ورزش و فعال ماندن با پیشرفت نارسایی قلبی

در اواسط قرن بیستم، این نگرانی وجود داشت که افراد مبتلا به بیماری های قلبی عروقی در صورت ورزش می توانند به خود آسیب برسانند. افراد مبتلا به نارسایی قلبی برای مدت طولانی در رختخواب خود محبوس بودند. اکنون می دانیم که ورزش، زمانی که بدون خطر انجام شود، به قلب آسیب نمی رساند. در واقع می تواند از قلب محافظت کند و احتمال مشکلات آینده را کاهش دهد.

در اکثر افراد مبتلا به نارسایی قلبی، علامت اصلی عدم تحمل ورزش است که افراد اغلب آن را خستگی یا تنگی نفس توصیف می کنند. ممکن است احساس خستگی کنید، قادر به کار نباشید، یا در راه رفتن در خیابان یا اطراف خانه خود مشکل داشته باشید. فعال ماندن می تواند به عملکرد بهتر بدن کمک کند.

در حالی که می توانید به تنهایی شروع به ورزش کنید، من آن را توصیه نمی کنم. برای افراد مبتلا به نارسایی قلبی ایمن تر است که در مکانی که در طول تمرین تحت نظارت و حمایت قرار می گیرند، ورزش کنند. اینجاست که توانبخشی قلبی می تواند کمک کند.

توانبخشی قلبی چیست؟

توانبخشی قلبی یک برنامه تحت نظارت است که به شما کمک می کند تا در حین انجام آن، کارهای بیشتری انجام دهید و احساس بهتری داشته باشید. این به بدن شما کمک می کند تا سخت تر کار کند، به طوری که می توانید وظایف، کارهای روزمره و فعالیت هایی را با علائم بسیار کمتر انجام دهید. همچنین ممکن است احتمال رفتن شما به بیمارستان را کاهش دهد. همچنین می تواند به شما کمک کند طولانی تر زندگی کنید.

Logo for WebMD

هسته اصلی این برنامه درمانی مبتنی بر ورزش است. این معمولاً تمرینات هوازی، همراه با تمرینات مقاومتی یا قدرتی است. اغلب انعطاف پذیری و تعادل نیز بخشی از آن است. توانبخشی قلبی همچنین تغذیه و رژیم غذایی را پوشش می دهد و آموزش هایی را در مورد روند بیماری نارسایی قلبی و درمان ارائه می دهد.

بیشتر بخوانید
اورژانس های فشار خون بالا

یکی از چیزهای کلیدی این است که فردی است. تفاوت بین شرکت در یک برنامه توانبخشی قلبی و انجام یک کلاس زومبا یا اسپین در باشگاه محلی شما این است که برنامه ورزشی متناسب با شما طراحی شده است. ویژگی کلیدی دیگر این است که توسط ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی آگاه نظارت و هدایت می شود.

ابتدا یک ارزیابی انجام می دهید تا توانایی ها و محدودیت های خود را بررسی کنید. سپس کارکنان یک برنامه انفرادی ایجاد می کنند، با مقداری ورودی از شما.

یک تیم بهداشتی بر برنامه شما نظارت خواهد کرد، از جمله یک پزشک، پرستار، و فیزیولوژیست ورزش، با کمک متخصصان تغذیه، روانشناسان یا مشاوران. کارکنان علائم و علائم حیاتی شما مانند فشار خون، EKG و سطح اکسیژن خون را کنترل می‌کنند تا مطمئن شوند که ایمن ورزش می‌کنید.

بیشتر بخوانید
کشیدن عضله در قفسه سینه: علائم و درمان

متخصص قلب یا پزشک مراقبت های اولیه شما نیز باید درگیر باشد. برای شرکت در یک برنامه توانبخشی قلبی باید از یکی از پزشکان خود دستور دریافت کنید و ممکن است در زمانی که در آن هستید، پیشرفت شما را زیر نظر داشته باشد.

چه نوع ورزش برای افراد مبتلا به نارسایی قلبی بهتر است؟

ورزش هوازی اساس فعالیت بدنی برای نارسایی قلبی است. این شامل هر نوع تمرینی است که قلب شما را پمپاژ می کند و بدن شما را به اکسیژن بیشتری نیاز دارد. به طور کلی شامل استفاده از گروه های عضلانی بزرگ مانند بازوها و پاها می شود.

شنا، پیاده روی یا دوچرخه سواری همگی جزو ورزش های هوازی محسوب می شوند. اینها مکمل های خوبی برای جلسات توانبخشی قلبی شما هستند و می توانید پس از اتمام برنامه خود آنها را ادامه دهید. هر نوع را که دوست دارید انجام دهید تا بدانید که در دراز مدت به آن ادامه خواهید داد.

انواع دیگر ورزش نیز می تواند مفید باشد، از جمله تمرینات قدرتی. یوگا و تای چی به تعادل و انعطاف پذیری کمک می کند. آنها همچنین می توانند بسیار آرام بخش باشند.

هر چند وقت یک بار و برای چه مدت باید ورزش کرد؟

برای بهبود سلامت قلب و عروق خود، می خواهید حداقل ۲۰ دقیقه در روز، ۳ تا ۴ روز در هفته ورزش کنید. در حالی که ورزش بیشتر ممکن است بهتر باشد، احتمالاً انجام بیش از ۶۰ دقیقه در روز فایده چندانی ندارد. اگر می خواهید یک ساعت به ورزش اختصاص دهید، می توانید ایروبیک را به مدت ۴۵ دقیقه و تمرینات قدرتی یا انعطاف پذیری را به مدت ۱۵ دقیقه انجام دهید.

بیشتر بخوانید
ضربان قلب من چقدر باید باشد؟

افرادی که به تازگی شروع به کار کرده اند ممکن است فقط ۵ دقیقه در هر بار ورزش کنند. خوبه. ۵ دقیقه ورزش کنید، استراحت کنید و سپس ۵ دقیقه دیگر ورزش کنید. در نهایت می توانید ۲۰ دقیقه کامل را هدف بگیرید.

اکثر برنامه های توانبخشی قلبی سه بار در هفته در طی چند ماه انجام می شود، در مجموع حدود ۳۶ جلسه. در طول این مدت، شدت تمرین به تدریج افزایش می یابد، که برای کمک به عملکرد بهتر قلب شما مهم است. اگر سال‌ها روی تردمیل راه می‌رفتید و به مدت یکسان و در یک حالت یکسان راه می‌رفتید، هرگز تناسب اندام بیشتری پیدا نمی‌کردید.

چه کسانی نباید ورزش کنند؟

اگر به سختی می توانید از رختخواب بلند شوید یا بدون کمک واکر در اتاق راه بروید، کاندیدای مناسبی برای ورزش یا توانبخشی قلبی نیستید. این بدان معنا نیست که شما هرگز نمی توانید ورزش کنید. برای بهبود تعادل، قدرت و توانایی راه رفتن خود می توانید به مدت چند هفته فیزیوتراپی انجام دهید. وقتی احساس قوی‌تری کردید، می‌توانید در بازتوانی قلبی ثبت‌نام کنید.

بیشتر بخوانید
10 درمان خانگی برای درد قلب

چه علائمی باید باعث شود ورزش را متوقف کنم؟

اگر در یک سطح غیرعادی کم ورزش احساس خستگی یا تنگی نفس می کنید، باید علامت قرمز باشد. به عنوان مثال، اگر به طور معمول می توانید ۱۰ دقیقه ورزش کنید و اکنون پس از ۲ دقیقه دچار تنگی نفس شده اید، به پزشک یا فیزیولوژیست ورزش خود اطلاع دهید.

علائم بالقوه خطرناک تر مواردی مانند سبکی سر یا سرگیجه، فشار یا درد قفسه سینه و ضربان قلب نامنظم است. یک برنامه توانبخشی قلبی عروقی باید این نوع علائم را کنترل کند. اگر کارکنان فشار خون، ضربان قلب و سطح اکسیژن شما را بررسی کردند و متوجه شدند که اندازه گیری های شما درست است، باید بتوانید به ورزش ادامه دهید.

Source link

لطفاً به این مطلب امتیاز دهید. این‌کار به بهبود ارائه مطالب کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه