چرا کودک من به کاردرمانی نیاز دارد؟

چکیده :
ممکن است تعجب کنید که چرا کودک شما به کاردرمانی ارجاع می شود. کودکان فعالیت های مهمی دارند، وظیفه آنها بازی و یادگیری است و کاردرمان کودک شما به آنها کمک می کند این کار را تا حد امکان مستقل انجام دهند.

ممکن است تعجب کنید که چرا کودک شما به کاردرمانی ارجاع می شود. کودکان فعالیت های مهمی دارند، وظیفه آنها بازی و یادگیری است و کاردرمان کودک شما به آنها کمک می کند این کار را تا حد امکان مستقل انجام دهند. کاردرمانی به کودکان کمک می کند تا بازی کنند، عملکردهای مدرسه را بهبود بخشند و فعالیت های روزانه را به خوبی انجام دهند. همچنین باعث افزایش عزت نفس و احساس موفقیت آنها می شود. مرکز تخصصی کاردرمانی تهران به بهبود مهارت های مهارت‌های ذهنی، درکی، شناختی، حرکتی ظریف و درشت، دست خط، تعادل، مشکلات حسی و فعالیت های روزمره زندگی کمک می کند.

بهترین متخصص کاردرمانی تهران

کاردرمانی چیست؟

کاردرمانی در بهترین کاردرمانی و گفتاردرمانی تهران با موفقیت به کودکانی که در انجام وظایف روزمره خود در تلاش هستند، کمک می کند. کاردرمانی یک درمان با کیفیت مداوم است که برای بهبود همه مهارت‌ها از مهارت‌های ظریف، درشت، عاطفی، حسی و حرکتی کار می‌کند. کاردرمانگران نقاط قوت و مشکلات کودک شما را مشاهده می کنند تا برنامه ای عالی برای کار با کودک شما ایجاد کنند. درمان با نیازهای خاص کودک شما شخصی سازی می شود. اما چگونه می توانید تشخیص دهید که آیا فرزندتان واقعاً به کاردرمانی نیاز دارد؟ مشاهده کلیدی است در اینجا برخی از نشانه های واضح و ویژگی های مشخص وجود دارد که به شما کمک می کند تا متوجه شوید.

کاردرمانی چیست؟

چگونه می توانید بفهمید که فرزندتان به کاردرمانی نیاز دارد؟

-آنها نسبت به سن خود در نقاط عطف رشد عقب هستند.

-آنها در تعامل اجتماعی مشکل دارند.

-آنها مسائل رفتاری را نشان می دهند.

-آنها با مهارت های حرکتی دست و پنجه نرم می کنند.

-آنها اختلالات پردازش حسی دارند.

-آنها در مدرسه مشکل دارند.

برخی از کودکان در هنگام رشد در تسلط بر مهارت های جسمی، درکی، شناختی، حسی و تحصیلی مشکل دارند. به عنوان تیم درمانی، ما مطمئن هستیم که این موضوع شما را نگران می کند و ممکن است ندانید که چه کاری می توانید برای کمک انجام دهید با این حال نگران نباشید، این یکی از مشکلات رایج و نگرانی های اکثر والدین است. شما می توانید از طریق شماره های ۰۹۱۲۶۱۱۷۷۴۲-۰۹۳۵۶۱۱۷۷۴۲ جهت دریافت مشاوره با ما تماس حاصل فرمایید.

چگونه می توانید بفهمید که فرزندتان به کاردرمانی نیاز دارد؟

چه کودکانی از کاردرمانی سود می برند؟

-کودکانی که آسیب های مادرزادی یا نقص مادرزادی دارند.

-کودکان دارای اختلال پردازش حسی که آسیب های تروماتیک (مغز یا نخاع) را متحمل شده اند.

-کسانی که مشکلات یادگیری دارند.

-کودکان مبتلا به اوتیسم

-کسانی که اختلالات رشدی فراگیر دارند.

-مبتلایان به آرتریت روماتوئید نوجوانان

-آنهایی که تاخیر در رشد را تجربه می کنند (کاردرمانی تاخیر حرکتی).

-کودکانی که سلامت روان یا مشکلات رفتاری دارند.

-قربانیان سوختگی

-کودکان مبتلا به شرایط پس از جراحی

-مبتلایان به اسپینا بیفیدا (نقاط شکافته شده)

-کودکانی که قطع عضو تروماتیک داشته اند.

-کودکان مبتلا به سرطان با آسیب شدید دست

-مبتلایان به مولتیپل اسکلروزیس یا فلج مغزی و سایر بیماری های مزمن..

چه کودکانی از کاردرمانی سود می برند؟

کاردرمان کودکان با چه مشکلاتی کار می کند؟

کاردرمان کودکان با نوزادان و کودکان نوپا با چالش های مختلف از جمله اختلال طیف اوتیسم، اختلال نقص توجه و بیش فعالی، سندرم داون، مشکلات یکپارچگی حسی، اختلالات تغذیه و اختلالات پردازش بینایی کار می کنند. همه این‌ها می‌توانند بر توانایی کودک در تسلط بر وظایف روزانه در چند سال آینده تأثیر بگذارند که شامل لباس پوشیدن، دستشویی رفتن، غذا خوردن، رنگ‌آمیزی، نوشتن و تعامل مناسب با دیگران می باشند.

کاردرمانی کودکان بر روی مهارت های ذهنی، درکی، شناختی، فیزیکی و حرکتی کار می کنند تا به کودکان کمک کنند مستقل تر و خودکفاتر شوند. هنگامی که کودکان به تنهایی شروع به انجام کارها می کنند این امر باعث احساس غرور و اعتماد بنفس در آنها می شود. آنها مجبور نیستند آنقدر به دیگران تکیه کنند زیرا می توانند خودشان را با انجام کارها وفق دهند.کاردرمان کودکان همچنین به مهارت‌های اجتماعی مانند نوبت گرفتن، انتقال بین فعالیت‌ها و برقراری تماس چشمی می‌پردازد.

کاردرمان کودکان با چه مشکلاتی کار می کند؟

حیطه های فعالیت های کاردرمانی

بهترین دکتر کاردرمانی به کودک شما کمک می‌کند تا روی فعالیت‌های متناسب با نیازها و اهداف فردی خود کار کند. یک کاردرمان ممکن است با فرزند شما کار کند تا وظایف پیچیده را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم کند و سپس فعالیت‌ها را به یکدیگر پیوند دهد. حتی ممکن است رفتارهای اجتماعی مناسبی مانند اشتراک گذاری، درخواست و نوبت گرفتن را آموزش دهند. برخی از کودکان از بافت های مختلف غذا، پارچه های خاص لباس یا سر و صدای زیاد بیزارند. کاردرمان کودک شما می تواند به او کمک کند تا بدون احساس اضطراب یا پریشانی خود را با تجربیات حسی مختلف سازگار کند. کودک شما می‌تواند راه‌هایی برای آرام کردن خود در طول روز بیاموزد.

همانطور که نوازد شما به یک کودک خردسال تبدیل می شود، کاردرمان شما می تواند به شما کمک کند روال هایی ایجاد کنید که انتقال بین فعالیت ها را برای فرزندتان آسان تر می کند. مخصوصاً کودکان مبتلا به اوتیسم ممکن است با تغییر و کنار آمدن در شرایطی که همه چیز طبق برنامه پیش نمی رود با مشکل مواجه شوند. مهارت‌های زندگی که کودک شما از کاردرمان خود می‌آموزد، می‌تواند به او کمک کند تا مراحل بعدی زندگی خود را با موفقیت پشت سر بگذارد.

برچسب ها :
کاردرمانی در کودکان,بهترین کاردرمانی کودکان,کاردرمانی خوب کودکان,مرکز کاردرمانی کودکان,کلینیک کاردرمانی کودکان

بیشتر بخوانید
بالانیت - علل، درمان و پیشگیری
دیدگاهتان را بنویسید