چرا صبح مدفوع می کنید، و ۳ راه دیگر بین خواب و مدفوع مرتبط است


روده شما نیز ریتم شبانه روزی دارد.

اعتبار تصویر:
Westend61/Westend61/GettyImages

بسته نشدن کافی چشم با افزایش وزن، خلق و خوی بد، مشکل در تمرکز و حتی بیماری های مزمن مانند فشار خون بالا و دیابت نوع ۲ مرتبط است. اما آیا می‌دانستید که می‌تواند روی روتین حمام شما نیز تأثیر بگذارد؟

ما اکنون فکر می کنیم خواب – به خصوص خواب خیلی کم یا بی کیفیت – می تواند بر عادات روده شما تأثیر بگذارد و علائمی مانند یبوست و اسهال ایجاد کند. کایل استالر، MD، MPH، متخصص گوارش و مدیر آزمایشگاه حرکت دستگاه گوارش در Mass General.

در حالی که یک استراحت خوب شبانه تمام مشکلات گوارشی شما را حل نمی کند، چشمک زدن به اندازه کافی به طور منظم – و رعایت برنامه خواب ثابت – می تواند کمک کند. برای شنیدن آنچه کارشناسان و علم در مورد ارتباط بین خواب و مدفوع شما می گویند، ادامه دهید.

۱. اکثر مردم بلافاصله پس از بیدار شدن احساس نیاز به مدفوع می کنند

می‌گوید: اگر همیشه احساس می‌کنید که باید خیلی زود پس از بیدار شدن از خواب بروید، این فقط نشانه‌ای است که دستگاه گوارش شما دقیقاً همان کاری را انجام می‌دهد که باید انجام دهد. جیل دویچ، MD، متخصص گوارش ییل مدیسین.

او توضیح می‌دهد: “کولون ساعت داخلی خود را دارد که آن را تحریک می‌کند تا هورمون‌هایی مانند کورتیزول ترشح کند، که باعث می‌شود با شدت بیشتری منقبض شود.”

این به نوبه خود تمام مدفوع باقیمانده از روز قبل را به سمت راست روده شما هدایت می کند، که منجر به رفتن شما به سمت جان حدود سی دقیقه پس از بلند شدن می شود.

بیشتر بخوانید
یائسگی دیررس: چه چیزی باعث تاخیر شما می شود؟

شما می توانید با یک برنامه صبحگاهی که شامل حرکات سبک مانند حرکات کششی، خوردن صبحانه و نوشیدن مایعات به خصوص قهوه است، به سرعت بخشیدن به این روند کمک کنید.

دکتر دویچ می‌گوید اگر میل به رفتن دارید، آن را نگه ندارید – این می‌تواند شما را برای یبوست در آینده آماده کند. در زمان اضافی در صبح بسازید تا نیازی به عجله در حمام نداشته باشید.

۲. خیلی کم – یا خیلی زیاد – بسته شدن چشم می تواند منجر به مشکلات روده شود

بر اساس مطالعه ای که دکتر استالر در ماه می ۲۰۲۰ ارائه کرد، کاهش و افزایش خواب هم می تواند منجر به یبوست شود. هفته بیماری های گوارشی.

به نظر می رسد دریافت بین هفت تا هشت ساعت زنگ زدن در شب نقطه شیرینی است، زیرا افرادی که بیشتر یا کمتر از این مقدار دریافت کرده اند گزارش داده اند که ۳۰ درصد بیشتر احتمال دارد به برق متصل شوند.

دکتر استالر توضیح می دهد: «یک نظریه این است که خواب نوعی نقش ترمیم کننده در تنظیم حرکات روده دارد. “اگر به اندازه کافی نمی خوابید – یا خواب بسیار ضعیفی دارید – ممکن است مغز شما نشانه های کافی برای بیدار شدن روده ها و انقباضات سنتی خود را ارائه ندهد.”

او خاطرنشان می کند افرادی که بیش از هشت ساعت می خوابند، ممکن است یک بیماری زمینه ای مانند آپنه خواب داشته باشند که از استراحت ترمیمی مورد نیاز آنها جلوگیری می کند.

بیشتر بخوانید
آیا ترکیب وارفارین و الکل بی خطر است؟

۳. جت لگ می تواند دستگاه گوارش شما را خراب کند

احتمالاً به اصطلاح «یبوست مسافران» را تجربه کرده‌اید، که در آن بیشتر از نیوجرسی Turnpike در تعطیلات احساس حمایت می‌کنید. توضیح می دهد که یکی از دلایل بزرگ این امر جت لگ است کریستین لی، دکتر، متخصص گوارش در کلینیک کلیولند.

او توضیح می‌دهد: «وقتی منطقه‌های زمانی را تغییر می‌دهید و از روال خواب خود دور می‌شوید، ریتم شبانه‌روزی شما را مختل می‌کند.

در نتیجه، بدن شما گیج می شود و آن افزایش کورتیزول صبحگاهی که به طور معمول تجربه می کنید، اتفاق نمی افتد. مطالعه فوریه ۲۰۰۳ در رامجله آمریکایی گوارشرا به افرادی که از اروپا به ایالات متحده سفر می کردند نگاه کرد و دریافت که تقریباً ۴۰ درصد یبوست را گزارش کرده اند – و علائم هر چه جت لگ آنها بارزتر باشد بدتر می شود.

دکتر لی می‌گوید این همچنین به توضیح اینکه چرا کارگران شیفتی در برابر بیماری‌هایی مانند سندرم روده تحریک‌پذیر مستعدتر هستند کمک می‌کند. زمانی که زمان کار به طور مداوم تغییر می کند، مغز شما ممکن است بداند ساعت چند است، اما بدن شما هنوز فرصتی برای تغییر الگوهای شب و روز خود نداشته است، که دستگاه گوارش شما را خراب می کند.

مطالعه آوریل ۲۰۱۰ در رامجله آمریکایی گوارشرا دریافتند که تقریبا نیمی از پرستاران شیفت چرخشی علائم سندرم روده تحریک پذیر مانند اسهال یا یبوست را در مقایسه با تنها یک سوم پرستاران شیفت روزانه گزارش کرده اند.

بیشتر بخوانید
همه چیز درباره آروماسین

۴. خواب بر میکروبیوم شما تأثیر می گذارد

میکروبیوم شما – ترکیبی از باکتری های خوب و بد موجود در دستگاه گوارش شما – با خواب مرتبط است. بر اساس مطالعه آوریل ۲۰۱۹ در مجله پزشکی، کیفیت خواب بهتر به طور قابل توجهی با میکروبیوم سالم تر مرتبط است. راخوابرا.

اما اینکه آیا میکروبیوم ضعیف بر الگوهای خواب تأثیر می گذارد یا کیفیت خواب بر میکروبیوم تأثیر می گذارد هنوز ناشناخته است.

دکتر لی می گوید: «این کمی از سندرم مرغ یا تخم مرغ است.

اما او اضافه می کند که اگر دچار کمبود خواب هستید، بدن شما هورمون های خاصی به نام سیتوکین ها را ترشح می کند که باعث تحریک التهاب می شوند.

او می‌گوید: «این‌ها نه تنها ممکن است باکتری‌های روده شما را تغییر دهند، بلکه می‌توانند به هوس کربوهیدرات و پرخوری منجر شوند که بر میکروبیوم شما تأثیر بیشتری می‌گذارد». این به نوبه خود می تواند منجر به مشکلات گوارشی مانند نفخ یا اسهال شود.

۴ نکته برای یک برنامه بهتر خواب مدفوع

اعتبار تصویر:
gpointstudio/iStock/GettyImages

تا به حال کاملاً واضح است که کیفیت خواب و مدفوع شما کاملاً با هم مرتبط هستند. در اینجا نحوه بهینه سازی هر دو آمده است.

۱. به زمان خواب/بیداری ثابت پایبند باشید

دکتر لی می‌گوید حتی اگر یک نوبت‌کار هستید، این به تنظیم ریتم شبانه‌روزی شما کمک می‌کند تا بدن شما گیج نشود. این به نوبه خود می تواند به مدفوع منظم کمک کند.

این امر به ویژه اگر در حال سفر هستید صادق است، زیرا پرواز با هواپیما می تواند باعث کم آبی بدن شود. اما به طور کلی، بارگیری بر روی H2O “به نرم شدن مدفوع شما کمک می کند تا راحت تر دفع شود.”

بیشتر بخوانید
زینک و تهوع چرا روی می تواند باعث تهوع شود؟

۳. از یک رژیم غذایی غنی از پری بیوتیک استفاده کنید

پروبیوتیک ها غذای تریلیون ها ارگانیسم کوچک در روده شما هستند دکتر مایکل برووس، متخصص خواب و نویسندهقدرت وقتی. غذاهای گیاهی با فیبر بالا منابع خوبی از پری بیوتیک ها هستند، از جمله مارچوبه، سیب، کنگر فرنگی و موز و همچنین پیاز، تره فرنگی و سیر.

مطالعه ژانویه ۲۰۱۷ در رامرزها در علوم اعصاب رفتاریرا دریافتند که رژیم غذایی غنی از پری بیوتیک همچنین می تواند استرس را کاهش دهد و خواب را بهبود بخشد.

۴. مراقب علائم مشکلات خواب باشید

اگر در به خواب رفتن مشکل دارید یا احساس می‌کنید که خواب با کیفیت خوبی ندارید (مکرراً از خواب بیدار می‌شوید، یا از خواب بیدار می‌شوید که سرحال نیستید)، به پزشک خود مراجعه کنید. او می‌تواند شما را از نظر شرایطی مانند آپنه خواب، که می‌تواند بر zzzz شما تأثیر بگذارد، غربالگری کند.

یک پرچم قرمز: بیدار شدن در نیمه شب برای مدفوع، دکتر دویچ می گوید: “این می تواند نشان دهنده یک بیماری التهابی روده مانند کولیت باشد، به خصوص اگر اسهال باشد.”Source link

۵/۵ - (۱ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه