نحوه ساخت پد گرمایشی در خانه

استفاده از پد گرم کننده می تواند به کاهش درد و کاهش سفتی در عضلات و مفاصل کمک کند. این یکی از راه های ارائه گرما درمانی یا گرما درمانی است.

بسیاری از افراد از پدهای گرم کننده برای کاهش گردن درد، کمردرد، دردهای عضلانی، علائم آرتریت و دردهای قاعدگی استفاده می کنند.

در این مقاله سه روش برای ساخت پد گرمایشی در منزل را شرح می دهیم. ما همچنین بررسی می کنیم که چگونه گرما می تواند به کاهش علائم مختلف کمک کند.

۳ روش برای ساخت پد گرمایش خانگی

بسیاری از فروشگاه ها پدهای گرمایشی می فروشند، اما ساخت آنها در خانه آسان است.

نحوه ساخت پد گرمایشی در خانه

برای ساخت پد گرمایشی از موارد زیر استفاده کنید:

۱. یک دستمال خیس

یک دستمال خیس را در کیسه فریزر قرار دهید و آن را در مایکروویو گرم کنید. ابتدا مطمئن شوید که کیسه در مایکروویو قابل استفاده است.

بیشتر بخوانید
نحوه پاک کردن سوپرچسب از روی پوست

بسته داغ را در یک حوله بپیچید و هر بار به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید.

۲. حوله گرم شده در فر

مردم می توانند از این روش برای ساخت پد گرمایشی بزرگتر استفاده کنند.

ابتدا یک حوله مرطوب و تا شده را در فری که با دمای ۳۰۰ درجه فارنهایت (۱۴۹ درجه سانتیگراد) تنظیم شده است قرار دهید. حوله را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه در فر بگذارید. زمان مناسب به ضخامت حوله بستگی دارد.

پس از گرم شدن، حوله را در یک پارچه نازک تر و خشک بپیچید و آن را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید.

۳. یک جوراب کهنه

مردم می توانند پدهای گرمایش قابل استفاده مجدد را از پارچه یا جوراب قدیمی بسازند. همچنین می توان از آنها به عنوان کمپرس سرد با انجماد به جای گرم کردن آنها استفاده کرد.

بیشتر بخوانید
گرلین: «هورمون گرسنگی»

یک جوراب کهنه و تمیز بردارید و سه چهارم آن را با برنج نپخته، جو ذرت یا بلغور جو پر کنید. آن را ببندید یا بدوزید و به مدت ۱ تا ۲ دقیقه در مایکروویو گرم کنید.

برای جلوگیری از سوختگی، همیشه یک پد حرارتی را در قسمت داخلی بازو قبل از اعمال آن در ناحیه آسیب دیده آزمایش کنید. باید به راحتی گرم شود، اما نه گرم.

نحوه کار پدهای گرمایشی

استفاده از پد گرم کننده می تواند به کاهش درد مفاصل، ماهیچه ها و بافت های نرم کمک کند. این یک نوع گرما درمانی یا گرما درمانی است.

گرما جریان خون را در ناحیه آسیب دیده افزایش می دهد، ماهیچه ها را شل می کند و به کاهش سفتی مفاصل کمک می کند.

بیشتر بخوانید
آیا خوردن یخ بد است؟

گرما درمانی می تواند به کاهش موارد زیر کمک کند:

  • کمر درد
  • گردن درد
  • گرفتگی های قاعدگی
  • علائم میگرن
  • درد پس از آسیب
  • درد آرتریت

در طول فرآیند بهبودی، افزایش گردش خون، اکسیژن بیشتری را به سلول های آسیب دیده می رساند. اکسیژن باعث تسریع بهبود بافت ها می شود.

پدهای گرمایشی یک روش محبوب گرما درمانی هستند. حمام یا دوش آب گرم نیز ممکن است کمک کننده باشد.

خطرات

بلافاصله پس از آسیب از گرما درمانی استفاده نکنید. این مرحله التهابی بهبودی است و گرما می تواند باعث تورم و آسیب بافتی بیشتر شود. بلافاصله پس از آسیب، کمپرس سرد می تواند به کاهش تورم کمک کند.

کودکان خردسال و سالمندان نباید از پدهای گرمایشی استفاده کنند.

همچنین، افرادی که مشکلات حساسیت به گرما دارند، نباید از هیچ نوع گرما درمانی استفاده کنند. این شامل افراد مبتلا به نوروپاتی است که ناشی از دیابت یا سایر شرایط است. آنها ممکن است نتوانند فورا احساس سوختگی کنند.

بیشتر بخوانید
4 فواید و کاربردهای روغن کرچک

زنان باردار نباید از پدهای گرم کننده روی شکم یا ناحیه لگن استفاده کنند. آنها همچنین باید از جکوزی و حمام کردن یا دوش گرفتن در آب بسیار داغ اجتناب کنند.

خلاصه

پدهای گرمایشی می توانند گرما درمانی یا گرما درمانی را ارائه دهند. بسیاری از فروشگاه ها پدهای گرمایشی می فروشند، اما ساخت آنها در خانه آسان است.

یک پد گرم کننده خانگی می تواند درد ناشی از بیماری هایی مانند آرتریت، و همچنین کمردرد، گردن درد و گرفتگی های قاعدگی را کاهش دهد. استفاده از پد گرم کننده همچنین می تواند بهبودی پس از آسیب عضلانی را تسریع کند.

از هر پد حرارتی با احتیاط استفاده کنید، زیرا می تواند پوست را بسوزاند.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه