نقطه جی در زنان: چیست و کجا ممکن است باشد؟

در سال ۱۹۵۰، ارنست گرفنبرگ، متخصص زنان آلمانی، یک ناحیه اروتیک مشخص را در دیواره داخلی بالایی واژن توصیف کرد. از آن زمان، نقطه جی موضوع بحث علمی و جنسی باقی مانده است.

برخی از زنان گزارش می دهند که از تحریک این نقطه لذت زیادی را تجربه می کنند. با این حال، برخی دیگر از ناتوانی خود در یافتن آن، یا از این باور که نقطه G ندارند، ناامید شده اند.

پیدا کردن نقطه G می تواند لذت جنسی برخی از زنان را افزایش دهد و به زوج ها یک چالش جنسی سرگرم کننده را برای دنبال کردن ایجاد کند.

با این حال، توجه به این نکته مهم است که افرادی که نمی توانند نقطه G را پیدا کنند یا نمی خواهند برای یافتن آن تلاش کنند، همچنان می توانند از رابطه جنسی لذت بخش و لذت بخش لذت ببرند.

نقطه جی چیست؟

نقطه G یکی از نمونه های منطقه اروژن است.

نقطه G، همچنین به عنوان منطقه Gräfenberg شناخته می شود، یک منطقه اروژن در داخل واژن است.

منطقه اروژن ناحیه ای از بدن است که به تحریک جنسی حساس است.

برخی از افراد گزارش می دهند که تحریک این ناحیه باعث انزال آنها یا تولید روانکاری بسیار بیشتر از حد معمول می شود. برخی دیگر می گویند که ارگاسم شدیدتری ارائه می دهد یا ارگاسم را از طریق دخول واژینال ممکن می کند.

پاسخ افراد به تحریک نقطه جی متفاوت است. برخی از زنان نمی توانند نقطه G را پیدا کنند یا باور ندارند که نقطه G را دارند. برخی دیگر تحریک ناحیه را دردناک یا ناخوشایند می دانند.

برخی گزارش می دهند که نقطه G شکل متفاوتی از لذت شدید را ارائه می دهد که آنها از سایر اشکال تحریک دریافت نمی کنند.

نقطه جی کجاست؟

افراد مختلف تجربیات کمی متفاوت از نقطه G را گزارش می کنند. با این حال، تقریباً همه می‌گویند که این حس را در دیواره داخلی واژن احساس می‌کنند.

این نقطه در حدود  ۲ تا ۳ سانتی متر  در داخل واژن قرار دارد. برخی از افراد گزارش می دهند که وقتی آن ناحیه را لمس می کنند، احساس ناهمواری می کنند، یا اینکه باید به شدت به آن ناحیه فشار وارد کنند تا آن را احساس کنند.

برخی دیگر می گویند که گاهی اوقات هنگام لمس این ناحیه احساس نیاز به ادرار می کنند، احتمالاً به این دلیل که زیر مثانه است. در نتیجه، استفاده از حمام قبل از جستجو برای نقطه G ممکن است مفید باشد.

یافتن نقطه G نیاز به آزمون و خطا دارد. برای بهبود شانس، افراد می توانند موارد زیر را امتحان کنند:

  • انواع مختلف تحریک را امتحان کنید، مانند سخت، نرم، ارتعاشی یا نوازش.
  • سعی کنید از یک اسباب بازی جنسی منحنی طراحی شده برای نقطه G استفاده کنید.
  • برای دسترسی بهتر به آن ناحیه، موقعیت های جنسی را تغییر دهید.
  • فشار و تحریک را به چندین ناحیه مختلف در داخل واژن وارد کنید. به آنچه حس خوب یا متفاوت دارد توجه کنید.
  • نقطه G را بدون شریک کاوش کنید. از آنجایی که این ناحیه می‌تواند حساس باشد و تحریک می‌تواند شدید باشد، زمانی که فرد کنترل کاملی داشته باشد، ممکن است راحت‌تر باشد که یک ریتم راحت پیدا کند.

سایر مناطق اروژن در زنان

برای اکثر زنان، حساس ترین و مهم ترین منطقه اروژنی، کلیتوریس است. بیشتر زنان برای رسیدن به ارگاسم به تحریک کلیتورال نیاز دارند  .

برای برخی، تحریک نقطه G ممکن است به طور غیرمستقیم کلیتوریس یا ریشه‌های آن را تحریک کند که تا  دیواره واژن گسترش می‌یابد .

برخی از زنان نیز از تحریک سینه ها یا نوک سینه ها لذت می برند یا انواع خاصی از تحریک را روی کلیتوریس یا واژن ترجیح می دهند.

هر بخشی از بدن می تواند یک منطقه اروژن باشد و واکنش هر فرد به لمس متفاوت است. ارتباط باز و تمایل به آزمایش می تواند به کشف مناطق جدید تحریک پذیر و منابع جدید لذت کمک کند.

نکاتی برای رابطه جنسی سالم

هیچ استراتژی یا سبک جنسی وجود ندارد که برای همه مناسب باشد.

در عوض، رابطه جنسی سالم در مورد یافتن بهترین کار برای هر شریک است. ارتباط آزاد در حین و خارج از رابطه جنسی می تواند به بهبود تجربه برای همه کمک کند.

افرادی که علاقه مند به یافتن موقعیت های جنسی هستند که نقطه G را تحریک می کند و در عین حال شانس ارگاسم را به حداکثر می رساند، می توانند یک یا چند مورد از موارد زیر را امتحان کنند:

  • موقعیتی را انتخاب کنید که امکان نفوذ از پشت را فراهم کند . برای زوج‌های مرد و زن، مرد باید پشت زن باشد و باسن زن بالا باشد. سعی کنید روی چند بالش دراز بکشید. زوج‌های زن و دختر می‌توانند با یک دیلدو، یک ویبراتور یا یک محرک نقطه جی منحنی، نقطه G را از پشت تحریک کنند.
  • به زن کنترل بیشتری بر تحریک بدهید . هنگامی که ماده در بالا قرار دارد، آنها می توانند جهت و شدت تحریک را کنترل کنند و رسیدن به نقطه G را آسان تر می کنند.
  •  برای تحریک کلیتوریس ماده در حین رابطه جنسی از یک ویبراتور یا دست استفاده کنید .
  • از رابطه جنسی دهانی استفاده کنید . زنانی که شرکایشان رابطه جنسی دهانی با آنها انجام می دهند  بیشتر در معرض ارگاسم هستند . شریک جنسی می تواند به صورت خوراکی کلیتوریس ماده را تحریک کند در حالی که از انگشتان خود برای تحریک نقطه G استفاده می کند.

تحقیقات و نظرات فعلی

محل نقطه G ممکن است در زنان متفاوت باشد.

ادبیات علمی در مورد نقطه G داده های قطعی یا ثابتی را ارائه نکرده است. برخی از مقالات مطالعاتی  – که اکثر آنها دارای نویسندگان مرد هستند – اصرار دارند که نقطه G وجود ندارد، و زنانی که ادعا می کنند نقطه G دارند، تجربه خود را اشتباه تفسیر می کنند.

تجزیه  و تحلیل منابع علمی در مورد نقطه G در سال ۲۰۱۲  ، داده های ثابتی را که از یک نقطه G پشتیبانی می کند یا مکان مشخص و ثابتی برای آن شناسایی نمی کند، پیدا نکرد. این مطالعه نشان داد که اکثر زنان معتقدند نقطه G وجود دارد.

یک  مطالعه در سال ۲۰۱۰  نیز تجربیات زنان از نقطه G را بررسی کرد. محققان ۱۸۰۴ دوقلو ماده را در مورد تجربیات آنها با نقطه G مورد بررسی قرار دادند. در مجموع ۵۶ درصد از آنها گزارش کردند که نقطه G دارند.

با این حال، محققان تأثیرات ژنتیکی را کنترل کردند و متوجه نشدند که دوقلوهایی که ژن‌های مشترک بیشتری دارند، بیشتر احتمال دارد که نقطه G را گزارش کنند.

این یافته‌ها نشان می‌دهد که عوامل دیگری در این که آیا یک ماده می‌تواند نقطه G را پیدا کند یا نه یا یک نقطه خاص را به عنوان نقطه G خود شناسایی کند، نقش دارد.

نویسندگان این مطالعه یافته ها را به این معنا تفسیر می کنند که هیچ مبنای فیزیولوژیکی برای نقطه G وجود ندارد. با این حال، این نتیجه گیری به معنای نادیده گرفتن نظرات و تجربیات اکثریت شرکت کنندگان زن در مطالعه است.

مقاله ای در سال ۲۰۱۰ در  ژورنال  طب جنسی،  نظرات متضاد چندین متخصص را برجسته می کند.

یکی از کارشناسان استدلال می کند که این منطقه می تواند در بین زنان متغیر باشد و به طور بالقوه توضیح می دهد که چرا برخی قادر به یافتن آن هستند در حالی که دیگران نمی توانند. برخی دیگر ادعا می کنند که نقطه G به سادگی وجود ندارد.

اکثر مطالعات علمی نتوانسته اند نقطه G را به طور مداوم تعیین کنند. مشخص نیست که آیا این به این دلیل است که این نقطه به سختی پیدا می شود یا به این دلیل که وجود ندارد.

با توجه به اینکه تعداد زیادی از زنان به طور مداوم گزارش می دهند که نقطه G دارند، با این حال، مطالعاتی که ادعا می کنند وجود آن را رد کرده اند ممکن است خیلی زود به نتیجه قطعی غیر ضروری برسد.

خلاصه

به دلیل مشکلاتی که با اندازه گیری و تفسیر تجربیات گزارش شده از لذت نقطه G به وجود می آید، احتمالاً نقطه G همچنان یک موضوع بحث برانگیز باقی خواهد ماند.

افرادی که علاقه مند به کاوش در نقطه جی هستند برای اثبات معتبر بودن تجربیاتشان نیازی به تحقیقات علمی ندارند. به همین ترتیب، افرادی که نمی توانند نقطه G خود را پیدا کنند، نیازی به جستجوی آن ندارند. مردم همچنان می توانند از رابطه جنسی لذت بخش بدون نقطه G لذت ببرند.

شرکا باید آشکارا با هم ارتباط برقرار کنند، در مورد برنامه ها و اهداف خود بحث کنند و سپس استراتژی هایی را انتخاب کنند که بهترین کار را برای آنها دارد.

لینک منبع

لطفاً به این مطلب امتیاز دهید. این‌کار به بهبود ارائه مطالب کمک خواهد کرد.
دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه