بررسی اجمالی

کمردرد – به ویژه در ناحیه کمر – یک علامت شایع است. درد می تواند از کسل کننده و دردناک تا تیز و کوبنده باشد. کمر درد می تواند به دلیل یک آسیب حاد یا یک بیماری مزمن باشد که باعث ناراحتی مداوم می شود.

درد می تواند منجر به سرگیجه شود. سرگیجه وضعیتی است که می تواند باعث شود احساس کنید اتاق در حال چرخش است. مانند کمردرد، سرگیجه نیز یک شکایت رایج است.

چه چیزی باعث کمردرد و سرگیجه من می شود؟

سرگیجه علاوه بر احساس اتاق چرخان می تواند منجر به احساسات بسیاری شود. ممکن است احساس سبکی سر داشته باشید، انگار در حال شناور هستید یا ممکن است بیهوش شوید. یا ممکن است نتوانید تعادل خود را حفظ کنید. هر علامتی با علل مختلفی همراه است.

کمردرد نیز می تواند دلایل متعددی داشته باشد. پشت شما مسئول بلند کردن، چرخاندن، حمایت و جذب ضربه به بدن شما است. این عملکردها احتمالات زیادی را برای آسیب دیدگی باز می کند. استخوان های ظریف در امتداد ستون فقرات شما حاوی اعصاب نخاع شما هستند. یک استخوان یا یک دیسک حمایتی که از جای خود بیرون می‌لغزد می‌تواند به اعصاب شما فشار وارد کند و منجر به درد شود.

در موارد نادر، کمردرد و سرگیجه می تواند نشانه یک وضعیت شدید مانند سکته مغزی یا خونریزی مغزی باشد. اگر دوبینی، تکلم نامفهوم، بی حسی و مشکلات شدید تعادل را تجربه می کنید، اینها می توانند نشانه های اورژانس پزشکی باشند.

اگر در حین انتقال خون دچار کمردرد و سرگیجه شدید، اینها می توانند علائم واکنش شدید تزریق خون باشند. فوراً به پزشک خود اطلاع دهید.

بیشتر بخوانید
سرکه سیب برای عفونت های ادراری

در اینجا ۱۱ علت احتمالی کمردرد و سرگیجه آورده شده است.