میزان کربوهیدرات ذرت و پاپ کورن و جایگزین ها

ذرت و کتو با هم خوب کار نمی کنند. چه به عنوان یک غلات یا یک سبزی نشاسته ای طبقه بندی شود، ذرت را در دسته بندی «نخورید» از فهرست غذاهای رژیم کتو خواهید یافت. این به این دلیل است که هر فنجان ذرت حاوی بیش از ۳۵ گرم کربوهیدرات خالص است. همین برای جلوگیری از کتوزیس کافی است!

با این حال، یک ترفند ساده وجود دارد که می‌توانیم از آن برای تبدیل ذرت مختل کننده کتوز به یک وعده پاپ کورن رضایت بخش کتوپسند استفاده کنیم: حرارت را اضافه کنیم.

اگر به دنبال این هستید که از این میان وعده پر کربوهیدرات پرطرفدار لذت ببرید و از کتو بمانید، نکات، پیشنهادات و جایگزین های مختلفی را در زیر آورده ایم.


پاپ کورن دقیقا چیست؟

دانه های پاپ کورن به سادگی ذرت کم آب شده از لپه هستند. سپس آن‌ها را حرارت می‌دهند تا زمانی که آب باقی‌مانده در داخل آن‌ها منبسط شود و هسته‌ها به اندازه ۴۰ برابر اندازه‌ای که از قبل بیرون زده بودند منفجر شوند.

هزاران سال است که از این هک میان وعده خوشمزه لذت می بریم. در واقع، اولین شواهد مصرف ذرت بو داده در سواحل پرو یافت شد که قدمت آن به بیش از ۶۰۰۰ سال پیش بازمی‌گردد.

امروزه صدها محصول ذرت بو داده از روی اجاق گاز گرفته تا قابل استفاده در مایکروویو، از پیش پخته شده از قبل بسته بندی شده تا مغزهای خالص و انبوهی از طعم های شیرین، شور و/یا خوش طعم را خواهید یافت. با همه این انتخاب‌ها، دنیای پاپ کورن می‌تواند غافلگیرکننده باشد، به خصوص در رژیم غذایی کتو کم کربوهیدرات.

به همین دلیل است که بهتر است آن را تا حد امکان ساده نگه دارید و با هسته های ۱۰۰٪ باز نشده که خودتان آن را بیرون می آورید و مواد کتو دوست دلخواه خود را برای افزایش طعم و محتوای چربی اضافه کنید.

با این حال، باید در نظر داشته باشیم که پاپ کورن حتی در خالص ترین شکل خود نیز حاوی همان نشاسته های موجود در بلال تازه ذرت است. برای قرار دادن ذرت بو داده در رژیم کم کربوهیدرات یا کتو، بسیار مهم است که محتوای کربوهیدرات در هر فنجان را در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید
آیا کرفس در رژیم کتوژنیک مجاز است؟ کربوهیدرات و فواید

آیا پاپ کورن کم کربوهیدرات و کتو است؟ تغذیه و کربوهیدرات ها در پاپ کورن هوا زده

ابتدا، بیایید تغذیه کلی تهیه شده توسط ذرت بو داده (بدون هیچ گونه مواد افزودنی دیگری) را بررسی کنیم.

پاپ کورن کم کربوهیدرات و کتو است

با این حال، از دیدگاه نسبت درشت مغذی‌ها، هر فنجان پاپ کورن ۸۰ درصد کربوهیدرات خالص دارد! این به دور از کتو دوستانه است، درست است؟ علاوه بر این، ذرت بو داده منبع خوبی از ویتامین B1 (تیامین)، ویتامین B3 (نیاسین)، ویتامین B6 (پیریدوکسین)، آنتی اکسیدان ها و چندین ماده معدنی کلیدی را در اختیار ما قرار می دهد.

خب، بستگی دارد. تا زمانی که به اندازه وعده ها و مواد اضافی توجه داشته باشید، می توانید این غذای پر کربوهیدرات را بدون ایجاد اختلال در کتوز در رژیم غذایی کتو خود بگنجانید.


آیا می توانید پاپ کورن را روی کتو بخورید؟ تبدیل یک مختل کننده کتوز به یک میان وعده سالم و کم کربوهیدرات

آیا می توانید پاپ کورن را روی کتو بخورید؟

اگرچه رژیم کتو و کم کربوهیدرات بدون افزودن غذاهای پر کربوهیدرات بسیار آسان‌تر است، اما می‌توانید برای آن استثنا قائل شوید. بخش های کوچک پاپ کورن.

با در نظر گرفتن اطلاعات تغذیه در بالا (یا اطلاعات روی برچسب پاپ کورن) و محدودیت خالص کربوهیدرات روزانه خود، می توانید اندازه سهم مناسب را برای رژیم غذایی خود تعیین کنید.

به عنوان مثال، فرض کنید محدودیت روزانه خالص کربوهیدرات شما ۲۵ گرم است (که یک نقطه شروع عالی برای اکثر مبتدیان کتو است). با در نظر گرفتن این محدودیت، می توانید شروع به برنامه ریزی اندازه سرو پاپ کورن خود کنید. دو فنجان پاپ کورن خرد شده ۱۷ گرم از سایر وعده های غذایی کتو برای شما باقی می ماند. تا زمانی که مصرف سایر غذاهای پر کربوهیدرات را محدود کنید، این یک وعده غذایی معقول برای کتو خواهد بود.

در مقابل، با افزایش اندازه سهم به ۳ یا ۴ فنجان، برای شما دشوار خواهد بود که آن را در حد کربوهیدرات روزانه خود بدون جایگزینی گزینه‌های سالم‌تر کتوپسند قرار دهید. این زمانی است که یک میان وعده سالم کم کربوهیدرات تبدیل به یک غذای مختل کننده کتوز می شود.

بیشتر بخوانید
7 چیزی که باید در مورد الکل و رژیم کتو بدانید

به طور کلی، بهتر است از خوردن چنین غذاهایی پرهیز کنید، اما اگر مطلقاً نمی توانید آن را رها کنید، پیشنهادهایی در مورد نحوه قرار دادن ذرت بو داده در رژیم غذایی کتو خواهید یافت.


چگونه پاپ کورن را به رژیم کتو خود بدون آسیب رساندن به کتوز اضافه کنید

بدون آسیب رساندن به کتوز، پاپ کورن را به رژیم کتو اضافه کنید

همانطور که در مورد چیپس سیب زمینی، پاپ کورن به طرز شگفت انگیزی به راحتی می تواند زیاده روی شود، زمانی که ما حواسمان به سهم خود نیست.

برای کمک به کنترل اندازه وعده های خود و در عین حال احساس رضایت کامل از هر وعده، چربی های کتو (مانند کره) را به پاپ کورن خود اضافه کنید. چربی و طعم اضافه شده هر لقمه را لذت بخش تر می کند، بنابراین یک یا دو فنجان تمام چیزی است که برای کاهش هوس کربوهیدرات نیاز دارید.

به غیر از کره، بسیاری از تاپینگ‌های پاپ کورن سازگار کتو وجود دارد که می‌توانید از آنها برای افزایش محتوای چربی و/یا طعم استفاده کنید:

 • روغن زیتون
 • روغن نارگیل
 • روغن MCT – این روغن بدون طعم می تواند به افزایش کتون اضافی نیز کمک کند.
 • نم نم کره آجیل – روی حرارت کم تا متوسط، کره آجیل بدون شکر مورد علاقه خود را با یک شیرین کننده کتو پسند ترکیب کنید. اگر خیلی غلیظ است، مقدار کمی روغن نارگیل، کره یا روغن MCT اضافه کنید تا راحت‌تر بچکانید. کره آجیل ماکادمیا خانگی، کتو نوتلا و کره بادام زمینی طبیعی برخی از بهترین گزینه ها برای این هک پاپ کورن کتو هستند.
 • شیرین کننده های کتو – یک شیرین کننده کتو پسند را با کره یا روغن ذوب شده مخلوط کنید و روی آن بپاشید تا یک جایگزین سریع و آسان ذرت کتو کتو تهیه کنید.
 • گیاهان خشک و ادویه جات ترشی جات – پاپ کورن خود را با مخلوط کردن برخی از گیاهان و ادویه های مورد علاقه خود به یک میان وعده خوش طعم و خوش طعم تبدیل کنید.
 • پودر پنیر پارمزان – از محصولات پاپ کورن با طعم پنیر صرف نظر کنید و از پنیر واقعی استفاده کنید. با این حال، قبل از اضافه کردن پارمزان، مطمئن شوید که مقداری کره یا روغن روی آن بریزید تا پودر به ذرت بو داده بچسبد. حتی می توانید مقداری پودر سیر را با طعم پاپ کورن پارمزان سیر کتو پسند مخلوط کنید.
بیشتر بخوانید
بهترین ماکروها برای کاهش وزن

با استفاده از گزینه های پرچرب موجود در لیست (مانند کره، روغن یا کره آجیل)، می توانید یک غذای کربوهیدرات خالص ۸۰% را به یک میان وعده کتو پرچرب تبدیل کنید. در واقع، تنها یک قاشق غذاخوری کره یا روغن کافی است تا میزان چربی ۲ فنجان پاپ کورن به بالای ۷۰ درصد برسد.

با این حال، ما باید محتوای کربوهیدرات ۳۰٪ باقی مانده را نیز در نظر بگیریم. گاهی اوقات متوجه می شوید که نمی توانید یک یا دو فنجان ذرت بو داده را در محدودیت کربوهیدرات روزانه خود قرار دهید.


جایگزین ها و میان وعده های پاپ کورن مناسب کتو

جایگزین های پاپ کورن مناسب کتو

وقتی حتی یک مشت ذرت بوداده پاپ کورن شما را از حد مجاز کربوهیدرات روزانه تان بالاتر می برد، چه کار می کنید؟ به جای آن پاپ کورن بسیار کم کربوهیدرات را انتخاب کنید.

در زیر ما محبوب‌ترین گزینه‌های دوستدار کتو را برای زمانی که باید کربوهیدرات‌ها را تا حد ممکن کم نگه دارید، آورده‌ایم:

جایگزین های کتو پاپ کورن خریداری شده در فروشگاه:

 • ویولن سل – هر کیسه سوتی مانند پاپ کورن با طعم پنیر بدون ذرت بوداده است. این چیپس پنیر در ۹ طعم مختلف حاوی ۱ تا ۳ گرم کربوهیدرات خالص در هر اونس عرضه می شود.
 • پنیر ماه – شبیه به Whisps، اما با شکلی شبیه ذرت بو داده و طعم های مختلف (از جمله بیکن چدار و گودا). هر ۱ اونس. سرو با ۱ تا ۲ گرم کربوهیدرات خالص ارائه می شود.
 • پارم کریسپس – این ها از پنیر پارمزان ۱۰۰٪ کهنه با طعم های مختلف نیز تهیه می شوند.
 • پوست گوشت خوک قابل مایکروویو – از پاپ کورن پر کربوهیدرات صرفنظر کنید و برای شب فیلم بعدی خود مقداری پوست گوشت خوک قابل استفاده در مایکروویو بگیرید. با ترد و طعم اضافی که ارائه می کنند، ممکن است دیگر هرگز هوس پاپ کورن نشوید.
 • پوست گوشت خوک – این میان وعده ساده کتو شور و تردی را که از پاپ کورن بدست می آورید، به شما می دهد، اما با کربوهیدرات صفر. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چه پوست گوشت خوک را بخرید و فواید شگفت‌انگیز آن برای سلامتی، راهنمای ما برای خوردن پوست خوک در کتو را بررسی کنید.
بیشتر بخوانید
انگور در رژیم کتوژنیک و رژیم کم کربوهیدرات

جایگزین های پاپ کورن خانگی کتو پسند:

آیا می خواهید گزینه های میان وعده های کم کربوهیدرات بیشتری ببینید؟ لیست جامع ما از میان وعده های سالم برای کتو را بررسی کنید.


تصویر بزرگتر: پاپ کورن کم کربوهیدرات و نتایج کاهش وزن کتو شما

پاپ کورن می تواند یک افزودنی سالم به رژیم کتو شما باشد، اما تنها زمانی که با در نظر گرفتن محدودیت روزانه کربوهیدرات مصرف شود.

حتی می توانید از ذرت بو داده به عنوان راهی برای افزودن چربی، طعم و مواد مغذی بیشتر به روز خود با کمک کره، روغن های با کیفیت بالا، کره آجیل بدون قند، شیرین کننده های کتو و چاشنی ها استفاده کنید.

همانطور که گفته شد، تعداد زیادی جایگزین پاپ کورن کم کربوهیدرات وجود دارد که بسیار راحت تر در رژیم کتو قرار می گیرند. برای مثال، پوست گوشت خوک و چیپس پنیر، محتوای کربوهیدرات بسیار کمتری نسبت به پاپ کورن دارند و سرشار از چربی‌ها و طعم‌های باکیفیت هستند.

با این حال، اگر در تلاش برای ماندن در کتو و رسیدن به نتایج مورد نظر خود هستید، بعید است که جایگزین پاپ کورن به شما کمک کند. در این مورد، ما باید تمرکز خود را به برنامه غذایی کلی و نیازهای درشت مغذی شما معطوف کنیم.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه