اما وقتی در حال بستن کیف بیمارستان هستید، باید در نظر داشته باشید که آیا لباس زیری که در دست دارید با برش سزارین کار می‌کند یا خیر.

می‌توانید لباس‌های زیر را به‌صورت آنلاین پیدا کنید که به راحتی در اطراف برش شما قرار می‌گیرند. این جفت‌های تخصصی تورم را کاهش می‌دهند و در حین بهبودی شما را پشتیبانی می‌کنند.

در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد لباس زیر زایمان سزارین بدانید آورده شده است.

بعد از زایمان سزارین چه انتظاری داریم؟

مادران تازه وارد ممکن است پس از زایمان طوفانی از احساسات را احساس کنند. هر طور که تحویل بدهند اینطور است. اما بین خستگی و سرخوشی، مادرانی که زایمان سزارین می‌کنند نیز باید با عواقب جراحی بزرگ شکم دست و پنجه نرم کنند.

بهبودی پس از عمل جراحی در کنار همه مشکلات معمول پس از زایمان خواهد بود. اینها معمولاً شامل نوسانات خلقی، ترشحات واژن و گرفتگی هستند.

بسیاری از زنان گزارش می دهند که در محل برش احساس درد یا بی حسی دارند، که احتمالاً پف کرده و برجسته می شود. همچنین رنگ آن تیره تر از پوست اطراف آن خواهد بود. در چند روز اول پس از سزارین، هر چیزی که به برش فشار وارد کند احتمالاً دردناک خواهد بود.

بیشتر بخوانید
هر آنچه که باید در مورد عفونت واژن بدانید

متأسفانه، برهنه شدن از کمر به پایین برای مدت طولانی گزینه ای نخواهد بود.

ترشحات پس از زایمان

ترشحات واژن که به نام لوچیا شناخته می شود، یک علامت طبیعی پس از زایمان است. حتی زنانی که سزارین می‌شوند باید منتظر آن باشند.

احتمالاً در چند روز اول پس از زایمان، جریان خون زیادی وجود خواهد داشت. این ترشحات در سه تا چهار هفته اول پس از زایمان به تدریج کاهش می یابد. رنگ آن از قرمز روشن به صورتی یا قهوه ای به زرد یا سفید تغییر می کند. برای مدیریت این ترشحات می توان از پدها استفاده کرد.

به یاد داشته باشید، تا زمانی که معاینه پس از زایمان خود را انجام نداده اید و پزشک شما به درستی بهبود می یابند، نباید چیزی وارد واژن شود. این معمولا چهار تا شش هفته پس از زایمان انجام می شود.

برای مدیریت این علامت پس از زایمان از پد استفاده می کنید، اما به نوعی لباس زیر نیز نیاز دارید. بسیاری از زنان بلافاصله پس از زایمان، «شلوار بزرگ» یا زیر شلواری با کمر بلند با کمربندهای کشسان را انتخاب می کنند.

بیشتر بخوانید
فیبروم های کلسیفیه چیست؟

این یک راه حل کوتاه مدت مناسب است، زیرا بند کمر باید به اندازه کافی بلند باشد تا از برش شما جلوگیری کند. اما زیر شلوارهای نخی سنتی در حین بهبودی هیچ گونه حمایتی ندارند. هنگامی که برش شما بهبود یافت، به این معنی که پوسته ای باقی نمانده است، زمان آن رسیده است که به لباس زیر سزارین فکر کنید.

مزایای لباس زیر سزارین

لباس زیرهایی که به طور خاص برای زنانی که زایمان سزارین کرده‌اند طراحی شده‌اند، می‌توانند مزایایی داشته باشند که لباس‌های نخی نمی‌توانند. بسته به سازنده، این موارد عبارتند از:

  • فشرده سازی که برای کاهش تورم در اطراف برش شما طراحی شده است و از بافت ضعیف حمایت می کند.
  • طراحی حمایتی که می تواند به کاهش مایعات اضافی کمک کند و به رحم کمک کند تا به اندازه قبل از کودکی خود بازگردد و همچنین برآمدگی برش شما را صاف و صاف می کند.
  • تناسب راحت و موادی که می تواند به کاهش خارش پوست در هنگام بهبودی برش کمک کند، در حالی که از پوست در حال بهبود نیز محافظت می کند.
  • استفاده از سیلیکون، که توسط FDA برای به حداقل رساندن ظاهر جای زخم به رسمیت شناخته شده است.
  • طراحی دور کمر غیر الزام آور و بالدار بدون ناراحتی کمربندهای الاستیک.
  • پشتیبانی قابل تنظیم که به شما این امکان را می‌دهد تا هنگام بازیابی، فشرده‌سازی را تنظیم کنید.
بیشتر بخوانید
فیبروم ها: انواع، علائم، علل، بارداری، درمان.

ریکاوری زایمان سزارین

در حالی که ممکن است نخواهید پس از زایمان از طریق سزارین عضله ای را حرکت دهید، اما احتمالاً این امکان پذیر نخواهد بود. یا ایده خوبی است. حرکت در اطراف می تواند بهبود را تسریع کند و احتمال ایجاد لخته های خون را کاهش دهد. همچنین ممکن است روده های شما را تحریک کند که باعث راحتی بیشتر شما می شود.

در حین بهبودی، مراقب باشید که زیاده روی نکنید. به آرامی شروع کنید و به آرامی سطح فعالیت خود را بالا ببرید. حتماً به مدت شش تا هشت هفته از انجام کارهای سنگین خانگی و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید. در هفته های اول پس از زایمان نباید چیزی سنگین تر از جنین بلند کنید.

سعی کنید هر چیزی را که نیاز دارید در دسترس نگه دارید. با پزشک خود صحبت کنید تا در مورد جدول زمانی بهبودی که مخصوص شما است، ایده بگیرید.

بیشتر بخوانید
ماستکتومی یا عمل جراحی برای برداشتن کل پستان

مهم نیست که چه کاری انجام می دهید، بهترین لباس زیر بدون ایجاد درد یا سوزش، احساس حمایت را در شما حفظ می کند. و صرف نظر از اینکه کدام لباس زیر را برای پوشیدن انتخاب می کنید، به یاد داشته باشید که هنگام نشستن، ایستادن و راه رفتن وضعیت بدنی خوبی داشته باشید.

اگر احساس عطسه یا سرفه قریب الوقوع می کنید، حتی اگر می خواهید بخندید، به آرامی شکم خود را نزدیک محل برش جراحی خود نگه دارید تا از آن حمایت کنید.

خلاصه

اگر در حال انجام زایمان سزارین هستید، لباس زیر بخرید که مخصوص شما طراحی شده است. هنگامی که کیف بیمارستان خود را می بندید، چند جفت شورت مادربزرگ را در خود بیاندازید و هنگامی که برش شما بهبود یافت، به لباس زیر زایمان سزارین بروید.

Source link