هزینه عمل لابیاپلاستی در سال ۱۴۰۳ چقدر است

عمل جراحی جوانسازی واژن یا عمل لابیاپلاستی (Labiaplasty) یکی از جراحی‌های زیبایی مخصوص بانوان است. این عمل با هدف بهبود ظاهر واژن و اندام تناسلی، راحتی جسمی، افزایش اعتماد‌به‌نفس، لذت بیشتر حین رابطه جنسی و امکان پوشیدن لباس‌های تنگ توسط دکتر فوق تخصص زنان و زایمان انجام می‌شود. هزینه عمل لابیاپلاستی در سال ۱۴۰۳ نرخ مصوبی ندارد؛ زیرا عوامل مختلفی در آن تاثیرگذار است. در این مطلب راجع‌به همین موضوع صحبت کرده‌ایم.

چه عواملی در هزینه عمل لابیاپلاستی تاثیرگذار هستند؟

هزینه‌های عمل لابیاپلاستی در سال ۱۴۰۳ به عوامل متعددی بستگی دارد. در این بخش با مهم‌ترین عوامل آشنا خواهید شد:

میزان پیچیدگی روند عمل زیبایی واژن

یکی از عوامل بسیار مهمی که در تعیین هزینه‌های کل عمل زیبایی واژن نقش به‌سزایی دارد، میزان پیچیدگی روند عمل است. مدت زمانی که جراح در لابیاپلاستی باتوجه‌به اندازه و شکل لابیاهای مینور یا بزرگ واژن صرف می‌کند، در خانم‌های مختلف متفاوت است‌. هرچه روند جراحی پیچیده‌تر باشد و زمان بیشتری بخواهد، هزینه عمل نیز افزایش خواهد یافت.

روش انتخابی جراح برای انجام لابیاپلاستی

باتوجه‌به پیشرفت تکنولوژی و تکنیک‌های جراحی، در انجام لابیاپلاستی نیز جراح می‌تواند از چند روش یا تکنیک مختلف استفاده کند. روش‌های جراحی لابیاپلاستی عبارت‌اند از: روش Trim، روش wedge و روش Deepithelialization. هریک از این روش‌ها هزینه‌های متفاوتی دربردارند. جراح با بررسی اندام تناسلی بیمار تشخیص می‌دهد که کدام روش برای زیبایی واژن او مناسب‌تر است.

میزان شهرت، سابقه‌ کاری و تجربه جراح

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در هزینه جراحی لابیاپلاستی، میزان شهرت، سابقه کاری و تجربه جراح است. جراحان مشهور باتوجه‌به این‌که سابقه بیشتری در انجام عمل زیبایی واژن دارند، از مهارت و تجربه بالاتری برخوردار هستند و درصد رضایت مراجعین آن‌ها از موفقیت‌آمیز بودن نتیجه عمل به مراتب بیشتر از جراحان مبتدی و تازه‌کار است؛ بنابراین، برای انجام این عمل ممکن است هزینه بیشتری دریافت کنند. بانوان نیز برای این‌که از کسب نتیجه دلخواه مطمئن باشند، اغلب حاضرند هزینه بیشتری بپردازند. جراحی لابیاپلاستی جزو عمل‌هایی است که تخصص و تجربه جراح نقش بسیار مهمی در نتیجه آن دارد.

موقعیت جغرافیایی شهر و محل زندگی بیمار

سومین عاملی که می‌تواند نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای در هزینه عمل لابیاپلاستی در سال ۱۴۰۳ داشته باشد، موقعیت جغرافیایی شهر و محل زندگی بیمار است. در شهرهایی که مردم بیشتر به عمل‌های جراحی زیبایی روی می‌آورند، هزینه‌های عمل معمولا بیشتر از مناطق کم جمعیت است؛ علاوه‌براین موقعیت جغرافیایی کلینیکی که جراح در آن به انجام این عمل می‌پردازد نیز در هزینه‌های کلی آن تاثیر می‌گذارد. قبل از انتخاب جراح و کلینیک، موقعیت‌های جغرافیایی مختلف و هزینه‌های کلینیک‌ها باید به خوبی مورد بررسی قرار گیرد.

هزینه‌های مربوط به بیهوشی، خدمات و تسهیلات اضافی

برخی از جراحان، لابیاپلاستی را با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌دهند. بیمارانی که بخواهند این عمل از طریق بیهوشی روی آن‌ها انجام شود، باید هزینه‌های مربوط به بیهوشی، خدمات و تسهیلات اضافی را نیز پرداخت کنند. این هزینه‌ها در هزینه نهایی عمل تاثیرگذار است. با انتخاب یک مرکز جراحی معتبر و یک جراح باتجربه می‌تواند تضمین‌کننده راحتی و امنیت بیمار باشد و به او اطمینان بدهد که در بهترین و امن‌ترین شرایط جراحی خواهد شد.

هزینه مشاوره قبل از لابیاپلاستی و انجام مراقبت‌های بعد از آن

عامل دیگری که هزینه عمل لابیاپلاستی را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد، هزینه مشاوره قبل از لابیاپلاستی و انجام مراقبت‌های بعد از آن است. در مشاوره قبل از عمل، دکتر فوق تخصص زنان و زایمان با بیمار صحبت کرده و نگرانی‌ها و دغدغه‌های فکری او را در مورد شکل ظاهری واژن مورد ارزیابی قرار می‌دهد و با ارائه یک برنامه جراحی به بیمار، راهنمایی‌های مهم را به او انتقال می‌دهد. در مراقبت‌های بعد از عمل هر بار که بیمار بخواهد با جراح خود ملاقات کند، باید هزینه ویزیت بپردازد. این هزینه‌ها نیز در هزینه نهایی عمل زیبایی لابیاپلاستی محاسبه می‌شوند.

هزینه‌های جانبی مرتبط با عمل زیبایی واژن

بانوانی که تصمیم به انجام عمل زیبایی واژن یا لابیاپلاستی دارند، باید بدانند که علاوه‌بر پرداخت هزینه‌های مربوط به جراحی اولیه و هزینه کلینیک، باید هزینه‌های جانبی مرتبط با عمل شامل انجام آزمایش‌های پزشکی، لباس‌های مخصوص برای اتاق عمل و داروهایی که تا مدتی بعد از جراحی باید مصرف شوند را نیز در نظر داشته باشند‌. معمولا جراحان باتجربه در جلسه مشاوره قبل از عمل درباره تمام این موارد با بیمار خود صحبت می‌کنند و او را در جریان هزینه‌های جانبی نیز قرار می‌دهند تا بهتر بتواند تصمیم‌گیری کند.

چرا هزینه عمل لابیاپلاستی تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد؟

باتوجه‌به قرارگرفتن جراحی زیبایی واژن یا لابیاپلاستی در دسته جراحی‌های زیبایی، بیمه هیچ مسئولیتی در قبال پرداخت هزینه‌های این عمل ندارد. درواقع لابیاپلاستی تحت پوشش هیچ یک از بیمه‌های درمانی، حتی بیمه تکمیلی قرار نمی‌گیرد. تنها زمانی می‌توان برای لابیاپلاستی از بیمه استفاده کرد که پزشک تشخیص دهد که انجام ندادن این عمل باعث ایجاد ناراحتی‌های مزمن و اختلال عملکرد دستگاه تناسلی می‌شود‌. در چنین موارد استثنائی بیماران حتما باید شرایط بیمه خود را مورد بررسی قرار دهند.

چرا باید توجه به کیفیت عمل لابیاپلاستی به هزینه آن اولویت داشته باشد؟

برخی از بیمارانی که در انجام عمل زیبایی لابیاپلاستی فقط به فکر کاهش هزینه‌های خود هستند و از توجه به موارد دیگری شامل تجرب و مهارت جراح، اعتبار کلینیک و خدمات آن غافل می‌شوند، معمولا از نتیجه عمل راضی نیستند و مجبورند برای اصلاح مجدد لابیاهای خود به یک متخصص زنان و زایمان دیگر مراجعه کنند‌؛ بنابراین، به تمام بانوانی که قصد انجام این عمل زیبایی را دارند، توصیه می‌شود که انتخاب بهترین جراح زنان و زایمان را نسبت‌به هزینه عمل لابیاپلاستی اولویت قرار دهند تا مجبور نباشند برای اصلاح نواقص واژن خود، بار دیگر هزینه کنند.

بهترین جراح لابیاپلاستی چه ویژگی‌هایی دارد؟

همان‌طور که در بخش قبلی نیز اشاره کردیم، انتخاب بهترین جراح بسیار مهم‌تر از هزینه عمل لابیاپلاستی است. از مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین جراح زیبایی واژن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن مدرک معتبر و تحصیلات عالی در بهترین دانشگاه‌ها

 • داشتن تخصص و تجربه کافی در انجام جراحی زیبایی واژن

 • انجام معاینات و بررسی کامل اندام تناسلی بیمار

 • داشتن مجوزها و اعتبارات مورد نیاز از نهادهای پزشکی و دولتی

 • اخلاق‌مدار بودن و جلب اعتماد بیمار در جلسه مشاوره

 • داشتن دانش، سواد و تجربه بالا

 • بالا بودن میزان رضایتمندی بیماران قبلی

 • اطلاع از توقعات و انتظارات بیمار

 • ارائه اطلاعات کامل و کافی به بیمار

 • ارتباط مستمر با بیمار در دوران نقاهت

 • استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته و مدرن برای انجام عمل جراحی زیبایی واژن

 • استفاده از تیم جراحی مجرب و انجام عمل در کلینیک‌های معتبر

 • داشتن بیمار از تمام اقشار جامعه

 • دریافت منصفانه هزینه عمل لابیاپلاستی از بیمار

با در نظر گرفتن این ویژگی‌ها می‌توانید بهترین جراح لابیاپلاستی را انتخاب کرده و از موفقیت‌آمیز بودن عمل خود اطمینان داشته باشید.

جمع‌بندی

در این مطلب راجع‌به عوامل تاثیرگذار در هزینه عمل لابیاپلاستی یا جراحی زیبایی واژن در سال ۱۴۰۳ صحبت کردیم و توضیح دادیم که نرخ مصوبی برای انجام این عمل وجود ندارد؛ زیرا عوامل مختلفی مانند میزان پیچیدگی روند عمل، روش انتخابی جراح برای انجام عمل، میزان شهرت، سابقه کاری و تجربه جراح، موقعیت جغرافیایی و شهر محل زندگی بیمار، هزینه‌های مربوط به بیهوشی، خدمات و تسهیلات اضافی، هزینه مشاوره قبل از عمل و مراقبت‌های بعد از آن و … در هزینه نهایی جراحی زیبایی واژن تاثیرگذار هستند. در انتها نیز به معرفی ویژگی‌های بهترین جراح لابیاپلاستی پرداختیم. برای کسب نتیجه دلخواه و موفقیت‌آمیز، بهتر است که لابیاپلاستی را نزد بهترین جراح متخصص زنان و زایمان مانند دکتر طاهره فروغی فر انجام دهید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
بیشتر بخوانید
واکنش های آلرژیک به هورمون های قاعدگی
دیدگاهتان را بنویسید