چگونه آنتی هیستامین ها ممکن است به اگزما کمک کنند

[خارش غیرقابل تحمل پوست یک علامت بسیار شایع اگزما است. با این وجود، خاراندن فقط وضعیت پوست را بدتر می کند و باعث عفونت می شود انتشارات سلامت هاروارد. هنگامی که خارش بسیار مشکل ساز است، درمان اگزما اغلب شامل آنتی هیستامین های خوراکی (همراه با سایر داروها) می شود. آنتی هیستامین ها داروهایی هستند که برای متوقف کردن چرخه خارش و خراش اگزما استفاده می شوند که می توانند شما را در روز آزار دهند و حتی شما را در شب بیدار نگه دارند.

می‌گوید: «در حالی که آنتی‌هیستامین‌ها مانع از تشدید اگزما نمی‌شوند، به تسکین مقداری خارش کمک می‌کنند، و خارش شکایت شماره ۱ است که از بیماران مبتلا به اگزما می‌شنوم». دبرا واتنبرگ، MD، یک متخصص پوست در مطب خصوصی در شهر نیویورک.

اگزمای آتوپیک که با نام درماتیت آتوپیک نیز شناخته می شود، شایع ترین نوع اگزما است. انجمن ملی اگزما، و مشابه یک بیماری آلرژیک در نظر گرفته می شود.

در مورد آلرژی، بدن مواد بی‌ضرر مانند گرده یا کنه‌های گرد و غبار را تهدید می‌کند و هیستامین آزاد می‌کند، یک پروتئین سیستم ایمنی که به محافظت از سلول‌ها در برابر عفونت کمک می‌کند تا با آنها مبارزه کند. کلینیک مایو. علائم آلرژیک مانند خارش چشم و پوست می تواند منجر شود.

چگونه آنتی هیستامین ها ممکن است به اگزما کمک کنند

داروهای آنتی هیستامین اغلب برای درمان شرایط آلرژیک استفاده می شود. آنها اثرات هیستامین را مسدود می کنند تا تسکین دهند کلینیک کلیولند. برخی از افراد به اثرات آرام بخش آنتی هیستامین های نسل اول حساس هستند و آنتی هیستامین های نسل دوم را ترجیح می دهند.

بیشتر بخوانید
آنچه در مورد آلرژی به مرغ باید بدانید

آنتی هیستامین ها تنها داروهای خوراکی هستند که برای درمان خارش داریم سوفی چن، دکتر، یک متخصص پوست و رئیس بخش پوست در دانشکده پزشکی دانشگاه دوک در دورهام، کارولینای شمالی. اما، او توضیح می‌دهد که وقتی به عنوان درمان اگزما استفاده می‌شوند، عملکرد متفاوتی دارند.

آنتی هیستامین ها به عنوان درمان اگزما

اگزما واقعاً یک مشکل هیستامینی نیست، اما به نظر می رسد آنتی هیستامین ها تأثیری دارند. اثر آرام بخش مفید است زیرا خاراندن همیشه اگزما را بدتر می کند. بنابراین اگر داروها از خاراندن افراد جلوگیری می کنند، به طور غیرمستقیم می توانند به اگزما کمک کنند.

به طور کلی دو نوع آنتی هیستامین خوراکی در بازار وجود دارد: آنتی هیستامین های نسل اول و آنتی هیستامین های نسل دوم. طبق گفته کلینیک کلیولند، داروهای نسل اول، مانند دیفن هیدرامین (بنادریل) و کلرفنیرامین (کلر-تریمتون)، بر مغز تأثیر می گذارند و می توانند عوارض جانبی مانند خواب آلودگی ایجاد کنند.

دکتر واتنبرگ می گوید: این آنتی هیستامین های آرام بخش برای درمان اگزما بسیار مفید هستند، به خصوص اگر علائم اگزما ناشی از خارش پوست شما را از خوابیدن باز دارد. به گفته این سازمان غیرانتفاعی، داشتن یک خواب خوب شبانه باعث بهبودی می شود و برای سیستم ایمنی مفید است. شبکه آلرژی و آسم. با توجه به اینکه آنتی هیستامین های نسل اول، زمانی که طبق دستور مصرف شوند، حتی برای کودکان بی خطر هستند انجمن آکادمی پوست آمریکا، اگرچه مهم است که ابتدا با پزشک کودک خود صحبت کنید.

بیشتر بخوانید
آلرژی صبحگاهی: علل، درمان و پیشگیری

یک نکته در مورد آنتی هیستامین های نسل اول: مصرف طولانی مدت، به ویژه در میان سالمندان، ممکن است خطر ابتلا به زوال عقل را افزایش دهد. مطالعه. با این حال، مطالعات بیشتری مورد نیاز است. اگر نگران زوال عقل هستید، آنتی هیستامین های نسل دوم (آنهایی که وارد مغز نمی شوند) بی خطر هستند. انتشارات سلامت هاروارد.

از آنجایی که آنتی هیستامین های نسل دوم تاثیری بر مغز ندارند، باعث خواب آلودگی نیز نمی شوند. بنابراین، چن می‌گوید، داروهای نسل دوم به‌عنوان یک درمان برای اگزما، «به‌دلیل خواص غیر آرام‌بخش، کمتر عمل می‌کنند». کلینیک کلیولند خاطرنشان می کند: آنتی هیستامین های نسل دوم شامل لوراتادین (کلاریتین) و ستیریزین (زیرتک) هستند.

چه از انواع نسل اول یا دوم استفاده کنید، فقط امید خود را زیاد نکنید. هنگامی که صحبت از استفاده از آنتی هیستامین ها برای کمک به اگزما می شود، آنها درمان کننده نیستند. واتنبرگ می‌گوید: «آنتی هیستامین‌ها از شعله‌ور شدن جلوگیری نمی‌کنند زیرا ریشه واقعی بیماری را هدف قرار نمی‌دهند، اما به خارش کمک می‌کنند، که می‌تواند به شعله‌ور شدن سریع‌تر بهبود یابد.»

بیشتر بخوانید
حقیقت در مورد حساسیت به گلوتن

عوارض جانبی آنتی هیستامین ها به عنوان درمان اگزما

از آنجایی که داروهای نسل اول آرام بخش هستند، در اینجا برخی از عوارض جانبی وجود دارد که باید مراقب آنها باشید NHS در بریتانیا، به خصوص اگر آنها را در زمان هایی غیر از قبل از خواب مصرف می کنید:

  • توانایی شما در رانندگی یا کار با ماشین آلات ممکن است مختل شود.
  • ممکن است نتوانید به وضوح فکر کنید، بنابراین کار یا مدرسه ممکن است دشوار باشد.
  • مخلوط کردن آنتی هیستامین ها با سایر آرام بخش ها، شل کننده های عضلانی یا قرص های خواب می تواند باعث افزایش آرامش شود.

عوارض جانبی رایج نیز شامل خشکی دهان، سرگیجه و کاهش اشتها است مدلاین پلاس. آنتی هیستامین های نسل اول ممکن است برای شما مناسب نباشند. اگر هر یک از این شرایط پزشکی را دارید با پزشک خود صحبت کنید:

واتنبرگ می گوید بسیاری از آنتی هیستامین های نسل اول بدون نسخه در داروخانه محلی شما در دسترس هستند. قیمت ها متفاوت است، اما در یک داروخانه زنجیره ای در سراسر کشور، یک جعبه ۲۴ ژل مایع آلرژی بنادریل کمتر از ۸ دلار قیمت دارد. مارک های فروشگاهی با مواد فعال یکسان معمولاً ارزان تر هستند. واتنبرگ پیشنهاد می کند که از پزشک خود بپرسید که چه چیزی برای شما بهتر است.

مراقبت از اگزما

توقف علائم اگزمای خارش دار در اسرع وقت برای مدیریت این بیماری ضروری است. پایبندی به داروهای خود بسیار مهم است.

بیشتر بخوانید
آشنایی با آلرژی به آفتابگردان

واتنبرگ می گوید: «من مصرف آنتی هیستامین ها را همراه با استروئیدهای موضعی برای بهبود سلامت پوست توصیه می کنم. او همچنین از مصرف آنتی هیستامین های موضعی که به گفته او ممکن است اگزمای شما را تحریک کند توصیه می کند. با توجه به انجمن ملی اگزما، و به مبارزه با التهاب کمک می کند.

همچنین، باید از محرک ها یا آلرژن ها دوری کنید. یکی مطالعه دریافت که برای برخی از افراد مبتلا به اگزما، خارش حاد ممکن است توسط آلرژن های محیطی مانند حیوانات، گرد و غبار و کپک ایجاد شود. همچنین، محققان دریافتند که برای مبتلایان به اگزما، مصرف آنتی هیستامین‌ها ممکن است همیشه به این شعله‌ورهای فوق حاد (ناشی از آلرژن‌های محیطی) کمکی نکند، زیرا سیگنال‌های خارش در مسیرهای مختلف مغزی منتقل می‌شوند.

و البته فراموش نکنید که با استفاده از مرطوب کننده های فراوان پوست خود را هیدراته نگه دارید. بر اساس آکادمی آمریکایی آلرژی، آسم و ایمونولوژی، مرطوب کننده ها به بهبود سد پوستی کمک می کنند.

گزارش تکمیلی توسط رجینا بویل ویلر.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه