چرا آلت تناسلی من بی حس شده است؟

هنگامی که یک فرد تمام یا قسمتی از احساس خود را در آلت تناسلی خود از دست می دهد، بی حس شده است.

آلت تناسلی حاوی انتهای عصبی بسیاری است و معمولاً بسیار حساس است. بی‌حسی زمانی رخ می‌دهد که فرد برای مدت طولانی در یک موقعیت خاص بنشیند. همچنین می تواند ناشی از سطوح پایین تستوسترون، یک مشکل دیگر سلامتی یا آسیب باشد.

اگر آلت تناسلی یا بیضه‌هایشان بدون هیچ دلیلی بی‌حس شده است، افراد باید به پزشک خود مراجعه کنند.

در این مقاله به این می پردازیم که چه چیزی می تواند باعث بی حسی آلت تناسلی شود و چگونه حساسیت را به دست آوریم.

آلت تناسلی زمانی بی حس می شود که فرد نمی تواند احساساتی را که معمولاً احساس می کند، از جمله احساس لمس یا تحریک، احساس کند.

علائم بی حسی می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. برای برخی، شبیه به خواب رفتن دست یا پا است. دیگران ممکن است احساس کنند که گردش خون به منطقه قطع شده است.

برخی از افراد مبتلا به بی حسی گزارش می دهند که تحریک بسیار کمی دارند، در حالی که برخی دیگر حتی از تحریک شدید هیچ احساسی ندارند.

بسته به علت زمینه‌ای، علائم دیگری نیز می‌توانند با بی‌حسی همراه باشند. این علائم می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • از دست دادن حس در بیضه ها، پرینه یا پوست اطراف آلت تناسلی
 • سوزش یا سوزن سوزن شدن، احساس سوزن مانند
 • سردی در آلت تناسلی یا بیضه ها
 • پوست آبی یا ارغوانی

تعدادی از مسائل می تواند منجر به از دست دادن حس شود و برخی فعالیت ها و عوامل سبک زندگی می تواند خطر را افزایش دهد.

موارد زیر می تواند باعث بی حسی آلت تناسلی شود:

جراحت

به آلت تناسلی و ناحیه کشاله ران فشار وارد می کند که می تواند باعث بی حسی شود.

بیشتر بخوانید
دگرجنس گرایی چیست؟

آسیب روی یا اطراف آلت تناسلی می تواند باعث بی حس شدن آن شود. این می تواند در نتیجه آسیب به اعصاب یا رگ های خونی خاص باشد.

معمولاً حساسیت به مرور زمان برمی گردد. اگر نشد، با پزشک صحبت کنید.

موارد زیر می تواند منجر به فشار یا آسیب به آلت تناسلی یا ناحیه کشاله ران شود:

دوچرخه سواری. برجستگی ها و اصطکاک جاده می تواند به پرینه، بیضه ها و آلت تناسلی آسیب برساند. دوچرخه سواری همچنین می تواند به کشاله ران فشار وارد کند و به طور موقت اعصاب یا رگ های خونی را محدود کند و منجر به بی حسی آلت تناسلی شود.

نشستن خیلی طولانی نشستن بر روی صندلی های ناراحت کننده یا بدون پد برای مدت طولانی می تواند فشار کافی بر آلت تناسلی یا پرینه وارد کند که منجر به آسیب شود. پرینه نباید وزن بدن را تحمل کند.

تحریک عمومی صابون ها و سایر محصولات بهداشتی بیشتر باعث تحریک پوست حساس روی آلت تناسلی و اطراف آن می شوند. استفاده از صابون های ملایم و ضد حساسیت می تواند کمک کننده باشد.

اصطکاک ناشی از لباس های تنگ. لباس زیر تنگ یا زبر می‌تواند آلت تناسلی را تحریک کند و باعث ایجاد احساس خارش یا سوزن سوزن شدن شود. این نوع لباس همچنین می تواند باعث قرمزی به خصوص در نوک آلت تناسلی شود.

آسیب های مربوط به رابطه جنسی یا خودارضایی

در طول فعالیت جنسی، آلت تناسلی در حالت نعوظ انعطاف پذیر نیست. این سفتی می تواند آلت تناسلی را در معرض خطر شکستگی یا کبودی قرار دهد که می تواند باعث درد، تحریک، بی حسی و تغییر رنگ شود.

اصطکاک شدید یا بیش از حد ناشی از خودارضایی و سایر انواع فعالیت های جنسی نیز می تواند باعث آسیب شود که منجر به بی حسی می شود. اگر فردی متوجه کاهش حساسیت شود، ممکن است به کاهش یا امتحان اشکال مختلف خودارضایی کمک کند.

بیشتر بخوانید
سوپر سوزاک چیست؟

همچنین می‌تواند در اثر استفاده از پمپی که خون را به آلت تناسلی می‌مکد تا نعوظ ایجاد کند، ایجاد شود. بی حسی، کبودی، بریدگی و لکه های قرمز یا بنفش به نام پتشی ممکن است روی پوست ظاهر شود.

حلقه های آلت تناسلی می توانند به برخی از افراد مبتلا به اختلال نعوظ کمک کنند، اما استفاده بیش از حد می تواند منجر به کبودی و انواع دیگر آسیب شود.

تستوسترون پایین

تستوسترون یک هورمون مهم با اثرات گسترده، از جمله نقش در تنظیم توده عضلانی و میل جنسی است. پس از بلوغ، سطح تستوسترون به تدریج کاهش می یابد و بسیاری از افراد مسن سطوح پایینی دارند.

با این حال، تستوسترون پایین می تواند افراد جوان را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

هنگامی که سطح تستوسترون کاهش می یابد، فرد ممکن است متوجه کاهش لذت از فعالیت جنسی شود. در نتیجه، آنها ممکن است به اشتباه فکر کنند که آلت تناسلی آنها بی حس شده است.

تستوسترون پایین می‌تواند منجر به بی‌حسی شود، اما معمولاً وقتی درد به میان می‌آید، چنین نیست، بنابراین اگر به عنوان مثال آلت تناسلی یا کیسه بیضه تحت فشار باشد، فرد همچنان آن را احساس می‌کند.

سایر علائم تستوسترون پایین می تواند شامل تغییرات خلق و خو، میل جنسی و سطح انرژی باشد.

مشکلات عصبی

مشکلات مربوط به اعصاب این ناحیه می تواند باعث بی حسی در آلت تناسلی، بیضه ها و پرینه شود.

تعدادی از مشکلات سلامتی می تواند بر اعصاب تأثیر بگذارد و منجر به بی حسی شود. یک فرد ممکن است این بی حسی را در قسمت پایین بدن و ناحیه کشاله ران تجربه کند.

بیشتر بخوانید
چه کنیم که به زگیل تناسلی مبتلا نشویم

برخی از این مسائل عبارتند از:

بیماری پیرونی

بیماری پیرونی علت کمتری برای بی حسی آلت تناسلی است.

تجمع بافت اسکار، به نام پلاک، در آلت تناسلی، مشخصه این بیماری است. بافت اسکار نسبت به بافت معمولی آلت تناسلی کمتر حساس است و برخی افراد حساسیت زدایی یا بی حسی را تجربه می کنند.

سرطان پروستات

پروستات نقش مهمی در سیستم تولید مثل دارد. مایعی را تولید می کند که اسپرم را حمل می کند و به بیرون راندن مایع در حین انزال کمک می کند.

به عنوان مثال، آسیب به پروستات، از یک تومور، می تواند منجر به بی حسی، سوزن سوزن شدن و سایر تغییرات در آلت تناسلی شود.

همچنین، فرد ممکن است بیشتر از حد معمول ادرار کند یا در میان علائم دیگر دچار مشکل ادرار شود.

هنگامی که بی حسی ناشی از آسیب باشد، معمولاً با آسیب بهبود می یابد.

هنگامی که یک بیماری زمینه ای مسئول بی حسی باشد، درمان یا مدیریت مشکل سلامتی معمولاً این علامت را برطرف می کند.

روش های زیر می توانند به کاهش بی حسی آلت تناسلی کمک کنند:

تغییر عادات سبک زندگی

می تواند به کاهش بی حسی که ممکن است در اثر نشستن روی سطوح سخت ایجاد شود، کمک کند.

از آنجا که نشستن در موقعیت های خاص یا روی مبلمان سخت و ناراحت کننده می تواند باعث بی حسی شود، پزشک ممکن است توصیه کند:

 • استراحت های کوتاه در طول روز
 • هر زمان که ممکن است ایستاده
 • تنظیم وضعیت نشستن
 • تعویض صندلی

برای دوچرخه سواران، استفاده از صندلی دوچرخه متفاوت می تواند به جلوگیری از درد و بی حسی در ناحیه کشاله ران پس از سواری های طولانی مدت کمک کند.

تغییر زاویه صندلی همچنین می تواند باعث شود که ضربه و فشار بیشتری از جاده را جذب کند.

بیشتر بخوانید
9 تقویت کننده طبیعی میل جنسی

داروها

پزشک معمولاً برای درمان بیماری های طولانی مدت پزشکی مانند دیابت، ام اس و بیماری پیرونی دارو تجویز می کند.

نظارت و کنترل سطح قند خون می تواند علائم را در افراد مبتلا به دیابت که ممکن است نیاز به مصرف داروهای اضافی برای جلوگیری از آسیب عصبی داشته باشند، کاهش دهد. در موارد پیشرفته، دیابت می تواند منجر به آسیب جدی عصبی شود که به عنوان نوروپاتی دیابتی شناخته می شود.

افراد مبتلا به بیماری پیرونی می توانند از داروهایی استفاده کنند که بافت اسکار و کلاژن تشکیل شده در آلت تناسلی را تجزیه می کند. این باید علائم آنها را کنترل کند.

افزایش سطح تستوسترون

فرد مبتلا به تستوسترون پایین ممکن است نیاز به درمان هورمونی داشته باشد که می تواند به صورت قرص، تزریق یا چسب انجام شود. فقط با نظر پزشک هورمون مصرف کنید.

بی حسی در آلت تناسلی اغلب به دلیل آسیب به ناحیه کشاله ران ایجاد می شود. ممکن است فرد در اثر رابطه جنسی شدید، دوچرخه سواری طولانی یا ضربه وارد چنین آسیبی شود.

درمان معمولاً نسبتاً ساده است. استراحت دادن به آلت تناسلی می‌تواند از بی‌حسی شایع ناشی از آسیب تسکین یابد.

اگر بی حسی ناشی از یک بیماری مزمن یا اختلالات عصبی باشد، چشم انداز ممکن است متفاوت باشد، اما معمولا خوب است.

اگر علائم پس از درمان ادامه یافت، به پزشک مراجعه کنید. یک فرد ممکن است مجبور شود چندین تکنیک یا روش درمانی را قبل از یافتن یکی از روش‌های مؤثر امتحان کند.

Source link

۴.۳/۵ - (۳ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

8 دیدگاه دربارهٔ «چرا آلت تناسلی من بی حس شده است؟;

 1. سلام ، ببخشید یک سوالی دارم اینکه من قبلا که نعوظ میشدم ، دور کلاهک آلت یا خود آلت حس میکردم که اسپرم خالی میشه و به زبون خودمون اون حس شاد و داشتم ولی یه مدتی هست اون حسب تخلیه و شاد پس از نعوظ را ندارم ، مایع منی خارج میشه ولی اون حس که خارج میشه نیست دیگه ، البته بگم قبلاً حین رابطه ضربان قلب را حس میکردم و می‌فهمیدم خون داره پمپاژ میشه الان اون حس پمپاژ خونم ندارم چیکار کنم ، یعنی سطح هورمونم کم شده ؟!

  پاسخ
 2. سلام وقت بخیر من از اسپری بی حسی استفاده کردم الان چند روزی هست که آلات من بی حسی شده حتی موقع فیلم های هیچی حسی ندارم ایا مشکل من حل میشود یا نه برم سراغ دکتر

  پاسخ
 3. سلام خسته نباشید من سی سالمه و حدودا از ۱۸ سالگی متوجه شدم ک موقع رابطه الت تناسلیم هیچ حسی نداره انگار گرفتمش تو دستم ولی قدرت نعوظم خیلی بالاس لطفا راهنماییم کنید ممنون

  پاسخ
 4. سرخوردگی مهره دارم باسنم بی حس شده دردش به هر۲پایم میزنه آلت تناسلیم بی حس شده دوباره فعال میشه یا۰۰

  پاسخ
 5. سلام
  نزدیک یک ماه است عمل دیسک کمر داشتم
  مشکلی که من دارم این است که آلت من بی حس شده نمی دانم این از عوارض عمل است یا نه دکتر معالج میگه این طبیعی است وباید مدتی صبرکنم
  خواهش می کنم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر. در حد اطلاعات عمومی سعی شده در اینجا مطالبی ذکر بشه، جهت درمان لطفا به متخصص مراجعه بفرمایید

 6. سلام من آلت تناسلیم را با ی بند بستم چون آلتم کوچیک بود این کار رو کردم شنیدم اینجوری آلت بزرگ تر و سفت تر میشه و وقتی با بند محکم بستم بعد از چند دقیقه که بازش کردم بند رو دیگه آلتم حس نکردم بی حس شده ۲روز اینجوری هست لطفا بهم بگید چجوری بدون مصرف دارو و بدون دکتر رفتن به حالت اول برش گردونم؟

  پاسخ

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه