نکات مراقبت از خود برای والدین کودک دارای بلوغ زودرس مرکزی

مراقبت از کودکی با بلوغ زودرس مرکزی (CPP)، وضعیتی که در آن فرآیند طبیعی بلوغ خیلی زود شروع می‌شود، می‌تواند با مجموعه‌ای از چالش‌ها و نیازهای مراقبت از خود همراه باشد. برای کمک به شما در حمایت از خود در حین مراقبت از فرزندانتان، با کارشناسانی صحبت کردیم که پیشنهادات خود را در مورد چگونگی قرار دادن نیازهای شما در بالای لیست ارائه کردند.

نکات مراقبت از خود برای والدین کودکان مبتلا به بلوغ زودرس مرکزی

یادگیری نحوه حمایت از یک کودک با بلوغ زودرس مرکزی یک سفر است، بنابراین روند مراقبت از خود ممکن است در روز اول متفاوت از چندین ماه بعد به نظر برسد. در اینجا چند راهنمایی برای کمک به مراحل خاص مدیریت بلوغ زودرس مرکزی فرزندتان به همراه نکات کلی وجود دارد که می توانید روزانه از آنها استفاده کنید.

تشخیص را با سرعت خود پردازش کنید

وقتی متوجه می‌شوید فرزندتان بلوغ زودرس مرکزی دارد، می‌توانید اخبار زیادی را دریافت کنید. اگر در ابتدا نتوانید تمام اطلاعات جدید را به طور کامل جذب کنید، اشکالی ندارد. با اجازه دادن به خودتان شروع کنید تا به همان اندازه که نیاز دارید زمان صرف کنید تا در مورد این بیماری بیاموزید و درک خوبی از انتخاب های درمانی موجود داشته باشید.

هر سؤالی که دارید یادداشت کنید و هر زمان که با پزشک فرزندتان ملاقات کردید، آنها را بیاورید – و از پرسیدن چند بار یک سؤال نترسید. برای کمک به پردازش پاسخ‌ها، از یکی از اعضای خانواده بخواهید تا یادداشت برداری کند که بعداً بتوانید مرور و هضم کنید.

نکات مراقبت از خود برای والدین کودک دارای بلوغ زودرس مرکزی

به دکترت تکیه کن

در حالی که ممکن است وسوسه انگیز باشد که در زمان خود به دنبال پاسخ باشید، سعی کنید زیاد تحقیقات آنلاین انجام ندهید. حدود میزان استفاده از اینترنت را به عنوان راهنما تعیین کنید. در عوض، از مراقبت های بهداشتی خود استفاده کنید.

تیم برای هر گونه سوال و نگرانی آنها حتی می توانند منابع مفید دیگری را که می توانند تضمین کنند به شما نشان دهند.

بیشتر بخوانید
آنچه ضربان قلب کودک و سایر علائم حیاتی به شما می گویند

احساسات خود را تصدیق کنید

طبیعی است که وقتی در مورد تشخیص کودک خود یاد می گیرید و روش های جدید مراقبت از بلوغ زودرس مرکزی را شروع می کنید، احساسات زیادی داشته باشید. به خودتان زمان بدهید آنها را به روش های سالم رها کنید.

پو را به خاطر بسپار

بیشتر بخوانید
نفروز یا سندرم نفروتیک در کودکان

کوچک‌نمایی و نگاه داشتن به موقعیت می‌تواند مفید باشد. به یاد داشته باشید، برای مثال، بلوغ زودرس مرکزی یک بیماری قابل درمان است. 

خودت را سرزنش نکن. اگرچه ممکن است پس از تشخیص وسوسه شوید که خودتان را سرزنش کنید،  مهم است که به خود یادآوری کنید که تقصیر شما نیست، شما هیچ کاری را اشتباه انجام نداده‌اید. 

به خودت لطف کن بخشی از پردازش احساسی این است که به خودتان کمی فضا بدهید. 

مراقب سلامت روان خود باشید

به عنوان یک مراقب، احتمالاً فشار عاطفی نیز احساس خواهید کرد، که به این معنی است که مراقبت از سلامت روان شما بسیار مهم است. در حالی که نکات زیادی برای انجام این کار وجود دارد، و شما می خواهید بدانید چه چیزی برای شما بهتر است، برخی از پیشنهادات رایج عبارتند از:

  • خوب بخورید تا انرژی داشته باشید.
  • برای رهایی از استرس ورزش کنید.
  • خلاق باشید و چیزهای جدید را امتحان کنید.
  • برای حمایت با یکی از عزیزان خود صحبت کنید.
  • به طبیعت بروید.
  • بیشتر بخواب.
  • برای چیزهایی که از آنها لذت می برید برنامه ریزی کنید.
  • یک عمل کوچک مهربانی را مبادله کنید.
  • زمانی را دور از فرزندان خود بگذرانید.
  • به سایر عوامل استرس زا در زندگی خود (مالی، روابط و غیره) رسیدگی کنید.

با دیگران ارتباط برقرار کنید

همانطور که راه‌های زیادی برای روی آوردن به درون و مراقبت از خود وجود دارد، راه‌های زیادی نیز وجود دارد که می‌توانید برای پشتیبانی خارجی به آنها دسترسی داشته باشید. در واقع، این می تواند به عادی سازی تجربه تشخیص جدید کمک کند.

بیشتر بخوانید
تب نوزاد: علل، درمان

با پزشک خود مشورت کنید تا ببینید آیا مطب آنها منابع، کارکنان یا بخش هایی دارد که می توانند شما را با سایر متخصصان یا افراد در جامعه والدین بلوغ زودرس مرکزی مرتبط کنند.

برخی از سازمان‌ها، مانند بنیاد رشد کودک، یک خط تلفن پشتیبانی اختصاصی دارند که می‌توانید برای مشاوره یا کمک برای برقراری ارتباط با خانواده‌های دیگری که در همان سفر هستند، تماس بگیرید. حتی ممکن است به عضویت یک گروه فیس بوک برای پشتیبانی آنلاین نیز فکر کنید.

به دنبال مشاوره باشید

اگر برای تطبیق با تشخیص فرزندتان به تنهایی مشکل دارید، ممکن است بخواهید از یک مشاور واجد شرایط کمک بگیرید.

مشاوره می تواند به شما و خانواده تان کمک کند تا احساسات و چالش های ناشی از بلوغ زودرس مرکزی را بهتر درک و مدیریت کنید.

برای پیدا کردن یک متخصص، با تماس با تیم مراقبت های بهداشتی شخصی خود برای پیشنهادات شروع کنید. برخی از دفاتر دارای تیم های چند رشته ای هستند که شامل ارائه دهندگان سلامت روان مانند مددکاران اجتماعی و روانشناسان برای کمک به ارائه حمایت از خانواده ها می شود.

Source link

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید