نوشیدنی های کم کربوهیدرات – راهنمای تصویری برای بهترین و بدترین

با کربوهیدرات کم چه می نوشید؟ بهترین گزینه ها و رایج ترین اشتباهات چیست؟

پاسخ سریع: آب کامل و بدون کربوهیدرات است، قهوه و چای (البته بدون شکر). گهگاهی لیوان شراب هم خوب است.

این راهنمای تصویری را برای گزینه های خوب بیشتر، و آنچه که قطعاً باید اجتناب کنید، بررسی کنید. فقط به یاد داشته باشید، آنچه به نوشیدنی خود اضافه می کنید به اندازه خود نوشیدنی مهم است!

اعداد نشان دهنده گرم کربوهیدرات خالص در هر وعده غذایی معمولی هستند (مانند آنچه در صورت سفارش در رستوران دریافت می کنید). اعداد سبز نشان دهنده گزینه های مناسبی هستند کربوهیدرات کم نوشیدنی های ستاره دار اخطارهای خاصی دارند. برای جزئیات بیشتر به خواندن ادامه دهید.

بیشتر بخوانید
راهنمای کم کربوهیدرات برای افراد مبتلا به دیابت نوع 1

یک حبه قند به قهوه یا چای خود اضافه کنید و ۴ گرم کربوهیدرات اضافه کنید (خوب نیست).

ناوبر غذا

مسائل اندازه

در حالی که نوشابه شیرین همیشه ایده بدی در مورد کربوهیدرات کم است، اندازه آن مهم است. یک نوشیدنی گازدار بزرگ حاوی مقادیر واقعا شگفت انگیز قند با ۱۵۹ گرم در این مثال است.

یک نوشابه کوچک می تواند شما را از شر آن دور نگه دارد کتوزیس برای یک روز، اما موارد بزرگ می توانند برای مدت طولانی تری، احتمالاً یک هفته کامل، شما را تحت تأثیر قرار دهند!

نوشیدنی های رژیمی کم کربوهیدرات

نوشابه های رژیمی بدون کربوهیدرات یا کالری عرضه می شوند. در عوض، آنها حاوی شیرین کننده های مصنوعی مانند آسپارتام، سوکرالوز، آسه سولفام K یا استویا هستند.

بسیاری از مردم بر این باورند که نوشیدنی های رژیمی بی خطر هستند، زیرا فاقد کالری هستند. با این حال، به این سادگی نیست و این شیرین کننده های بدون کالری مشکلات خاص خود را دارند.

برای شروع، این شیرین کننده ها می توانند میل به شکر را حفظ کنند، یک فاجعه بالقوه اگر به غذاهای شیرین معتاد شده باشید. آنها می توانند درک شیرینی طبیعی غذای واقعی را سخت تر کنند. همچنین، مطالعات نشان می‌دهد که تغییر از نوشابه رژیمی به آب منجر به کاهش وزن می‌شود، زیرا برخی از نوشیدنی‌های رژیمی می‌توانند سطح انسولین را افزایش دهند (در نتیجه ذخیره چربی را افزایش می‌دهند).

به طور خلاصه، نوشیدنی‌های رژیمی احتمالاً نسبت به نوشابه‌های شیرین معمولی مضر نیستند. اما اگر بتوانید خود را به طور کامل از نوشیدنی های شیرین کنار بگذارید و از آب لذت ببرید، این بهترین گزینه است.

Source link

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه