نکات قبل از لیزر موهای زائد | مهمترین مواردی که قبل از لیزر باید بدانید

نکات مهم قبل از انجام لیزر

لیزر موهای زائد یکی از روش‌های حذف موهای زائد است که نیازمند صرف هزینه و رعایت یک سری نکات است. برای این‌که بهترین نتیجه را از لیزر موهای زائد بگیرید بهتر است نکات قبل از لیزر را به خوبی رعایت کنید، اما آیا می‌دانید چه نکاتی قبل از لیزر موهای زائد باید رعایت شود؟ رعایت این توصیه‌ها قبل از لیزر چه فایده‌ای دارد؟

در ادامه‌ی مطلب علاوه بر پاسخگویی به سوالات شما، اطلاعات جامع و مفیدی برای نتیجه گیری بهتر از لیزر موهای زائد و همچنین بررسی نکات قبل و بعد از لیزر را در اختیار شما قرار می‌دهیم تا با اطلاع از این نکات مهم، بهترین نتیجه و اثربخشی را مشاهده کنید.

قبل از لیزر چیکار کنیم؟

استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد یکی از بهترین روش‌های پیشنهادی است که به علت حذف موها به مدت طولانی، مورد استقبال افراد بسیاری قرار گرفته است. مسلما لیزر کردن نیز همانند هر کار دیگری نیازمند رعایت یک سری نکات برای نتیجه گیری بهتر است، اما آیا نکات قبل از لیزر را می‌دانید؟

قبل از پرداختن به بررسی اقدامات قبل از لیزر، باید بگوییم که نباید انتظارهای بیش از اندازه‌ای از لیزر موهای زائد داشته باشید. یکی از نکات قابل ذکر برای نتیجه گیری بهتر از لیزر موهای زائد، دقت به زمان بندی و مدت درمان است که در صورت طی کردن جلسات در زمان‌بندی دقیق می‌توانید شانس نتیجه گیری خود را افزایش دهید.

همچنین شناخت و‌ کسب اطلاعات بیشتر درمورد دستگاه‌های لیزر به نتیجه گیری بهتر نیز کمک می‌کند. در ادامه به بررسی نکات مهم قبل از انجام لیزر می‌پردازیم تا با رعایت این موارد بهترین نتیجه را از لیزر درمانی بگیرید و به نحوی هزینه‌های مصرفی شما هدر نرود.

نکات قبل از لیزر موهای زائد

به طور کلی مهم‌ترین نکات قبل از لیزر شامل موارد زیر می‌باشد که با رعایت این فاکتورها، نتیجه گیری از لیزر افزایش می‌یابد.

 • عدم مصرف ترکیبات ایزوترتینوئین

یکی از مواردی که حتما باید قبل از انجام لیزر به آن توجه کنید، مصرف داروهای حاوی ایزوترتینوئین مانند دکوتان، آکوتان، رآکوتان و … است که باید حداقل ۶ ماه قبل از لیزر از مصرف این قرص‌های خوراکی جلوگیری کنید.
همچنین اگر از پمادهای حاوی این مواد به صورت موضعی استفاده می‌کنید، بهتر است یک هفته قبل از لیزر مصرف این پمادها را هم متوقف کنید.

 • مطلع کردن پزشک در مورد مصرف دارو

اگر از هر دارویی استفاده می‌کنید حتما قبل از انجام لیزر پزشک خود را از مصرف آن مطلع کنید؛ چرا که برخی از داروها مانند داروهایی که حاوی طلا هستند، نباید در طول دوران لیزر استفاده شوند.

 • داشتن سابقه تبخال

اگر از آن دسته از افرادی هستید که دائما درگیر بیماری ویروسی تبخال هستید، بهتر است یک الی دو روز قبل از انجام لیزر از داروهای ضد ویروسی برای پیشگیری از تبخال استفاده کنید.

 • شیو کردن

۲۴ ساعت قبل از انجام لیزر، مناطقی که قرار است لیزر شود حتما شیو کنید و لازم است آن قسمت‌ها کاملا صاف باشند؛ چرا که در صورت وجود مو، اثر لیزر به فولیکول‌های مو نمی‌رسد و بنابراین لیزر تاثیری بر قسمت‌هایی که مو دارد، نمی‌گذارد. همچنین وجود مو در مناطقی که قرار است لیزر شود، می‌تواند سبب افزایش احساس درد در آن ناحیه شود.

تا این‌جا تمامی نکات قبل از انجام لیزر را برای شما بازگو کردیم. بجز این نکات و اقدامات، یک سری نبایدها وجود دارد که به هیچ وجه نباید قبل از انجام لیزر این کارها را انجام دهید که در ادامه به بررسی این موارد می‌پردازیم.

نباید های انجام لیزر موهای زائد

شاید براتون جالب باشه بدونین که میرداماد یکی از پرمراجعه ترین محله هایی هست که برای انجام لیزر به اونجا میرن و دارای کلینیک های حرفه ای زیادی هم هست! اگر دوست دارین که لیست این کلینیک هارو مشاهده کنین، روی بهترین مرکز لیزر در میرداماد کلیک کنید.

نبایدهای قبل از انجام لیزر

در این قسمت قصد داری مواردی که تحت هیچ شرایطی نباید قبل از لیزر انجام شود را انجام دهیم؛ چرا که در صورت جدی نگرفتن این نکات، امکان بروز عوارض و آسیب به پوست افزایش می‌یابد و این نکات شامل موارد زیر هستند.

 • برنزه نکردن

یکی از نبایدهای قبل از انجام لیزر، پرهیز از برنزه کردن است که باید ۶ هفته قبل از لیزر از هرگونه آفتاب گرفتن و برنزه کردن خودداری کنید. دلیل منع این کار، تیره شدن سطح پوست و عدم تشخیص پوست و مو توسط دستگاه لیزر است.

در اثر تشخیص ندادن لیزر امکان هدف قرار گرفتن پوست و بروز عوارض آن وجود دارد؛ چرا که سطح پوست تیره می‌شود و لیزر به درستی نمی‌تواند پوست و مو را از هم تشحیص دهد.

 • جلوگیری از وکس، اپلاسیون و…

قبل از انجام لیزر موهای زائد به هیچ عنوان از روش‌هایی که موها را از ریشه از بین می‌برند جلوگیری کنید؛ چرا که استفاده از روش‌هایی مانند وکس، اپلاسیون و… باعث تغییر شکل موها از ریشه می‌شوند و عملا لیزر را بی اثر می‌کنند.

 • پرهیز از استفاده کردن از عطر، دئورانت‌ها

قبل از انجام لیزر پوست باید کامل تمیز و عاری از هرگونه مواد شیمیایی باشد. حتما قبل از انجام لیزر اطمینان حاصل کنید که هیچ گونه ماده نرم کننده، مرطوب کننده، لوسیون و… روی پوست وجود ندارد.
دلیل پرهیز از مصرف این مواد این است که در صورت مصرف این مواد، لایه‌ای روی پوست را می‌پوشاند که می‌تواند باعث سوختگی و آسیب به پوست شما شود.

شما با پرهیز کردن از کارهای گفته شده، نه تنها به نتیجه گیری و اثربخشی بیشتر از انجام لیزر کمک می‌کنید؛ بلکه از آسیب رسیدن به پوست و بروز عوارض آن هم جلوگیری می‌کنید. ضمنا اگر قصد دارید یک نتیجه گیری فوق العاده از جلسات لیزر را مشاهده کنید رعایت توصیه‌های ما را که در ادامه بیان می‌کنیم را جدی بگیرید.

نتیجه گیری بیشتر از لیزر موهای زائد

اگر قصد دارید بهترین نتیجه را از انجام لیزر موهای زائد بگیرید رعایت نکاتی که در ادامه ذکر می‌کنیم را فراموش نکنید.

 • شناخت دستگاه متناسب با رنگ پوست

با وجود دستگاه‌های متعددی که وجود دارد بهتر است نوع دستگاه را متناسب با رنگ پوست خود انتخاب کنید.

 • انتخاب مرکز لیزر مناسب

مرکز انتخابی شما باید از جدیدترین و مجهزترین دستگاه‌ها برای انجام خدمات لیزر استفاده کند.

 • لایه برداری خفیف قبل از انجام لیزر

لایه برداری خفیف باعث تمیز شدن سطح پوست و کمک به شناسایی بیشتر مو توسط دستگاه لیزر می‌شود.

این سه نکته نیز جز مواردی هستند که در صورت رعایت آن‌ها می‌توانید نتیجه گیری بهتری را مشاهده کنید.

علاوه بر تمامی نکات گفته شده، انتخاب مرکز قابل اعتماد برای انجام لیزر، از اهمیت بالایی برخوردار است که مجموعه ما از دستگاه‌های پیشرفته جهت انجام لیزر استفاده می‌کند.

شما می‌توانید به راحتی و با مراجعه به سایت رسمی ما، نوبت خود را به صورت غیر حضوری و به سادگی ثبت کنید. همچنین قیمت‌های ارائه شده توسط مجموعه ما جز بهترین و منصفانه‌ترین قیمت‌ها می‌باشد.

جمع بندی

به طور کلی قبل از انجام لیزر یک سری نکات و بایدها و نبایدها وجود دارد که در صورت رعایت و جلوگیری از انجام این موارد می‌توانید بهترین نتیجه را از جلسات لیزر بگیرید. از آن جایی که لیزر موهای زائد یک پروسه زمان‌بر و همراه با هزینه است بنابراین عاقلانه‌ترین کار رعایت اقدامات قبل از لیزر است.

همچنین علاوه بر تمامی نکات گفته شده انتخاب مرکز مناسب جهت انجام لیزر، از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر نتیجه گیری بهتر از لیزر می‌باشد.
مراکز آنلاین بسیاری وجود دارند که اقدام به معرفی بهترین مراکز لیزر میکنند که میتوانید با مراجعه به آنها، مرکز موردنظر خودتون رو انتخاب بکنین؛ برای مثال وبسایت هایی همچون پزشک ۲۴، پزشکبان، پزشکا، laserclinics.co.uk و therapieclinic.com هستند که شما در اونها میتونین علاوه بر پیدا کردن بهترین مرکز لیزر در تهران و یا دیگر شهر ها، متخصصین دیگری همچون بهترین دندانپزشک ها، بهترین جراحان بوتاکس، بهترین دکترین ختنه و …. رو بصورت رایگان و بدون واسطه پیدا کنید.

۴.۷/۵ - (۳ امتیاز)
بیشتر بخوانید
چه مدت طول می کشد تا یک خالکوبی به طور کامل بهبود یابد؟
دیدگاهتان را بنویسید

1 دیدگاه دربارهٔ «نکات قبل از لیزر موهای زائد | مهمترین مواردی که قبل از لیزر باید بدانید;

 1. سلام خیلی ممنونم از محتوای مفید تون، لطفا نکاتی که بعد از لیزر موهای زائد رو باید انجام بدیم هم بگین و اینکه بهترین مراکز لیزر تهران رو هم معرفی کنین که بدونیم به کجا مراجعه کنیم؟

  پاسخ