فسفاتیدیل سرین برای استرس، ADHD، افسردگی، اضطراب و بی خوابی

اول از همه، چگونه فسفاتیدیل سرین را تلفظ می کنید؟

سوال عالی

فسفاتیدیل سرین (PS) تلفظ می شود phospha·ti·dyl·se(ə)r-ˌēn. اگر این (به طور قابل درک) آن را برای شما روشن نکرد، اینجا کلیک کنید شنیدن خود مریام وبستر که آن را تلفظ می کند.

با وجود این موضوع، در اینجا دلیلی است که باید به این ترکیب اهمیت دهید:

فسفاتیدیل سرین یک فسفولیپید است که در سلول‌های پستانداران یافت می‌شود – به راحتی در ۳۰۰ میلیارد سلول داخل مغز شما یافت می‌شود.

ممکن است دنیای شما را برای بهتر شدن تغییر دهد، به خصوص اگر به دنبال بهبود حافظه و عملکرد شناختی خود هستید.

در این راهنما، ما به این می پردازیم که چرا PS اهمیت دارد و چرا در رژیم غذایی خود در اسرع وقت به موارد بیشتری نیاز دارید:

فسفاتیدیل سرین چیست و چرا اهمیت دارد؟

فسفاتیدیل سرین (PS) چیزی است که فسفولیپید نامیده می شود. فسفولیپید مولکولی است که یک طرف آن فسفر و در طرف دیگر لیپید (اسید چرب) است.

این در بسیاری از غشای سلولی پستانداران یافت می شود، اما بیشتر در آنها متمرکز است سلول های مغز و بافت عصبی.

فسفاتیدیل سرین برای حفظ سلامت غشای سلول های عصبی و میلینکه اجازه ارتباط بین نورون های شما را می دهد و از عملکرد مغز محافظت می کند.

با افزایش سن، بدن ما دچار زوال طبیعی از جمله مغز می شود. دانشمندان کشف کردند که حفظ سطح PS می تواند از تخریب عصبی مرتبط با سن جلوگیری کند.

یک مطالعه منتشر شده در تغذیه نتیجه گرفت که:

پیری مغز انسان با تغییرات بیوشیمیایی و زوال ساختاری مرتبط است که انتقال عصبی را مختل می کند. PS اگزوژن (۳۰۰-۸۰۰ میلی گرم در روز) به طور موثر در انسان جذب می شود، از سد خونی مغزی عبور می کند و به طور ایمن تغییرات بیوشیمیایی و زوال ساختاری سلول های عصبی را کند می کند، متوقف می کند یا معکوس می کند.[*]”

طبق تحقیقات[*]مکمل فسفاتیدیل سرین…

 • از تخریب سلول های عصبی جلوگیری می کند و با آن مبارزه می کند
 • به شکل گیری حافظه کوتاه مدت و تقویت حافظه بلند مدت کمک می کند
 • به ایجاد خاطرات جدید و بازیابی خاطرات موجود کمک می کند
 • توانایی شما را در یادگیری و یادآوری اطلاعات افزایش می دهد
 • توانایی شما برای تمرکز توجه، تمرکز، استدلال و حل مشکلات را بهبود می بخشد
 • مهارت های زبانی و توانایی برقراری ارتباط را تقویت می کند
 • از عملکردهای حرکتی، به ویژه واکنش ها و رفلکس های سریع پشتیبانی می کند
بیشتر بخوانید
سردرد در رژیم کتوژنیک: چرا اتفاق می افتد و چگونه از آنها جلوگیری کنیم

این به نظر می رسد که مکمل فسفاتیدیل سرین می تواند تمام مشکلات جهان را حل کند. اگرچه ممکن است اینطور نباشد، اما اگر با اختلال حافظه مرتبط با استرس یا سن، اضطراب، افسردگی، علائم ADHD و حتی بی خوابی دست و پنجه نرم کنید، قطعا می تواند به شما کمک کند.

Perfect Keto Nootropic ما حاوی ۱۰۰ میلی گرم فسفاتیدیل سرین در هر پیمانه به همراه سایر نوتروپیک های قدرتمند برای تقویت قدرت مغز شما است.

تمام این مزایای مغزی PS می تواند برای سلامت کلی شما بسیار مفید باشد، بنابراین بیایید نگاهی دقیق تر به مزایای آن بیندازیم:

۳ مزیت شگفت انگیز فسفاتیدیل سرین برای سلامتی مبتنی بر علم

فسفاتیدیل سرین

شماره ۱: فسفاتیدیل سرین مانند یک رئیس حافظه را بهبود می بخشد

مشکلات حافظه مربوط به استرس مزمن، روند طبیعی پیری، شرایط سلامت روان و بی‌خوابی، همگی با مصرف مکمل PS بهبود می‌یابند.[*][*][*].

یک مطالعه نشان داد که مصرف ۱۰۰ میلی‌گرم در روز از ترکیب PS با DHA می‌تواند عملکرد شناختی را در افراد مسن‌تری که دچار تحلیل عصبی نیستند، بهبود بخشد و حفظ کند.

به نظر می رسد، DHA می تواند سنتز PS را در مغز شما تقویت کند و آن را برای عملکرد مغز و حافظه موثرتر کند، به همین دلیل است که این ترکیب بسیار موثر است.

در حالی که تحقیقات قابل توجه و رو به رشدی وجود دارد که مزایای بالقوه PS را برای بیماران آلزایمر نشان می دهد، بهتر است آن را برای محققان و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی ذخیره کنید.[*].

با این حال، محققان شواهد بیشتری را جمع آوری می کنند که نشان می دهد PS به آلزایمر کمک می کند، بنابراین اگر از نظر ژنتیکی مستعد ابتلا به آلزایمر هستید یا کسی را می شناسید که این بیماری را دارد، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید. شما به احتمال زیاد تایید و توصیه در مورد مکمل دریافت خواهید کرد.

شماره ۲: فسفاتیدیل سرین سلامت روان را تقویت می کند و استرس را کاهش می دهد

مشکلات حافظه و کاهش سلامت روان ارتباط نزدیکی با هم دارند.

بیشتر بخوانید
15 نکته برای شکستن استپ وزن یا فلات کاهش وزن

به عنوان مثال، یکی از علائم اضطراب و افسردگی مشکلات حافظه است. استرس مزمن و حاد نیز منجر به عوارض حافظه می شود.

خوشبختانه، نشان داده شده است که فسفاتیدیل سرین هم به حافظه و هم به سلامت روان کمک می کند.

چه با یک اختلال افسردگی یا اضطراب سر و کار داشته باشید، مکمل PS همراه با مشاوره، یک سبک زندگی سالم و پیروی از دستورات ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی می تواند تسکین فوق العاده ای را به همراه داشته باشد.

در یک مطالعه در سال ۲۰۱۵ منتشر شده در بیماری روانیمحققان دریافتند که اسیدهای چرب PS و امگا ۳ برای سالمندانی که از افسردگی اواخر عمر رنج می‌برند و قبلاً به داروهای ضدافسردگی پاسخ نمی‌دادند معجزه می‌کردند.[*].

این یک برگه مجوز برای کنار گذاشتن داروهای شما نیست – فقط در صورتی این کار را انجام دهید که پزشک شما می گوید و چگونه دکتر شما می گوید – اما شواهد قابل توجهی نشان می دهد که PS می تواند به سلامت روان کمک کند.

فسفاتیدیل سرین همچنین می تواند سطح استرس شما را کاهش دهد.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۴ منتشر شده در لیپیدها در سلامت و بیماری متوجه شد که PS نشانگرهای زیستی مرتبط با استرس نرمال شده (یعنی کورتیزول) در افراد دارای استرس مزمن[*].

مطالعه دوسوکور دیگری در سال ۲۰۱۴ که در پیشرفت در درمان نشان داد که مکمل PS کوتاه مدت بهبود عملکرد روزانه، سلامت روان و بهزیستی عمومی خود گزارش شده در بیماران مسن تر[*].

#۳. فسفاتیدیل سرین به عنوان یک درمان طبیعی برای ADHD بالقوه است

اگر می خواهید یک گفتگوی بحث برانگیز ایجاد کنید، در وسط یک جلسه PTA فریاد بزنید.

دو مکتب فکری بسیار متفاوت در مورد اختلال کمبود توجه بیش فعالی وجود دارد که بیشتر به عنوان ADHD شناخته می شود.

برخی می گویند وجود ندارد و محصول جانبی رژیم غذایی نامناسب و مدرسه های ناموفق است.

دیگران، از جمله دانشمندان، می گویند که این یک شرایط مشروع است که توانایی کودکان و بزرگسالان را برای انجام بهترین کار در زندگی مختل می کند.

محققان نشان داده‌اند که مکمل فسفاتیدیل سرین در کودکانی که مبتلا به ADHD تشخیص داده شده‌اند، فوق‌العاده قدرتمند، بی‌خطر است و عوارض جانبی کمی دارد. در واقع، داده ها آنقدر قوی هستند که به عنوان یک درمان طبیعی برای ADHD مورد بررسی قرار می گیرند[*][*].

بیشتر بخوانید
رژیم کتو اصلاح شده چیست؟

یک مطالعه در سال ۲۰۱۳ منتشر شده در مجله تغذیه و رژیم غذایی انسان گزارش کرد که فسفاتیدیل سرین بهبود دامنه توجه، حافظه و کنترل تکانه در کودکان مبتلا به اختلال کم توجهی بیش فعالی (ADHD) با عوارض جانبی کم یا بدون[*].

دفعه بعد که بحث ADHD بالا گرفت، اطلاعاتی در مورد فسفاتیدیل سرین ارائه دهید. وقتی اصطلاحات علمی ۶ هجا شروع به پرواز می کنند، مردم معمولاً آرام می شوند.

اکنون که همه چیزهایی که فسفاتیدیل سرین می تواند برای عملکرد مغز شما انجام دهد را می دانید، در اینجا نحوه دریافت بهترین مکمل آورده شده است:

نحوه خرید فسفاتیدیل سرین

دو منبع غنی از PS در طبیعت لسیتین سویا و مغز گاو هستند.

به دلیل بیماری جنون گاوی (آنسفالوپاتی اسفنجی شکل گاو)، PS مشتق شده از گاو عمدتاً متوقف شده و با PS منشا گیاهی (سویا) جایگزین شده است.

فسفاتیدیل سرین مشتق شده از سویا اکنون استانداردی برای تحقیقات علمی و مکمل های غذایی است.

گفته می شود، سویا هنوز برای بسیاری یک آلرژن بالقوه است و تغییر ژنتیکی دانه های سویا بسیار رایج است.

به همین دلیل است که یافتن مکمل PS که حاوی آثار سویا نباشد بسیار مهم است.

فسفاتیدیل سرین موجود در Keto Nootropic ما از سویا مشتق شده و با دقت استخراج می‌شود تا مطمئن شویم که فقط این ترکیب تقویت‌کننده مغز آن را وارد ترکیب می‌کند، نه سویا.

شما همچنین می توانید از طریق رژیم غذایی خود PS بیشتری دریافت کنید، البته در مقادیر کمتر. غذاهای غنی از فسفاتیدیل سرین عبارتند از:

فسفاتیدیل سرین
فسفاتیدیل سرین

با این حال، چندین وعده بزرگ روزانه از این غذاها برای به دست آوردن اثرات درمانی مورد بحث ما لازم است، بنابراین برای بهره مندی از بیشترین فواید از PS، مکمل لازم است.

برای عملکرد نهایی حافظه، PS خود را با مکمل های امگا ۳ یا DHA ترکیب کنید.

فسفاتیدیل سرین زمانی که همراه با اسیدهای چرب امگا ۳ مصرف شود، در مغز شما بهتر عمل می کند، این اسیدهای چرب شهرت خاص خود را برای بهبود حافظه، سلامت روان و طیف وسیعی از عملکردها دارند.

این اثر به این دلیل اتفاق می افتد که اسیدهای چرب امگا ۳…

 • به غشای سلولی سیالیت بدهید، به پوشش محافظ سلول های شما معروف است. برای مقابله با تغییرات فشار و pH، غشای سلولی شما باید اسیدهای چرب داشته باشد که به آن‌ها کمک می‌کند «سیال باشند» یا به جای شکستن، تحت فشار خم شده و کشیده شوند.
 • به پوشاندن غلاف میلین کمک کنید. این غلاف وظیفه محافظت از نورون ها و سرعت بخشیدن به انتقال تکانه های الکتریکی را بر عهده دارد که برای عملکرد مغز بسیار مهم است.
بیشتر بخوانید
چرا در رژیم کتو وزن کم نمیکنم علل استپ وزنی یا افزایش وزن

به طور خلاصه، اگر می خواهید بیشترین بهره را از فسفاتیدیل سرین ببرید، علاوه بر خوردن مکرر غذاهای ذکر شده در بالا، باید مکملی با کیفیت بالا پیدا کنید.

نگرانی های ایمنی فسفاتیدیل سرین

دانشمندان هنوز در تلاشند تا حد بالایی قابل تحمل برای مکمل های فسفاتیدیل سرین بیابند.

عوارض جانبی ذکر شده در دوزهای بالای ۳۰۰ میلی گرم در روز گاز، نفخ، حالت تهوع و مشکل خواب است. خطا از جانب احتیاط و هضم شاد با مصرف مکمل کمتر از ۳۰۰ میلی گرم.

Perfect Keto Nootropic ما حاوی ۱۰۰ میلی گرم فسفاتیدیل سرین در هر پیمانه است زیرا ما می خواهیم که شما از مزایای سلامتی بدون عوارض جانبی بهره مند شوید.

PS ممکن است با برخی داروها تداخل داشته باشد، بنابراین به پزشک تجویز کننده خود توجه کنید، به خصوص اگر از داروهای رقیق کننده خون، داروهای ضد التهابی، داروهای ضد درد یا داروهای تقویت کننده عملکرد استفاده می کنید.

به یاد داشته باشید که فسفاتیدیل سرین را در اسرع وقت دریافت کنید

اگر از ناتوانی در تمرکز، بی نتیجه بودن، استرس مزمن و از دست دادن بهترین زندگی خود خسته شده اید، فسفاتیدیل سرین را بخشی از زندگی خود قرار دهید.

شواهد به نفع فسفاتیدیل سرین است. این فسفولیپید می تواند تفاوت چشمگیری در حافظه، استرس، تمرکز و خلاقیت شما ایجاد کند. برای افراد و خانواده های مبتلا به ADHD یا آلزایمر، این نیز یک ترکیب امیدوارکننده برای بررسی است.

به‌علاوه، اگر شکایت‌های مزمن حافظه شخصی را دریافت می‌کنید، اکنون زمان خوبی است که این مقاله را به او منتقل کنید.

با افزودن بیشتر غذاهای غنی از PS به رژیم غذایی خود و دریافت مکمل PS با کیفیت بالا شروع کنید، و در مسیر خود قرار خواهید گرفت تا واضح تر فکر کنید و بهترین احساس را داشته باشید.

Source link

لطفاً به این مطلب امتیاز دهید. این‌کار به بهبود ارائه مطالب کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

1 دیدگاه دربارهٔ «فسفاتیدیل سرین برای استرس، ADHD، افسردگی، اضطراب و بی خوابی;

 1. عالی بود ای کاش بتونید این مطالب رو در تلوزیون بگید .من خودم یه مدت زیاد دل مرغ مصرف میکردم وتوجه حال روحی خوبم شدم بعد که تحقیق کردم دیدم دل مرغ فسفاتیدیل سرین دارد. مطالب شما عالی بود

  پاسخ

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه