اختلال نعوظ (ED) مشکلی در ایجاد و حفظ نعوظی است که به اندازه کافی سفت برای داشتن رابطه جنسی است. همه مردان هر از گاهی برای نعوظ مشکل دارند و احتمال این مشکل با افزایش سن بیشتر می شود. اگر اغلب برای شما اتفاق می افتد، ممکن است ED داشته باشید.ویاگرا یک داروی تجویزی است که می تواند به مردان مبتلا به اختلال نعوظ کمک کند. برای بسیاری از مردم، عاشقانه به معنای نور شمع، موسیقی ملایم و یک لیوان شراب است. قرص آبی کوچک، ویاگرا، می تواند بخشی از این تصویر باشد، اما تنها در صورتی که مقدار کمی یا متوسط ​​الکل بنوشید.

ویاگرا و الکل

زمانی که ویاگرا مصرف می کنید، نوشیدن الکل در حد اعتدال بی خطر به نظر می رسد. به نظر می رسد هیچ نشانه روشنی وجود ندارد که خطرات ناشی از مصرف الکل توسط ویاگرا بدتر شود. مطالعه منتشر شده در فارماکولوژی و درمان بالینی هیچ واکنش نامطلوبی بین ویاگرا و شراب قرمز مشاهده نشد. با این حال، تحقیقات در این زمینه محدود است.

با این حال، فقط به این دلیل که به نظر نمی رسد ویاگرا و الکل با هم تداخل داشته باشند، به این معنی نیست که استفاده از آنها با هم ایده خوبی است. این به این دلیل است که مصرف مزمن الکل یکی از علل شایع نعوظ است.

بیشتر بخوانید
یوهمبین Yohimbe: مزایا، موارد استفاده و عوارض جانبی

در واقع، آنقدر رایج است که یک اصطلاح عامیانه برای نعوظ در بریتانیای کبیر «افتادگی آبجو» است. بنابراین در حالی که شما در حال درمان نعوظ با ویاگرا هستید، ممکن است با مخلوط کردن دارو با الکل به خودتان آسیبی وارد کنید.

ویاگرا، ED، و نوشیدنی های الکلی

الکل و نعوظ

دانشمندان در دانشگاه لویولا ۲۵ سال تحقیق در مورد اثرات مصرف الکل بر دستگاه تناسلی مردان را بررسی کرد. در اینجا برخی از یافته های آنها آورده شده است. این اثرات به طور کلی مربوط به الکل است و مختص ترکیب ویاگرا با الکل نیست. با این حال، اگر اختلال نعوظ دارید، ممکن است بخواهید در نظر بگیرید که الکل چگونه می تواند بر سلامت و عملکرد جنسی شما تأثیر بگذارد.

تاثیر بر تستوسترون و استروژن

هم مصرف زیاد الکل و هم مصرف مزمن الکل می تواند بر سطح تستوسترون و استروژن تأثیر بگذارد.

تستوسترون در مردان در بیضه ها ساخته می شود. در بسیاری از عملکردهای بدن نقش دارد. همچنین این هورمون بیشترین ارتباط را با تمایلات جنسی مردانه دارد و مسئول رشد اندام های جنسی و اسپرم است.

استروژن عمدتاً یک هورمون زنانه است، اما در مردان نیز یافت می شود. این با رشد ویژگی های جنسی زنانه و تولید مثل مرتبط است.

بیشتر بخوانید
جنس زدایی یا غیرجنسگرا: چه باید بدانیم

اگر مرد هستید، مصرف بیش از مقدار متوسط ​​الکل ممکن است سطح تستوسترون شما را کاهش دهد و سطح استروژن شما را افزایش دهد. کاهش سطح تستوسترون همراه با سطوح بالاتر استروژن ممکن است بدن شما را زنانه کند. سینه های شما ممکن است رشد کنند یا ممکن است موهای بدن شما از دست برود.

اثرات بر روی بیضه ها

الکل برای بیضه ها سمی است. منابع می گویند مصرف زیاد الکل در طول زمان می تواند باعث کوچک شدن بیضه ها شود. این باعث کاهش حجم و کیفیت اسپرم شما می شود.

تاثیر بر پروستات

مطابق با برخی منابع سوء مصرف الکل ممکن است با پروستاتیت (التهاب غده پروستات) همراه باشد. علائم ممکن است شامل تورم، درد و مشکلات ادرار باشد. پروستاتیت همچنین ممکن است با اختلال نعوظ مرتبط باشد.

علل اختلال نعوظ

برای درک اینکه چرا اختلال نعوظ اتفاق می افتد، دانستن چگونگی ایجاد نعوظ کمک می کند. نعوظ در واقع در سر شما شروع می شود. وقتی برانگیخته می‌شوید، سیگنال‌هایی در مغزتان به قسمت‌های دیگر بدنتان می‌رسد. ضربان قلب و جریان خون شما افزایش می یابد. مواد شیمیایی تحریک می شوند که باعث می شوند خون در حفره های توخالی آلت تناسلی شما جریان یابد. این باعث نعوظ می شود.

اما در نعوظ، آنزیمی به نام پروتئین فسفودی استراز نوع ۵ (PDE5) با این فرآیند تداخل می کند. در نتیجه، جریان خون به شریان های آلت تناسلی شما افزایش نمی یابد. این کار شما را از نعوظ باز می دارد.

بیشتر بخوانید
ختنه مزایا در مقابل معایب و خطرات، بررسی اجمالی

نعوظ می تواند توسط تعدادی از عوامل ایجاد شود. این موارد می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • افزایش سن
 • دیابت
 • داروهایی مانند دیورتیک ها، داروهای فشار خون و داروهای ضد افسردگی
 • اسکلروز چندگانه
 • بیماری تیرویید
 • بیماری پارکینسون
 • فشار خون بالا
 • بیماری عروق محیطی
 • سرطان پروستات، اگر پروستات خود را برداشته اید
 • افسردگی
 • اضطراب

شما می توانید با انجام این تمرینات برای از بین بردن نعوظ برخی از این مسائل را برطرف کنید. با این حال، اختلال نعوظ نیز می تواند ناشی از عادات شما باشد. این موارد می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • سیگار کشیدن
 • مصرف غیرقانونی مواد مخدر
 • مصرف مزمن الکل

نحوه عملکرد ویاگرا

ویاگرا نسخه برند داروی سیلدنافیل سیترات است. این دارو در ابتدا برای درمان فشار خون بالا و درد قفسه سینه ساخته شده بود، اما آزمایشات بالینی نشان داد که به اندازه داروهایی که قبلاً در بازار وجود داشتند مؤثر نیست. با این حال، شرکت کنندگان در مطالعه یک عارضه جانبی غیرمعمول را نشان دادند: افزایش قابل توجهی در نعوظ. در سال ۱۹۹۸، ویاگرا اولین داروی خوراکی مورد تایید سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) برای درمان اختلال نعوظ بود.

بیشتر بخوانید
آیا الکل برای قلب شما مفید است؟

کالج پزشکی ویل کورنل گزارش می دهد که ویاگرا برای حدود ۶۵ درصد از مردانی که آن را امتحان می کنند کار می کند. این کار را با مسدود کردن PDE5 انجام می دهد. این آنزیمی است که با افزایش جریان خون به آلت تناسلی در حین نعوظ تداخل می کند.

در ذهن داشتن هدف

در مورد مخلوط کردن ویاگرا و الکل، یک لیوان شراب خطرناک نیست. ممکن است به شما کمک کند آرامش داشته باشید و روابط عاشقانه را تقویت کنید. با این حال، به خاطر داشته باشید که مصرف متوسط ​​یا سنگین الکل ممکن است نعوظ را بدتر کند، که برای مصرف ویاگرا مضر است.

اگر اختلال نعوظ دارید، به دور از تنهایی هستید. را بنیاد مراقبت های اورولوژی می گوید که بین ۱۵ تا ۳۰ میلیون مرد در ایالات متحده به اختلال نعوظ مبتلا هستند. گزینه های زیادی برای درمان اختلال نعوظ وجود دارد، بنابراین با پزشک خود در مورد آن صحبت کنید.