چرا دست های من می لرزد؟

شاید این لرزش اخیرا شروع شده است. یا شاید بدتر می شود. احتمالاً به تدریج شروع شد. ممکن است زمانی اتفاق افتاده باشد که استرس یا عصبانیت داشته باشید. یا بیماری می توانست آن را به وجود آورده باشد.

علت هرچه که باشد، “لرزش” نامی است که متخصصان به آن دست های لرزان (و گاهی صدا، سر، دهان و پاها) می دهند. آنها بیشتر از آنچه فکر می کنید رایج هستند و علل و پیامدها می توانند کاملاً متفاوت باشند.

لرزش اساسی شایع ترین اختلال لرزشی است. معمولاً در دستان شما شروع می شود، اما می تواند به بازوها، سر، صدا یا سایر قسمت های بدن شما حرکت کند.

ET متفاوت است زیرا زمانی که روی دستان شما در حال حرکت هستند تأثیر می گذارد. بیشتر اشکال دیگر لرزش زمانی اتفاق می‌افتد که هنوز ساکن هستید.

این می تواند ناشی از یک ژن باشد (پزشک شما ممکن است این را جهش بنامد). این بدان معناست که اگر یکی از والدین شما لرزش داشته باشد، شما نیز به احتمال زیاد دچار لرزش خواهید شد.

سموم موجود در محیط باعث برخی موارد می شود. اما تحقیقات بیشتری برای درک بهتر ارتباطات مورد نیاز است.

سن یکی دیگر از عوامل خطر است. اگرچه لرزش اساسی ممکن است در هر سنی اتفاق بیفتد، اما در افراد بالای ۴۰ سال احتمال بیشتری دارد. با افزایش سن، شانس شما افزایش می‌یابد.

ET تهدید کننده زندگی نیست، اما می تواند با گذشت زمان شدیدتر شود. استرس، خستگی و کافئین زیاد می تواند آن را بدتر کند. در برخی مواقع، خوردن، نوشیدن، نوشتن و تمام کارهای روزانه دیگری که با دستان خود انجام می دهید می توانند به چالش بزرگتری تبدیل شوند.

درمان این وضعیت ممکن است سخت باشد. داروها وجود دارد، اما هیچ کدام به طور مداوم کار نمی کنند. جراحی یک گزینه است، مانند درمانی به نام تحریک عمقی مغز، که در آن پزشکان دستگاهی را در مغز شما کاشت می کنند تا به کنترل لرزش کمک کند. اگر لرزش دست ها برای شما مشکل ساز است، از پزشک خود بپرسید که آیا این ممکن است کمک کند. درباره تحریک عمیق مغز برای درمان لرزش ضروری بیشتر بدانید.

لرزش نشانه اولیه بیماری پارکینسون است که ۱۰ میلیون نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد که ۶۰۰۰۰ نفر از آنها در ایالات متحده هستند. همه افراد مبتلا به این بیماری دچار لرزش نمی شوند، اما اکثر افراد در مراحل اولیه حرکت خفیفی در دست، پا یا حتی یک انگشت دارند.

بیشتر اوقات، لرزش فقط یک طرف بدن شما را تحت تاثیر قرار می دهد. بیشتر اوقات، زمانی اتفاق می افتد که عضلات خود را شل می کنید. به همین دلیل به آن لرزش استراحت می گویند.

وقتی حرکت می کنید، لرزش متوقف می شود. حتی کمی خم شدن انگشتان شما می تواند کمک کند. مانند سایر انواع لرزش، استرس یا هیجان می تواند آن را بدتر کند.

همانطور که شما با این بیماری زندگی می کنید، لرزش ممکن است از یک طرف بدن به طرف دیگر گسترش یابد. درباره لرزش پارکینسون بیشتر بدانید.

این بیماری که سیستم ایمنی، مغز، اعصاب و نخاع شما را هدف قرار می دهد، همچنین می تواند باعث لرزش دستان شما شود. به احتمال زیاد در دست یا پای خود لرزش دارید. ام اس می تواند باعث لرزش های مختلفی شود. رایج ترین آنها، مانند لرزش اساسی، زمانی اتفاق می افتد که شما در حال حرکت هستید. در مورد لرزش با مولتیپل اسکلروزیس بیشتر بدانید.

لرزش یکی از اولین علائم است. اگر خیلی درگیر نبودید، لرزش ممکن است فقط چند روز طول بکشد. اگر الکل زیاد یا برای مدت طولانی می نوشید، می تواند یک سال یا حتی بیشتر ادامه داشته باشد. درباره علائم ترک الکل بیشتر بدانید.

لرزش دست ها همیشه به این معنی نیست که شما بیمار هستید. گاهی اوقات لرزش پاسخ بدن شما به چیزی است:

مواد مخدر: رایج ترین مقصرها داروهایی هستند که یک ماده شیمیایی مغز به نام دوپامین را مسدود می کنند. اطلاعات را از یک قسمت مغز به قسمت دیگر منتقل می کند. این داروها برای حفظ خلق و خوی شما استفاده می شود. با قطع مصرف دارو، لرزش از بین خواهد رفت.

کمبود B12: بدون آن، سیستم عصبی شما آنطور که باید کار نمی کند. می توانید آن را در گوشت، ماهی، مرغ، تخم مرغ و فرآورده های شیری پیدا کنید. اگر آنقدر کم می شوید که دستانتان می لرزد، پزشک به شما واکسن می دهد.

کافئین: یک فنجان قهوه یا چای ممکن است باعث لرزش دستان شما شود.

فشار: از نگرانی های مالی و شغلی گرفته تا مشکلات رابطه و نگرانی های سلامتی، استرس لرزش را بدتر می کند. عصبانیت شدید، گرسنگی شدید یا کم خوابی همگی می توانند باعث لرزش دستان شما شوند. این به عنوان لرزش فیزیولوژیک شناخته می شود.

قند خون پایین: دکتر شما این را هیپوگلیسمی می نامد. پاسخ استرس طبیعی بدن شما را تحریک می کند و شما را متزلزل می کند.

تیروئید پرکار: این غده در گردن شما، درست بالای استخوان ترقوه شما قرار دارد. وقتی در اوردرایو است، کل بدن شما سرعت می گیرد. ممکن است در خوابیدن مشکل داشته باشید، ضربان قلبتان تندتر باشد و دستانتان بلرزد.

آسیب عصبی: آسیب، بیماری یا مشکل در سیستم عصبی مرکزی شما نیز می تواند باعث لرزش شود. پزشک شما این را نوروپاتی محیطی می نامد. می تواند دست ها و پاهای شما را تحت تاثیر قرار دهد.

از آنجایی که علل و درمان برای انواع مختلف لرزش بسیار متفاوت است، مهم است که با پزشک خود در مورد سابقه و علائم خود صحبت کنید.

Source link

لطفاً به این مطلب امتیاز دهید. این‌کار به بهبود ارائه مطالب کمک خواهد کرد.
دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه