نمودارهای تبدیل تخم مرغ (به علاوه جایگزین های آسان تخم مرغ)

این نمودارهای تبدیل سریع و آسان اندازه تخم مرغ به شما کمک می کند تا هر دستور غذایی را با تخم مرغ با هر اندازه درست کنید.

بنابراین از اشتباهات پرهزینه در پخت دست بردارید و با استفاده از تخم مرغ با اندازه اشتباه، شیرینی های بد را خراب کنید.

اگر در اینجا تازه کار هستید، ممکن است بخواهید یک کپی از نمودارهای تبدیل آشپزی را چاپ کنید. تغییراتی را در آشپزخانه برای متریک / امپریال، قاشق غذاخوری در میلی لیتر، دما و حتی نام های بین المللی مواد پیدا خواهید کرد. بنابراین دیگر لازم نیست حدس بزنید که یک دستور غذا به چه چیزی نیاز دارد.

آیا اندازه تخم مرغ مهم است؟

اندازه تخم مرغ هنگام پختن تخم مرغ، کلوچه، کیک و چیزکیک مهم است، اما فرقی نمی کند که تخم مرغ های شما چه اندازه در تخم مرغ های سرخ شده، تخم مرغ های همزده، تخم مرغ های همزده و تخم مرغ های آب پز باشد.

اگر از اندازه اشتباه تخم مرغ ها در کیک استفاده کنید، ممکن است پخت شما خراب نشود، اما آنطور که انتظار داشتید به نتیجه نمی رسد. شما به اندازه مناسب تخم مرغ نیاز دارید زیرا اندازه تخم مرغ ها مهم است، به خصوص در یک دستور غذای بسیار بزرگ.

اگر از تخم مرغ های خیلی بزرگ استفاده کنید چه اتفاقی می افتد؟

اکثر توسعه دهندگان دستور العمل از تخم مرغ های متوسط ​​یا بزرگ استفاده می کنند. شما باید معادل اندازه تخم مرغ و تبدیل اندازه تخم مرغ را بدانید تا بدانید چه تعداد تخم مرغ تازه باید استفاده کنید.

اگر از تخم‌مرغ‌های خیلی بزرگ استفاده می‌کنید، مایعات و پروتئین زیادی وجود خواهد داشت. خمیر کیک خیلی مرطوب خواهد بود و ممکن است پختن بیشتر طول بکشد و در نتیجه نان تست خشک شود.

اگر از تخم مرغ های خیلی کوچک استفاده کنید چه اتفاقی می افتد؟

اگر تخم‌مرغ‌هایی که استفاده می‌کنید خیلی کوچک باشند، مایعات کمتر و پروتئین کمتری وجود خواهد داشت. کیک شما خشک می شود و به اندازه تخم مرغ های اندازه مناسب پف نمی کند.هیچکس کیک های کوچک و غلیظ نمی خواهد.

بیشتر بخوانید
فواید ریشه ماکا چیست؟

اندازه تخم مرغ در ایالات متحده چیست؟

شورای تخم مرغ آمریکا ۶ اندازه تخم مرغ را مشخص کرده است. تخم‌مرغ‌ها در واقع تا یک دوجین وزن می‌شوند (نه یک تخم‌مرغ)، بنابراین به همین دلیل است که تخم‌ها در یک جعبه با یک دوجین تخم‌مرغ قرار می‌گیرند، برخی ممکن است کوچکتر یا بزرگ‌تر از یکدیگر به نظر برسند.

 • Pewee – ۱۵ اونس در هر دوجین (میانگین ۱.۲۵ اونس = ۳۵ گرم)
 • کوچک – ۱۸ اونس (متوسط ​​۱.۵ اونس = ۴۳ گرم)
 • متوسط ​​- ۲۱ اونس (میانگین ۱.۷۵ اونس = ۵۰ گرم)
 • بزرگ – ۲۴ اونس (متوسط ​​۲ اونس = ۵۷ گرم)
 • بسیار بالا -۲۷ اونس (میانگین ۲.۲۵ اونس = ۶۴ گرم)
 • جامبو – ۳۰ اونس (متوسط ​​۲.۵ اونس = ۷۱ گرم)

جدول معادل اندازه تخم مرغ

چند تخم مرغ کوچک یک تخم مرغ بزرگ را می سازد؟ چند تخم مرغ متوسط ​​برابر با یک تخم مرغ بزرگ است؟ چند تخم مرغ بزرگ در یک فنجان وجود دارد؟

این تبدیل های مفید تخم مرغ به شما نشان می دهد که چگونه اندازه تخم مرغ را به دستور العمل تبدیل کنید.

به عنوان مثال، اگر دستور پخت به ۵ تخم مرغ متوسط ​​نیاز دارد، می توانید از ۴ تخم مرغ بزرگ، ۴ تخم مرغ بسیار بزرگ یا ۴ تخم مرغ بزرگ نیز استفاده کنید.

متوسطبزرگایکس-بزرگجامبو
۱۱۱۱
۲۲۲۲
۳۳۳۲
۴۴۳۳
۵۴۴۳
۶۵۴۴
۷۶۵۵

چه اندازه تخم مرغ نیاز دارید؟

چند تخم مرغ در سفره برای یک فنجان وجود دارد

چند تخم مرغ متوسط ​​در یک فنجان وجود دارد؟ در یک فنجان چقدر پروتئین وجود دارد؟ در یک فنجان چند زرده وجود دارد؟ اندازه گیری مایع زرده تخم مرغ چیست؟

اگر تخم مرغ مایع را اندازه می گیرید، باید بدانید که به چند زرده یا سفیده مایع نیاز دارید. به عنوان مثال، دستور العمل ها اغلب به “۱ فنجان پروتئین” اشاره می کنند. می توانید از سفیده تخم مرغ مایع از ۸ تخم مرغ متوسط، ۷ تخم مرغ بزرگ، ۶ تخم مرغ بسیار بزرگ یا ۵ تخم مرغ جامبو استفاده کنید.

بیشتر بخوانید
جوانه های خام: فواید و خطرات بالقوه
اندازهتخم مرغ کاملسفیدزرده
جامبو۴۵۱۱
ایکس بزرگ۴۶۱۲
عالی۵۷۱۴
متوسط۵۸۱۶
کم اهمیت۶۹۱۸

تبدیل اندازه تخم مرغ آسان است.

اندازه تخم مرغ های دنیا چقدر است؟

هر کشور روش خاص خود را برای طبقه بندی اندازه تخم مرغ دارد. این اندازه های تخم مرغ “متوسط” در کشورهای مختلف است. برخی از کشورها حداقل وزن تخم مرغ را مشخص می کنند، برخی دیگر محدوده وزنی را مشخص می کنند.

 • میانگین تخم مرغ در استرالیا ۴۳ گرم است
 • میانگین تخم مرغ در کانادا ۴۹ گرم است
 • میانگین تخم مرغ در اروپا ۵۳ گرم است
 • متوسط ​​تخم مرغ (اندازه () در نیوزلند ۴۴ تا ۵۳ گرم است
 • میانگین تخم مرغ در ایالات متحده ۵۰ گرم است

بهترین جایگزین های تخم مرغ

جایگزین های تخم مرغ برای کسانی که به تخم مرغ حساسیت دارند ضروری است. ممکن است هنگام پخت به خوبی تخم مرغ های طبیعی تازه عمل نکنند، اما می توان از آنها در بیشتر کلوچه ها، کیک ها و شیرینی ها استفاده کرد.

جایگزین های کم کربوهیدرات کتوژنیک تخم مرغ

 • آب گازدار: ۱ تخم مرغ = ¼ لیوان آب گازدار
 • تخم مرغ با دانه چیا: ۱ تخم مرغ = ۱ قاشق غذاخوری دانه چیا مخلوط با ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری آب
 • تخم کتان: ۱ تخم کتان = ۱ قاشق غذاخوری تخم کتان آسیاب شده با ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری آب مخلوط شده است.
 • روغن، آب، بکینگ پودر تخم مرغ: ۱ تخم مرغ = ۱ قاشق چایخوری روغن، ۲ قاشق چایخوری بیکینگ پودر، ۲ قاشق غذاخوری آب،

تخم مرغ را با کربوهیدرات های بالاتر جایگزین می کند

 • سس تخم مرغ: ۱ عدد تخم مرغ = ¼ فنجان سس سیب
 • تخم مرغ آروروت: ۱ تخم مرغ = ۲ قاشق غذاخوری پودر آروروت مخلوط با ۳ قاشق غذاخوری آب
 • تخم موز: ۱ تخم مرغ = ¼ فنجان پوره موز
 • تخم نخود (aquafaba): 1 تخم مرغ = ۳ قاشق غذاخوری آب نخود از جعبه بدون نمک با نخود

تخم مرغ (سؤالات متداول برای تخم مرغ)

اندازه تخم مرغ ها در هنگام پخت چقدر مهم است؟

اگر غذاهای پخته شده را با تخم مرغ هایی که به تعداد زیادی تخم مرغ نیاز دارند (مانند کیک یا چیزکیک) درست می کنید، باید معادل اندازه تخم مرغ را بدانید. اگر بیش از حد از تخم مرغ استفاده می کنید، محصولات پخته شده ممکن است طعمی شبیه به تخم مرغ داشته باشند. اگر غذاهایی را با تخم مرغ درست می کنید (مانند کیش)، ممکن است بافت آن چیزی نباشد که انتظار داشتید.

بیشتر بخوانید
سیب : حقایق تغذیه و فواید سلامتی

چگونه بفهمیم که تخم مرغ هنوز تازه است؟

برای اینکه بفهمید یک تخم مرغ تازه است، یک تخم مرغ را در یک لیوان آب قرار دهید. اگر به پهلو در پایین بنشیند تازه است. اگر به سمت بالا اشاره کرد، ممکن است آنقدر تازه نباشد، اما همچنان می توان آن را خورد. اگر شناور باشد یعنی هوا جذب شده است پس احتمالاً خراب شده و باید دور ریخت.

چگونه تخم مرغ را نگهداری کنیم؟

تخم مرغ ها را باید همیشه در جای خنک، تاریک و خشک نگهداری کرد و قبل از تاریخ انقضا استفاده کرد. همیشه از تخم مرغ های قدیمی قبل از تخم مرغ های جدید استفاده کنید تا هرگز تخم مرغ های کهنه نداشته باشید.

آیا می توانم تخم مرغ را فریز کنم؟

برای یخ زدن تخم‌مرغ‌ها، پوسته آن را باز کنید و تخم‌مرغ‌های مایع را در یک کاسه تمیز بریزید و به آرامی هم بزنید تا سفیده‌ها با زرده مخلوط شوند. در ظرف تمیز مناسب برای انجماد بریزید و تا ۴ ماه فریز کنید. برچسب تاریخ تهیه و تاریخ انقضا.

آیا می توانم پروتئین را فریز کنم؟

سفیده‌های تخم‌مرغ را می‌توان در ظروف یخ تمیز منجمد کرد و سپس در کیسه Ziploc تازه تمیز، برچسب‌گذاری و تاریخ‌گذاری کرد. منجمد کردن سفیده تخم مرغ یک راه سریع و آسان برای ذخیره پروتئین باقی مانده است

آیا می توانم زرده تخم مرغ را فریز کنم؟

می‌توانید با اضافه کردن نصف قاشق چای‌خوری نمک به ازای هر ۲۴۰ میلی‌لیتر زرده، زرده‌ها را در فریزر نگهداری کنید. این کار از چسبندگی زرده تخم مرغ (ژله شدن) جلوگیری می کند.

آیا می توانم اندازه تخم مرغ ها را در دستور غذا تغییر دهم؟

اکثر دستور العمل ها به تخم مرغ های متوسط ​​یا بزرگ نیاز دارند. اگر از اندازه های مختلف تخم مرغ در دستور غذاها استفاده می کنید، فقط از نمودارهای تبدیل تخم مرغ در بالا استفاده کنید تا متوجه شوید به چه تعداد تخم مرغ بسیار بزرگ یا تخم مرغ بزرگ نیاز دارید.

بیشتر بخوانید
دارچین سیلان چه فوایدی دارد؟

چه مدت می توانید تخم مرغ را در حیاط خلوت نگهداری کنید؟

همیشه دو بار در روز تخم مرغ را در حیاط خلوت جمع کنید تا تا آنجا که می توانید تازه نگه دارید. در آب گرم ۲۰ درجه فارنهایت بالاتر از دمای تخم مرغ ها بشویید و خشک کنید. تا ۳ هفته در یخچال بگذارید. برچسب تاریخ جمع آوری و تاریخ انقضا.

تخم مرغ چگونه وزن می شود؟

تخم‌ها در پوسته‌شان ارزیابی و وزن می‌شوند. تخم ها در یک دوجین (یا تعداد معینی) وزن می شوند، سپس میانگین وزن هر تخم مرغ محاسبه می شود.

تخم مرغ مایع چگونه اندازه گیری می شود؟

تخم مرغ ها از پوسته خارج می شوند و با لیوان اندازه گیری می شوند. به این محصول تخم مرغ مایع می گویند. می توانید سفیده تخم مرغ مایع یا زرده تخم مرغ مایع را خریداری کنید که اغلب در قسمت یخچال فروشگاه مواد غذایی شما یافت می شود.

اندازه تخم مرغ های دنیا چقدر است؟

هر کشور سیستم خود را برای طبقه بندی اندازه و وزن تخم مرغ ها تعیین می کند. اکثر آنها وزن متوسطی برای تخم های خود دارند. برخی از کشورها حداقل وزن را تعیین می کنند، برخی دیگر محدودیت های وزنی را برای اندازه تخم مرغ تعیین می کنند.

به جای شش تخم مرغ متوسط ​​به چند عدد تخم مرغ بزرگ نیاز دارم؟

اگر دستور غذا به شش تخم مرغ متوسط ​​نیاز دارد، می توانید از ۵ تخم مرغ بزرگ یا ۴ تخم مرغ بسیار بزرگ یا جامبو استفاده کنید. سایر معادل های اندازه تخم مرغ را می توان در نمودارهای تبدیل بالا یافت.

پخت (نکات و نمودارها)

پخت موفقیت آمیز به مواد تشکیل دهنده مناسب و اندازه گیری های دقیق نیاز دارد. یاد بگیرید که چگونه کره را اندازه گیری کنید و بهترین نوع آرد کم کربوهیدرات یا شیرین کننده کم کربوهیدرات برای قضاوت نیز بدانید.

غذاهای کتویی ایرانی ؛ دستور پخت غذاهای کتوژنیکی

۵/۵ - (۱ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه