.

بیشتر بخوانید
چاقی دوران کودکی: راهنمای والدین

اگر سردردهای میگرنی یک بار در هفته یا بیشتر پس از از بین رفتن محرک‌ها همچنان رخ می‌دهند، یا دوره‌های آن چشمگیر هستند و شامل استفراغ شدید یا گیجی می‌شوند، پزشک ممکن است دارو را برای درمان پیشگیرانه توصیه کند.

Source link

لطفاً به این مطلب امتیاز دهید. این‌کار به بهبود ارائه مطالب کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه