پروسیکلیدین – کمردرین. عوارض جانبی و دوز

نوع دارو یک داروی ضد موسکارینی
استفاده برای “عوارض جانبی خارج هرمی” ناخواسته ناشی از برخی داروها، بیماری پارکینسون و پارکینسونیسم
همچنین به نام Kemadrin®
موجود به عنوان قرص، مایع خوراکی و تزریقی
پروسیکلیدین برای تسکین عوارض جانبی ناخواسته ناشی از برخی داروهای ضد روان پریشی استفاده می شود. داروهای ضد روان پریشی برای مشکلات سلامت روان مانند اسکیزوفرنی تجویز می شوند. به عنوان یک عارضه جانبی درمان، داروهای ضد روان پریشی گاهی اوقات می توانند باعث حرکات ناخواسته بدن شوند که برخی از آنها ممکن است شدید باشند. این اختلالات حرکتی اغلب به عنوان “عوارض جانبی خارج هرمی” یا “پارکینسونیسم” نامیده می شود و شامل مواردی مانند حرکات کنترل نشده صورت و بدن، لرزش (لرزش) و بی قراری است. پروسیکلیدین برای تسکین این نوع علائم تجویز می شود. پروسیکلیدین همچنین برای تسکین برخی از علائم بیماری پارکینسون که شامل مشکلات حرکتی مانند سفت شدن عضلات، لرزش (لرزش) و حرکات چشم و همچنین تعریق و تولید بیش از حد بزاق می شود، استفاده می شود. برخی از داروها برای افراد با شرایط خاص مناسب نیستند و گاهی اوقات تنها در صورت مراقبت بیشتر ممکن است از دارو استفاده شود. به این دلایل، قبل از شروع مصرف پروسیکلیدین، مهم است که پزشک شما بداند:
 • اگر باردار هستید، برای بچه دار شدن یا شیردهی تلاش می کنید.
 • اگر در عملکرد کبد یا عملکرد کلیه ها مشکلی دارید.
 • اگر مشکلی در قلب یا عروق خونی خود دارید.
 • اگر مشکلات پروستات دارید یا اگر در دفع ادرار مشکل دارید.
 • اگر بیش از یک هفته است که یبوست دارید یا به شما گفته شده است که در روده خود انسداد دارید.
 • اگر شرایطی دارید که باعث افزایش فشار در چشم شما می شود، مانند گلوکوم.
 • اگر فشار خون بالا (فشار خون بالا) دارید.
 • اگر شرایطی دارید که باعث ضعف عضلانی می شود، به نام میاستنی گراویس.
 • اگر تا به حال مشکلی به نام روان پریشی داشته اید.
 • اگر داروی دیگری مصرف می کنید. این شامل هر دارویی است که مصرف می‌کنید و می‌توانید بدون نسخه بخرید، و همچنین داروهای گیاهی و مکمل را نیز شامل می‌شود.
 • اگر تا به حال به یک دارو واکنش آلرژیک داشته اید.
بیشتر بخوانید
آیا تاموکسیفن باعث افزایش وزن می شود؟
 • قبل از شروع این درمان، بروشور اطلاعات چاپ شده سازنده را از داخل بسته خود بخوانید. بروشور سازنده اطلاعات بیشتری در مورد پروسیکلیدین و لیست کاملی از عوارض جانبی که ممکن است از مصرف آن تجربه کنید در اختیار شما قرار می دهد.
 • پروسیکلیدین را دقیقاً همانطور که پزشک به شما گفته است مصرف کنید. هنگام شروع درمان، پزشک دوز کمی به شما می دهد (معمولاً نصف قرص یا ۵ میلی لیتر داروی مایع سه بار در روز)، و سپس ممکن است به تدریج دوز شما را افزایش دهد.
 • دستورالعمل هایی که پزشک به شما می دهد را به دقت دنبال کنید. اگرچه پروسیکلیدین معمولاً به صورت دوز سه بار در روز تجویز می شود، ممکن است به شما توصیه شود که آن را بیشتر یا کمتر از این مقدار مصرف کنید.
 • مهم نیست که پروسیکلیدین را قبل یا بعد از غذا مصرف کنید، اگرچه برخی افراد دریافتند که مصرف آن با غذا به جلوگیری از احساس بیماری (تهوع) کمک می کند.
 • سعی کنید دوزهای پروسیکلیدین خود را در ساعات مشخصی از روز و هر روز مصرف کنید. این به شما کمک می کند تا به یاد داشته باشید که دوزهای خود را به طور منظم مصرف کنید.
 • اگر مصرف یک نوبت را فراموش کردید، به محض یادآوری آن را مصرف کنید، مگر اینکه زمان مصرف نوبت بعدی فرا رسیده باشد، در این صورت نوبت فراموش شده را حذف کنید. برای جبران دوز فراموش شده، دو نوبت را با هم مصرف نکنید.
بیشتر بخوانید
همه چیز درباره اولومیانت Olumiant
 • سعی کنید قرارهای منظم خود را با پزشک خود نگه دارید. این به این دلیل است که پزشک شما بتواند پیشرفت شما را بررسی کند.
 • در صورت خرید هر دارویی، با داروساز مشورت کنید که مصرف آن با پروسیکلیدین بی خطر است. برخی از آنتی هیستامین ها و برخی مسکن های قوی می توانند با پروسیکلیدین تداخل داشته باشند و خطر عوارض جانبی را افزایش دهند.
 • اگر در حال انجام عمل جراحی یا هر گونه درمان دندانپزشکی هستید، به فردی که درمان را انجام می دهد بگویید که پروسیکلیدین مصرف می کنید.
 • اگر مدتی است که پروسایکلیدین مصرف می‌کنید، بدون مشورت با پزشک، مصرف آن را قطع نکنید. توقف ناگهانی می تواند مشکلاتی ایجاد کند، بنابراین پزشک می خواهد دوز شما را به تدریج در صورت لزوم کاهش دهد.
بیشتر داروها علاوه بر اثرات مفیدشان، می توانند عوارض جانبی ناخواسته ای ایجاد کنند، اگرچه همه آنها را تجربه نمی کنند. جدول زیر حاوی برخی از رایج ترین موارد مرتبط با پروسیکلیدین است. فهرست کاملی را در بروشور اطلاعات سازنده که همراه با داروی شما ارائه می شود، خواهید دید. اثرات ناخواسته اغلب با سازگاری بدن شما با داروی جدید بهبود می یابند، اما اگر هر یک از موارد زیر ادامه یافت یا دردسرساز شد، با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید.
بیشتر بخوانید
تداخلات پره گابالین یا لیریکا Lyrica: الکل، داروها و موارد دیگر
عوارض جانبی رایج پروسیکلیدین – این عوارض کمتر از ۱ نفر از هر ۱۰ نفر را تحت تاثیر قرار می دهد اگر این را تجربه کنم چه کاری می توانم انجام دهم؟
دهان خشک سعی کنید آدامس های بدون قند بجوید یا شیرینی های بدون قند بمکید
یبوست سعی کنید یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید و هر روز چندین لیوان آب بنوشید
تاری دید، احساس سرگیجه تا زمانی که احساس خوبی ندارید رانندگی نکنید و از ابزار و ماشین آلات استفاده نکنید
مشکل در دفع ادرار اگر این مشکل ساز شد، به پزشک خود اطلاع دهید
عوارض جانبی کمتر شایع پروسیکلیدین – این عوارض کمتر از ۱ در ۱۰۰ نفر را تحت تاثیر قرار می دهد اگر این را تجربه کنم چه کاری می توانم انجام دهم؟
احساس بیماری (تهوع) یا بیماری (استفراغ) به غذاهای ساده بچسبید – از غذاهای غنی یا تند خودداری کنید. اگر قبلاً این کار را نکرده اید، بعد از غذا از پروسیکلیدین استفاده کنید
ضربان قلب سریع، بثورات پوستی، تغییرات خلقی، و احساس اضطراب، گیجی یا فراموشی اگر هر یک از اینها مشکل ساز شد، به پزشک خود اطلاع دهید
بیشتر بخوانید
باساگلار Basaglar: جایگزین ها، عوارض جانبی، هزینه، دوز، موارد مصرف و ...
اگر علائم دیگری را تجربه کردید که فکر می کنید ممکن است ناشی از این دارو باشد، با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید.
 • تمام داروها را دور از دسترس و دید کودکان نگهداری کنید.
 • در جای خشک و خنک، دور از حرارت و نور مستقیم نگهداری شود.
هرگز بیش از دوز تجویز شده مصرف نکنید. اگر مشکوک هستید که ممکن است شما یا شخص دیگری بیش از حد از این دارو مصرف کرده باشید، به بخش حوادث و اورژانس بیمارستان محلی خود مراجعه کنید. ظرف را حتی اگر خالی باشد با خود ببرید. این دارو برای شماست. هرگز آن را به افراد دیگر ندهید، حتی اگر به نظر می رسد که شرایط آنها مانند شما باشد. داروهای تاریخ گذشته یا ناخواسته را نگه ندارید. آنها را به داروخانه محلی خود ببرید تا آنها را برای شما دفع کند. اگر در مورد این دارو سوالی دارید از داروساز خود بپرسید.

عوارض قرص فت فیس برای بارداری
عوارض قرص بلک اسلیم
عوارض قرص رزبری کتون تمشک
عوارض قرص جی سی
عوارض قرص گلوریا
عوارض قرص فلوردو
عوارض قرص فت فست یا fat fast
عوارض قرص super fat face چیست
عوارض قرص لاغری پلاتین
عوارض قرص لاغری اسلیم پلاس
لیست قرص های چاقی مورد تایید وزارت بهداشت
عوارض قرص الفا اسلیم
Source link

۵/۵ - (۱ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه