وی کاله و بررسی نتیجه آزمایشگاهی این مکمل

وی کاله و بررسی نتیجه آزمایشگاهی این مکمل

چکیده :
وقتی از مکمل های ایرانی صحبت می شود بعضی ها سریع واکنش نشان می دهند که نه ! مکمل های ایرانی خوب نیستند. می خواهیم در این مقاله برای شروع با بررسی نتیجه آزمایش وی کاله شروع کنیم.

وقتی از مکمل های ایرانی صحبت می کنیم بعضی ها سریع واکنش نشان می دهند که نه ! مکمل های ایرانی خوب نیستند. مخصوصا این واکنش در مربیانی رایج می باشد که خود از فروش مکمل های وارداتی سود می برند اما به هر صورت ما می خواهیم از این نگاه سنتی فاصله بگیریم و کمی علمی تر به موضوع نگاه کنیم. شیوه علمی و صحیح قضاوت درباره هر مکملی تنها بررسی آزمایشگاهی آن مکمل می باشد. می خواهیم در این مقاله برای شروع با بررسی نتیجه آزمایش وی کاله شروع کنیم.

بررسی کیفیت یک مکمل به چه روشی امکان پذیر است ؟

قطعا قبل از هر چیز باید بدانید پروتئین وی، پروتئینی زود جذب است که می تواند اسید آمینه های مورد نیاز بدن شما را تامین کند. این پروتئین در واقع از شیر و در فرایند تولید پنیر ساخته می شود که به آن پروتئین آب پنیر نیز می گویند.

نکته مهمی که باید در بررسی یک مکمل وی (برای مثال وی کاله) در نظر بگیریم این است که با توجه به اسید آمینه های این مکمل است که می توانیم بگوییم یک مکمل کیفیت لازم را دارد یا نه و یا حتی اصلا واقعا مکمل وی است؟

حتی بالا بودن درصد پروتئین موجود در یک مکمل هم نمی تواند ملاک کار ما باشد زیرا ممکن است به جای پروتئین وی از پروتئین سویا استفاده شده باشد و یا حتی برای تقلب از پودر سفیده تخم مرغ استفاده شده باشد.

پس شاید سوال برای شما پیش بیاید که چگونه متوجه شویم که این پروتئین واقعا وی است و از نظر کیفیت هم بسیار مطلوب است یا خیر؟ پاسخ این سوال آزمایش اسید آمینه های این مکمل در آزمایشگاه ها می باشد. دقیقا همان کاری که تیم اندیشه عضلانی با مکمل وی کاله انجام داده و در ادامه نتیجه آزمایش این مکمل را برای شما تجزیه و تحلیل خواهیم کرد.

لازم به ذکر است تنها راه تشخیص اصالت مکمل ها، بررسی آزمایشگاهی مکمل ها است و هیچ گونه مشخصات ظاهری و حتی برچسب های تایید نمی تواند صد در صد تایید کند که این محصول اصالت دارد و تقلبی نیست. روش های سنتی نیز مانند ته نشین شدن یا نشدن یا چسبندگی در دهان اصلا از نظر علمی قابل تایید و اتکا نیستند.

راه حل۱:دریافت میزان کلی پروتئینآزمایش وی کاله

در این روش از طرف آزمایشگاه به شما اعلام می شود که مکمل به طور کلی چند درصد پروتئین دارد و دیگر به اسید آمینه های آن اهمیتی نمی دهد و ضعف این روش این است که اگر به جای وی از سویا یا پودر سفیده تخم مرغ استفاده شود نمی توان تشخیص داد میزان پروتئین اعلام شده مربوط به وی است یا نه زیرا در این روش فقط درصد پروتئین مکمل است که مهم است و نه اسید آمینه های آن. طبق تحقیقاتی که ما کرده ایم متوجه شدیم که در ایران اغلب آزمایشگاه ها از متود کجلدال برای بررسی درصد پروتئین استفاده می کنند.

البته از مزیت های این نوع آزمایش این است که ارزان تر است و می توان تا حدودی(شاید ۵۰ درصد) از مکمل وی مصرفی مکمل شوید.

راه حل۲: دریافت پروفایل اسید آمینه از آزمایشگاه

پروفایل اسید آمینه وی کاله

راه حل قطعی تشخیص اصل یا فیک بودن یک مکمل وی تنها تجزیه و تحلیل پروفایل اسید آمینه های آن مکمل می باشد. دقیقا همان کاری را که تیم اندیشه عضلانی برای بررسی مکمل وی کاله انجام داد و این کار با استقبال زیادی روبرو شد. به گفته این تیم نمونه ی وی کاله برای ۲ آزمایشگاه فرستاده شده و پروفایل اسید آمینه های وی کاله آن بررسی شده است.

اندازه گیری اسید آمینه های یک مکمل در آزمایشگاه ها توسط تکنیک HPLC صورت می گیرد.

دریافت نتیجه آزمایش وی کاله

جهت دریافت نتیجه آزمایش وی کاله به لینک زیر مراجعه کنید و در انتهای مقاله فرم مربوط به دانلود را پر کرده و مستقیما ویدئو تحلیل نتیجه آزمایش وی کاله را دریافت کنید.

جهت دانلود روی لینک روبرو کلیک کنید: نتیجه آزمایش وی کاله

اما درباره سایر مکمل ها

جالب است بدانید تیم اندیشه عضلانی علاوه بر وی کاله بالای صد مورد از مکمل های بازار را مورد بررسی و تجزیه تحلیل قرار داده است و نتایج این آزمایش ها را در بخش ویژه وبسایت برای شما قرار داده است که می توانید با سرچ کردن عبارت : "بخش VIP وبسایت اندیشه عضلانی" در گوگل از شرایط ثبت نام در این بخش از وبسایت این تیم آگاهی پیدا کنید. در نهایت اینگونه فرض کنید که اگر بخواهید یک مکمل خریداری کنید در ابتدا نتیجه آزمایش آن مکمل را در بخش vip اندیشه عضلانی چک می کنید و بعد از اینکه از مکمل مورد نظر مطمئن شدید برای خرید آن اقدام کنید.

۱/۵ - (۱ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید