پیدا کردن نقطه جی به روش علمی

یک مطالعه منتشر شده در  مجله پزشکی جنسی  وجود آناتومیک  G-Spot را تأیید می کند . تا به حال، هرگز مشخص نشده است که آیا نقطه G واقعا وجود دارد یا خیر، حتی با وجود اینکه زنان قرن‌ها گزارش کرده‌اند که قسمت بالایی و قدامی واژن در هنگام هیجان جنسی چروکیده شده است.

پس از تشریح دیواره قدامی واژن بر روی یک جسد ۸۳ ساله، آدام اوسترزنسکی، MD، Ph.D. از موسسه زنان در سنت پترزبورگ، فلوریدا، توانست وجود نقطه G را تأیید کند.

اوسترزنسکی یک ساختار کیسه‌ای با مشخص‌شده پیدا کرد که در پشت (پشتی) غشای پرینه، ۱۶.۵ میلی‌متر از قسمت فوقانی مجرای ادراری قرار دارد و یک زاویه ۳۵ درجه با مرز جانبی (جانبی) مجرای ادرار ایجاد می‌کند.

او همچنین دریافت که نقطه G دارای ۳ ناحیه متمایز است، با ابعاد طول (L) 8.1 میلی متر x عرض (W) 3.6 میلی متر تا ۱.۵ میلی متر x ارتفاع (H) 0.4 میلی متر. پس از اینکه اوسترزنسکی کل ساختار را با بافت های حاشیه مجاور جدا کرد، متوجه شد که نقطه G از ۸.۱ تا ۳۳ متر کشیده شده است. او نتیجه می گیرد:

این مطالعه وجود آناتومیک نقطه G را تایید کرد که ممکن است به درک بهتر و بهبود عملکرد جنسی زنان منجر شود.

به گفته ایروین گلدشتاین، سردبیر مجله  The Journal of Sexual Medicine ، مطالعه مسائل مربوط به سلامت جنسی زنان حیاتی است.

او می گوید:

این مطالعه موردی در یک جسد به حجم رو به رشد ادبیات در مورد  آناتومی  و  فیزیولوژی جنسی زنان اضافه می‌کند .

نقطه جی چیست؟

نقطه  G ، همچنین به عنوان  نقطه Gräfenberg شناخته می شود ، یک ناحیه لوبیایی شکل از واژن است. تعداد قابل توجهی از زنان گزارش می دهند که این ناحیه یک ناحیه اروژنی است که در صورت تحریک می تواند منجر به برانگیختگی جنسی قوی شود و منجر به ارگاسم قوی و انزال زنانه شود.

نقطه G از ۱ تا ۳ اینچ دیواره قدامی واژن، بین دهانه آن و مجرای ادرار قرار دارد – این ناحیه حساسی است که می تواند بخشی از پروستات زنانه باشد.

در مورد اینکه آیا G-Spot اصلاً به عنوان یک ساختار جداگانه وجود دارد یا خیر، اختلاف نظر وجود دارد. سکسولوژیست ها اغلب ابراز نگرانی می کنند که زنان نقطه G را تجربه نمی کنند ممکن است خود را ناکارآمد ببینند.

آناتومی زن با نقطه g

نوشته شده توسط Grace Rattue

لینک منبع

۵/۵ - (۱ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه