چه زمانی آلت تناسلی شروع و رشد می کند؟

در دوران بلوغ، آلت تناسلی از نظر طول و دور رشد می کند. پس از پایان بلوغ، احتمال رشد بیشتر آلت تناسلی وجود ندارد. با این حال، برخی از افراد ممکن است رشد آلت تناسلی را در اوایل دهه ۲۰ زندگی خود تجربه کنند.

چهره تیره از کمر به پایین بالا رفتن از پله های تاریک.

بسیاری از افراد در برخی مواقع نگران اندازه آلت تناسلی خود هستند. با این حال، تحقیقات نشان می دهد که اکثر آنها اندازه آلت تناسلی در محدوده معمولی دارند.

مطالعات همچنین نشان می دهد که بیشتر مردم از طول آلت تناسلی شریک زندگی خود راضی هستند.

در این مقاله، با رشد آلت تناسلی در دوران بلوغ، اندازه متوسط ​​آلت تناسلی و حقیقتی که در پس برخی از رایج ترین افسانه های اندازه آلت تناسلی وجود دارد، آشنا شوید.

جدول زمانی رشد آلت تناسلی

برای مردان، بلوغ به طور متوسط ​​بین سن ۹ و ۱۴ اتفاق می افتد و معمولا طول ۳-۴ سال می کشد .

در این مدت آلت تناسلی بلندتر و ضخیم تر می شود. سرعت رشد از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

سایر تغییراتی که در دوران بلوغ بر آلت تناسلی و اندام تناسلی تأثیر می گذارد عبارتند از:

 • رشد بیضه
 • نازک شدن و قرمز شدن کیسه بیضه
 • رشد موهای ناحیه تناسلی در اطراف آلت تناسلی
 • انتشار شبانه منی یا “رویاهای مرطوب”
 • نعوظ و انزال مکرر

اندازه متوسط ​​آلت تناسلی

پژوهش بر روی ۱۵۵۲۱ مرد در سراسر جهان گزارش شد که میانگین طول آلت تناسلی ۳.۶۱ اینچ یا ۹.۱۶ سانتی متر در حالت شل و ۵.۱۶ اینچ (۱۳.۱۲ سانتی متر) در حالت نعوظ است.

بعلاوه، متوسط ​​دور یا دور، در حالت شل، ۳.۶۷ اینچ (۹.۳۱ سانتی متر) و در حالت ایستاده ۴.۵۹ اینچ (۱۱.۶۶ سانتی متر) است.

عوامل موثر بر رشد

چند عامل مختلف ممکن است در تعیین اندازه آلت تناسلی فرد نقش داشته باشند. ژنتیک ممکن است فرد را به اندازه آلت تناسلی خاص مستعد کند. سطح تستوسترون در بدن نیز می تواند بر آن تأثیر بگذارد.

بیشتر بخوانید
علت آتروفی بیضه چیست؟

علاوه بر این، پژوهش نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی خاص در رحم ممکن است بر نحوه تجلی ژن ها و هورمون ها در بدن تأثیر بگذارد که می تواند بر اندازه آلت تناسلی نیز تأثیر بگذارد.

به طور مشابه، عدم تغذیه کافی در رحم می تواند بر رشد آلت تناسلی تأثیر بگذارد.

در بزرگسالی، داشتن وزن بیش از حد می تواند آلت تناسلی را کوچکتر نشان دهد، همانطور که موهای عمومی زیادی نیز وجود دارد.

افزایش سایز

محصولات زیادی وجود دارد – از جمله دستگاه ها، قرص ها و کرم ها – که ادعا می کنند طول و دور آلت تناسلی را افزایش می دهند. اینترنت همچنین ادعاهای زیادی دارد مبنی بر اینکه تمرینات کششی ممکن است اثرات مشابهی داشته باشد.

با این حال، با توجه به بنیاد مراقبت های اورولوژی، تقریباً هیچ کدام مؤثر نیستند. گفته می شود، مقداری محدود وجود دارد تحقیق علمی نشان می دهد که افزایش دهنده های آلت تناسلی ممکن است طول را افزایش دهند اما دور را افزایش دهند.

برای نتایج قابل مشاهده، ممکن است لازم باشد از این دستگاه ها برای چند ساعت در روز در طی ۳ تا ۶ ماه استفاده شود. توجه داشته باشید که مطالعات مزایایی را نشان می دهد با انتقاد روبرو شود از نظر حجم نمونه کوچک و سوگیری انتخاب.

به جای استفاده از ابزارها و تکنیک های اثبات نشده، برخی از افراد ممکن است با مراجعه به مشاوره و ورزش تا حد امکان از بهبود عزت نفس و اعتماد به نفس خود بهره مند شوند.

با این حال، چند ترفند نیز وجود دارد که افراد می‌توانند برای بزرگ‌تر نشان دادن آلت تناسلی، سعی کنند. این شامل حفظ وزن متوسط و کوتاه کردن موهای ناحیه تناسلی است.

افسانه های رایج اندازه آلت تناسلی

افسانه‌های زیادی در مورد اندازه و شکل آلت تناسلی وجود دارد که می‌تواند باعث استرس غیرضروری و احساس بی‌کفایتی در افراد در هر سنی شود. موارد زیر از رایج ترین افسانه ها هستند:

بیشتر بخوانید
چگونه اسمگما را پاک می کنید؟

۱. اندازه کفش با اندازه آلت تناسلی مرتبط است

یک باور رایج وجود دارد که اندازه پا یا دست مردان نشان دهنده اندازه آلت تناسلی مردان است. این به سادگی نادرست است. هیچ ارتباطی بین اندازه آلت تناسلی و سایر اعضای بدن وجود ندارد.

۲. اندازه یک آلت تناسلی شل نشان دهنده اندازه آن در هنگام نعوظ است

هیچ ارتباطی بین اندازه آلت تناسلی در حالت شل و نعوظ وجود ندارد. طول یک آلت تناسلی شل بسیار متفاوت است از فردی به فرد دیگر، و عوامل بسیاری می توانند بر آن تأثیر بگذارند، شامل دمای اتاق.

۳. بیشتر مردم دوست دارند آلت تناسلی همسرشان بزرگتر باشد

به نظر می رسد بسیاری از مردم بر این باورند که اگر آلت تناسلی آنها بزرگتر باشد، همسرشان دوست دارد. با این حال، به نظر می رسد تحقیقات نشان می دهد که این مورد نیست.

یک مطالعه قدیمی تر از سال ۲۰۰۶به عنوان مثال، گزارش می دهد که تنها ۵۵ درصد از مردان از اندازه آلت تناسلی خود راضی بودند، در حالی که ۸۵ درصد از زنان از اندازه آلت تناسلی شریک زندگی خود ابراز رضایت کردند. به نظر می رسد هیچ داده جدیدتری در دسترس نیست. تحقیقات بیشتری برای درک ترجیحات فعلی شرکا ضروری است.

۴. بلندتر بودن آلت تناسلی باعث افزایش رضایت جنسی می شود

نگرانی دیگر برای برخی از مردان این است که آلت تناسلی بلندتر باعث افزایش لذت جنسی برای یک یا هر دو طرف می شود. با این حال، یک مطالعه از سال ۲۰۱۵ حاکی از آن است که حداقل برخی از زنان دور دور را برای رضایت بیشتر از طول می‌دانند.

بیشتر بخوانید
پروستاتیت - علائم و علل

همچنین ذکر این نکته ضروری است که چندین عوامل دیگر نقشی در رضایت جنسی، از جمله عوامل فردی، شریک زندگی و رابطه دارند.

مثلا، پژوهش نشان می دهد که سطح برانگیختگی و انزال قبلی نیز می تواند نقش داشته باشد. برخی عوامل مانند میزان ارتباط فرد با شریک زندگی و شرایط زندگی شخصی، نیز می تواند نقش داشته باشد در ارضای جنسی این بدان معنی است که رضایت جنسی چند وجهی است و نمی تواند کاملاً به اندازه آلت تناسلی وابسته باشد.

میکروپنیس چیست؟

میکروپنیس آلت تناسلی بسیار کوچک اما ساختاری معمولی دارد. ناشی از ناهنجاری های هورمونی یا ژنتیکی است.

پزشکان معمولاً با اندازه گیری آلت تناسلی این وضعیت نادر را تشخیص می دهند ۲.۵ انحراف استاندارد کمتر از میانگین طول کشیده

اگرچه هیچ درمانی وجود ندارد، هورمون درمانی ممکن است رشد را در کودکان مبتلا به میکروپنیس تحریک کند. جراحی گزینه دیگری است و تشخیص و درمان به موقع بهترین چشم انداز را ارائه می دهد.

مهم است که به یاد داشته باشید که میکروپنیس بسیار نادر است مثلا در ۱.۵ در هر ۱۰۰۰۰ نوزاد پسر در آمریکای شمالی رخ می دهد.

چه زمانی با پزشک صحبت کنیم

افرادی که در مورد ظاهر آلت تناسلی خود یا نحوه عملکرد آن نگرانی دارند می توانند با پزشک صحبت کنند.

یک پزشک می تواند در مورد اندازه و شکل آلت تناسلی حمایت و اطمینان دهد. آنها همچنین می توانند هر گونه مسائل بهداشتی را که ممکن است بر اندازه یا ظاهر آلت تناسلی تأثیر بگذارد، بررسی کنند، تشخیص دهند و یک برنامه درمانی تنظیم کنند.

به عنوان مثال، یک فرد می تواند اختلالی داشته باشد که علل آلت تناسلی خم یا منحنی شود، مانند بیماری پیرونی.

والدین و مراقبانی که مشکوک به میکروپنیس هستند باید با پزشک مشورت کنند. درمان زودهنگام اغلب بهترین نتیجه را فراهم می کند.

بیشتر بخوانید
آزمایش خون برای اختلال نعوظ

سوالات متداول

در زیر پاسخ های متداول به سوالات مربوط به رشد آلت تناسلی وجود دارد:

چه مدت آلت تناسلی به رشد ادامه می دهد؟

پس از پایان بلوغ، رشد آلت تناسلی متوقف می شود. این معمولاً زمانی رخ می دهد که یک فرد به حدود ۱۸ سالگی برسد.

آیا ختنه بر اندازه آلت تناسلی تأثیر می گذارد؟

اگر پزشک این روش را به درستی انجام دهد، ختنه نباید بر اندازه آلت تناسلی تأثیر بگذارد. فقط وجود دارد تعداد کمی مطالعات نشان دهنده یک رابطه احتمالی است بین ختنه و طول پایین آلت تناسلی. با این حال، محققان ممکن است جمعیتی را مورد بررسی قرار داده باشند که در آن ختنه رایج نیست و به وضوح همه کنترل ها را در نظر نگرفته اند. از طرف دیگر، آنها ممکن است از حجم نمونه کوچکی استفاده کرده باشند.

خلاصه

بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود نگران ظاهر آلت تناسلی خود هستند. افسانه های رایج اغلب به این نگرانی ها دامن می زنند. دانستن حقایق در مورد اندازه متوسط ​​آلت تناسلی می تواند به افراد کمک کند تا نسبت به بدن خود اطمینان بیشتری پیدا کنند.

همانطور که تحقیقات نشان می دهد، اکثر مردان اندازه متوسط ​​آلت تناسلی را بیش از حد تخمین می زنند. مطالعات همچنین نشان می دهد که بیشتر زنان از اندازه آلت تناسلی همسر خود راضی هستند.

کسانی که نگرانی های دائمی در مورد اندازه آلت تناسلی خود دارند ممکن است از مراجعه به پزشک یا متخصص سلامت روان برای حمایت و راهنمایی سود ببرند.

Source link

لطفاً به این مطلب امتیاز دهید. این‌کار به بهبود ارائه مطالب کمک خواهد کرد.
دیدگاهتان را بنویسید

3 دیدگاه دربارهٔ «چه زمانی آلت تناسلی شروع و رشد می کند؟;

 1. من الان ۱۶سالم و آلت تناسلیم حدود ۱۳.تا۱۴ ثانت
  و این منو ناامید میکنه نمیدونم باید چیکار کنم دوست دارم آلت تناسلیم بزرگ تر شود و بخاطر همین اعتماد ب نفسم برای برقراری رابطه جنسی خیلی پاین لطفا راهنمایی کنید
  تمرین یا دارو یا چیزی ک کمکم کنه
  برام بنویسید

  پاسخ

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه