چه مدت طول می کشد تا کرم حلقوی از بین برود؟

کرم حلقوی یک عفونت قارچی بسیار مسری که اغلب به صورت یک حلقه کوچک در سطح پوست ظاهر می شود.

این وضعیتی است که به خودی خود بهبود نمی یابد و باید با نوعی داروی ضد قارچ درمان شود.

داروهای بدون نسخه را می توان در ابتدا امتحان کرد، اما در موارد شدید که نیاز به داروی تجویزی دارند، ممکن است چندین هفته و تا سه ماه طول بکشد تا کاملا ناپدید شود.

علل

این بیماری در اثر تماس پوست به پوست با افراد یا حیواناتی که قبلاً عفونت قارچی روی پوست آنها وجود دارد، ایجاد می شود. این بدان معناست که عفونت کرم حلقوی در مدارسی که کودکان در آن تماس زیادی با یکدیگر و با ورزشکارانی مانند کشتی گیران دارند، شایع است.

چه مدت طول می کشد تا کرم حلقوی از بین برود؟

همه افرادی که عفونت کرم حلقوی دارند علائمی ندارند.بنابراین فرد می تواند بدون اینکه بداند عفونت را به دیگران منتقل کند و ردیابی عفونت را از فردی به فرد دیگر دشوار می کند.

بیشتر بخوانید
درماتیت پریوریال چیست؟ علائم، علل، تشخیص

انواع

انواع مختلفی از کرم حلقوی وجود دارد، و می تواند با علائم مختلف ظاهر شود به بثورات حلقه ای شکل که اغلب با این بیماری همراه است.

یکی از انواع کرم های حلقوی اغلب در پوست سر ایجاد می شود، جایی که باعث می شود پوست سفت و پوسته پوسته شود و حتی لکه های طاس ایجاد کند.

نوع دیگری از کرم حلقوی در نواحی پوشیده از موهای صورت در صورت و گردن ظاهر می شود و باعث التهاب و پوسته پوسته می شود.

به اصطلاح کرم حلقوی مغبنی معمولاً در کشاله ران و چین های ران به صورت راش قرمز مایل به قهوه ای ظاهر می شود.

در نهایت، نوع حلقه ای شکل کرم حلقوی وجود دارد که می تواند در هر جایی از بدن ایجاد شود.

شناسایی کرم حلقوی

شناسایی کرم حلقوی زمانی که با شکل حلقه آشنا ظاهر می شود آسان است، اما هنوز هم مهم است که به دنبال تشخیص پزشک برای رد سایر بیماری های پوستی باشید.

بیشتر بخوانید
رشد بیش از حد کوتیکول: علل، درمان، و پیشگیری

اگزما یا درماتیت، پسوریازیس و حتی عفونت‌های مخمری می‌توانند بسیار شبیه به انواع مختلف کرم حلقوی باشند، بنابراین تشخیص صحیح کلید یافتن درمان مناسب است.

پزشک می‌تواند کرم حلقوی را با چشم غیرمسلح شناسایی کند یا ممکن است برای آزمایش‌های بیشتر نمونه‌ای از پوست بگیرد.

جلوگیری

هیچ راهی برای جلوگیری از انتشار کرم حلقوی به دلیل ماهیت پوست به پوست آن وجود ندارد. با این حال، شستن مکرر دست ها و به درستی احتمال سرایت را کاهش می دهد.

از تماس با افراد و حیوانات شناخته شده به کرم حلقوی خودداری کنید و پس از قرار گرفتن در شرایطی که پوست شما عرق کرده و لطیف می شود پوست خود را به خوبی بشویید تا از شیوع احتمالی قارچ جلوگیری کنید.

برای آقایان به جای شورت می توانند باکسر بپوشند و برای خانم ها لباس زیر نخی بپوشند و کلا از مواد مصنوعی خودداری کنند.

بیشتر بخوانید
تاول خونی: علائم، علل

درمان موضعی

موارد خفیف کرم حلقوی با داروهای موضعی  بدون نسخه مانند Lamisil و Tinactin قابل درمان است. این داروها برای بسیاری از عفونت های قارچی خفیف استفاده می شوند.

دستورالعمل های ارائه شده به همراه کرم درمانی را دنبال کنید و اگر کرم حلقوی ظرف دو هفته از بین نرفت، به دنبال پماد تجویز شده توسط پزشک باشید.

کرم های تجویزی بسیار قوی تر هستند و معمولاً در یک لایه نازک یک یا دو بار در روز استفاده می شوند. این کرم‌ها را طبق دستورالعمل استفاده کنید، زیرا ممکن است حتی پس از ناپدید شدن علائم قابل مشاهده برای اطمینان از عدم عود، استفاده ادامه یابد.

کرم های حلقوی به اندازه ای شدید که نیاز به کرم تجویزی داشته باشند ممکن است چندین هفته طول بکشد تا از بین بروند.

درمان خوراکی

اگر یک مورد کرم حلقوی خیلی شدید باشد که نمی‌توان آن را با یک پماد ساده بدون نسخه درمان کرد و به کرم‌های تجویزی پاسخ نداد، به یک داروی ضد قارچ خوراکی نیاز است که باید به مدت چهار تا هشت هفته مصرف شود و ممکن است نیاز باشد. اگر پوست بهبود پیدا کرد اما به طور کامل ناپدید نشد ادامه یابد.

بیشتر بخوانید
اریترومالژیا چیست؟ سوزش و قرمزی در دست‌ها و پاها

هنگامی که کرم حلقوی شروع به از بین رفتن می کند، همیشه تمایل به قطع مصرف داروها وجود دارد. با این حال، صرفاً به دلیل ناپدید شدن علائم قابل مشاهده به این معنی نیست که خود قارچ از بین رفته است و در صورت تکمیل نشدن دوره درمان، ممکن است حلقه ها و بثورات دوباره ظاهر شوند.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

2 دیدگاه دربارهٔ «چه مدت طول می کشد تا کرم حلقوی از بین برود؟;

  1. سلام پسری ۵ساله دارم یک ماه میشه درگیر قارچ شده دوهفتهدمیشه پماد میزنم اما هنوز نرفتن ….سر در گم موندم….

    پاسخ

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه