پیچ خوردگی بیضه

پیچ خوردگی بیضه یک اورژانس پزشکی است که در آن بیضه پسر می پیچد و از خون رسانی محروم می شود. معمولاً برای نجات بیضه به جراحی اورژانسی نیاز است. پیچ خوردگی بیضه می تواند در پسران در هر سنی اتفاق بیفتد و بیشتر کسانی که پیچ خوردگی بیضه را تجربه می کنند تنها در یک طرف آن تحت تاثیر قرار می گیرند.

چه چیزی باعث پیچ خوردگی بیضه می شود؟

در آناتومی طبیعی، دو بیضه در داخل کیسه بیضه قرار می گیرند، کیسه ای از پوست که زیر آلت تناسلی آویزان است. یک رباط کوچک و طناب اسپرماتیک، مجموعه ای از رگ های خونی، هر بیضه را به بقیه بدن متصل می کند. اگر طناب اسپرماتیک در داخل کیسه بیضه بچرخد یا بپیچد، بیضه از خون رسانی خود محروم می شود. معمولاً هیچ توضیحی برای آنچه باعث پیچش می شود وجود ندارد.

بیشتر بخوانید
هر آنچه که باید قبل از پیرسینگ آلت تناسلی بدانید

علائم پیچ خوردگی بیضه چیست؟

درد ناگهانی کیسه بیضه علامت اصلی پیچ خوردگی بیضه است و همیشه باید جدی گرفته شود.

علاوه بر درد در کیسه بیضه، پسر شما ممکن است:

  • درد شکم یا کشاله ران را تجربه کنید
  • احساس تهوع یا سبکی سر داشته باشید
  • استفراغ
  • در سمت آسیب دیده کیسه بیضه او تورم ایجاد کنید
  • توجه داشته باشید که یک بیضه بالاتر از بیضه دیگر به نظر می رسد، به این معنی که طناب اسپرماتیک با پیچ خوردن کوتاه شده است.

با پیچ خوردگی بیضه، پسر شما ممکن است بتواند تشخیص دهد که درد چه زمانی شروع شده است، و این اطلاعات در طول ارزیابی مفید است.

بیشتر بخوانید
سیس جندر یا Cisgender بودن به چه معناست؟

پیچ خوردگی بیضه چگونه تشخیص داده می شود؟

توجه فوری بهترین اقدام برای پیچش بیضه است. زمانی که جریان خون بیضه به سرعت بازیابی شود، بیضه معمولاً بهبود می یابد. در طول ارزیابی، ممکن است قبل از جراحی، تصویربرداری مانند سونوگرافی داپلر را درخواست کنیم. همچنین ممکن است از آزمایش خون و ادرار برای بررسی عفونت استفاده شود. ما یک معاینه فیزیکی انجام می دهیم و با بررسی رفلکس های بیضه، پیچ خوردگی را بررسی می کنیم. در طول امتحان نیز سعی می کنیم با روش های دستی بیضه را باز کنیم.

حتی زمانی که با موفقیت یک بیضه را باز می کنیم، برای کمک به بازگشت سلامت بیضه به جراحی فوری نیاز است. ما همچنین وضعیت مرتبط، پیچ خوردگی بیضه آپاندیس را بررسی خواهیم کرد. پیچ خوردگی بیضه آپاندیس می تواند بسیار دردناک باشد، اما سلامت پسر شما را تهدید نمی کند. اگر پیچ خوردگی آپاندیس بیضه تشخیص داده شود، ممکن است جراحی را برای برداشتن بافت پیچ خورده و تسکین درد فرزندتان توصیه کنیم.

بیشتر بخوانید
6 راه طبیعی برای افزایش سایز آلت تناسلی

پیچ خوردگی بیضه چگونه درمان می شود؟

پس از تشخیص پیچ خوردگی بیضه، برای داشتن بهترین شانس برای نجات بیضه، باید فورا عمل کنیم. در Lurie Children، یک متخصص اورولوژی کودکان برای درمان موارد اورژانسی مانند پیچ ​​خوردگی بیضه همیشه آماده است.

پس از بیهوشی عمومی، یک جراح با تجربه از بخش اورولوژی کودکان Lurie یک برش کوچک در کیسه بیضه ایجاد می کند و بیضه آسیب دیده را باز می کند. از بخیه ها برای لنگر انداختن بیضه در داخل، برای جلوگیری از مشکلات بعدی استفاده می شود. در برخی موارد، بیضه ممکن است غیر قابل ترمیم باشد. اگر اینطور باشد، در حین جراحی بافت را برمی داریم.

بیشتر بخوانید
هر آنچه باید در مورد تزریق ضد بارداری مردانه بدانید

اگر فکر می کنید پسرتان دچار پیچ خوردگی بیضه شده است، فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی اورژانسی باشید.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه