وقتی توی رژیم ، کاهش وزن ثابت شد یا استپ کرد چکار کنیم؟

وقتی توی رژیم کاهش وزن ثابت شد یا استپ چکار کنیم؟

خیلی از افرادی که رژیم کاهش وزن دارند فکر می‌کنند باید هر هفته و بطور ثابت، مقدار مشخصی وزن کم کنند و قرار نیست کاهش وزن ثابت شود یا استپ کند.

در حالی که روند کاهش وزن در واقع اینطور نیست، گذشته از اینکه به مرور سرعت کاهش وزن آهسته می شود، زمانهایی می‌رسد که وزن ثابت می شود و بعد از مدتی دوباره کاهش وزن شروع می شود. حتی ممکن است یکی دو هفته کمی وزن  بالا رود و دوباره روند کاهش وزن ادامه یابد.

بنابراین اگر در رژیم هستید از این ثابت شدنهای وزن و حتی افزایشهای اندک، نه تعجب کنید و نه ناامید شود. البته اگر همه چیز را بدرستی انجام می دهید یعنی یک رژیم درست و فعالیت بدنی مناسب دارید.

اما اگر ثابت شدن وزن بیش از چند هفته طول کشید، چی؟ چکار باید بکنیم؟

بشرطی که رژیم شما رژیم خوبی است، یعنی خیلی کم کالری نیست، پروتئین بالائی دارد و مواد مغذی کافی رو تأمین میکند؛

شما ۵ کار می تونید انجام بدید:

۱- یک مدت دیگر به همین روال با انجام همان کارهای قبلی ادامه دهید، ببینید چطور می شود مثلا یکی دو هفته.

۲- رژیم و فعالیت بدنی تان را بررسی کنید، آیا طبق رژیم پیش می روید؟ آیا مثل قبل فعالیت بدنی دارید؟ این کار را بایستی با دقت انجام دهید حتی یک لقمه غذا هم حساب کنید.

۳-اگر هیچ مشکلی با مورد قبل نداشتید حدود ۲۰۰ کالری از دریافت روزانه را کم کنید البته بشرطی که میزان کالری بیش از حد محدود نشود.

۴-میزان ورزش خود را حدود نیم ساعت افزایش دهید.

(دو مورد آخر خیلی بستگی دارد به اینکه با انجام آن سلامتی تان به خطر نیافتد)

۵- همین وزن را به عنوان هدفتان برای کاهش وزن نگاه کنید و برنامه تثبیت وزن انجام دهید. فراموش نکنید تنها کاهش ۵ تا ۱۰ درصد از وزن اولیه باعث بهبود سلامت و شرایط متابولیک می شود. در ثانی شاید بعد از چند ماه که ورزش و رژیم مناسب داشتید و متابولیسم تان بالا رفت، مجدداً دوره کاهش را شروع کنید.

در سایت آر دایت رژیم غذایی توسط متخصص تغذیه به شیوه‌ای متفاوت ارائه می‌شود. لطفاً جهت اطلاع از چگونگی و شرایط رژیم آنلاین، کلیک نمایید…

در صورتی که هر گونه سوالی دارید می توانید از طریق تلگرام، اینستاگرام یا واتساپ با ما در تماس باشید و یا درخواست مشاوره رایگان دهید.

ثبت نام

همین حالا جهت دریافت رژیم آنلاین ثبت نام کنید.

جهت تکمیل پرسشنامه رژیم آنلاین کلیک کنید.
ثبت نام