چگونه التهاب را قبل از اینکه سلامتی شما را از بین ببرد کاهش دهید؟

چگونه است که التهاب می تواند چیز خوبی باشد، اما می تواند کشنده نیز باشد؟

التهاب واکنشی کوتاه مدت توسط بدن شما برای بازگرداندن شرایط پس از آسیب جسمی خارجی است. ناحیه آسیب دیده قرمز می شود و اغلب شاهد تورم هستید. سیستم ایمنی در عرض چند ساعت یا چند روز این مشکل را کنترل می کند. این التهاب حاد است.

زمانی که التهاب هفته ها، ماه ها و حتی سال ها ادامه داشته باشد، التهاب مزمن نامیده می شود. این یک مشکل جدی با اثرات طولانی مدت سلامتی است.

تشخیص علائم التهاب مزمن به آسانی التهاب حاد نیست، زیرا در سطح پایینی از سر تا پا، درون و بیرون وجود دارد.

در این حالت وقتی یک چیز خوب بد می شود، پایان دنیا نیست، بلکه شروعی برای تجزیه بسیار کند بدن شماست.

التهاب مزمن سیستمیک در صورت عدم کنترل عواقب جدی دارد. التهاب با اختلالات خودایمنی، چندین نوع سرطان، دیابت نوع ۲، آرتریت، سندرم روده نشتی، بیماری قلبی، بیماری کبد، پانکراتیت، تغییرات منفی رفتاری و حتی بیماری های عصبی مانند آلزایمر و پارکینسون مرتبط است.

  • در یک مطالعه در سال ۲۰۱۴، محققان داده‌های حاصل از مطالعه NHANES 2009-2019 را تجزیه و تحلیل کردند که به ارتباط بین التهاب، چاقی و سندرم متابولیک در افراد افسرده نگاه می‌کرد. ۲۹ درصد از افراد افسرده پروتئین واکنشی C، یک نشانگر اصلی التهاب، افزایش یافته بودند.[*].
  • در سال ۲۰۰۵ دانشمندان به این نتیجه رسیدند که التهاب و استرس با مقاومت به انسولین، دیابت، بیماری های قلبی عروقی، چاقی، آسم و حتی بیماری کبد چرب مرتبط است. این یافته ها در Journal of Clinical Investigation و بر اساس ۱۱۰ مطالعه منتشر شد[*].

برای زندگی طولانی، باید به طور فعال تغییراتی را شروع کنید که به کاهش و از بین بردن التهاب مزمن کمک می کند.

۶ راه برای کاهش التهاب

چگونه التهاب را کاهش دهیم

شماره ۱: رژیم غذایی خود را تغییر دهید

بزرگترین عامل التهاب رژیم غذایی شماست.

فوراً محصولات غذایی فرآوری شده، ضد التهابی، حاوی مواد شیمیایی و دارای رادیکال آزاد را از رژیم غذایی خود حذف کنید و آنها را با آنتی اکسیدان غنی، طبیعی و مغذی جایگزین کنید. غذاهای واقعی با مزایای سلامتی

با افزایش تعداد محصولات غذایی در آمریکا، نرخ چاقی، دیابت، سندرم متابولیک، بیماری روانی (اضطراب، افسردگی و غیره)، سرطان و سایر بیماری های مزمن افزایش می یابد. این یک تصادف نیست.

بیشتر بخوانید
ویروس چیست؟ انواع عفونت ویروسی، علائم، درمان

غذاهای فرآوری شده غذای واقعی نیستند و خوردن محصولات به جای غذا منجر به مشکلات سلامتی می شود. همان مواد شیمیایی موجود در آن محصولات غذایی است که باعث التهاب می شود.

دستور توقف و توقف فوری تمام غذاهای ضد التهاب را بدهید. بزرگترین عامل التهاب غلات تصفیه شده و شکر هستند.

شاید اصطلاح رژیم ضد التهابی را شنیده باشید. این بدان معناست که از خوردن غذاهایی که التهاب زا هستند و به طور خاص از غذاهای سالمی که با التهاب مبارزه می کنند، استفاده نکنید.

رژیم کتوژنیک به طور پیش فرض این کار را انجام می دهد زیرا قند و غلات حذف شده و با غذاهای کامل که سرشار از مواد مغذی هستند جایگزین می شوند. یک رژیم کتوژنیک همچنین به طور طبیعی نسبت اسیدهای چرب امگا ۳ به اسیدهای چرب امگا ۶ را متعادل می کند به نحوی که التهاب را کاهش می دهد.

رایج ترین غذاهای شناخته شده با اثرات ضد التهابی ماهی آزاد، روغن زیتون، زردچوبه، ریشه زنجبیل، آووکادوها و آجیل که همگی گزینه های کتوژنیک عالی هستند – اگرچه برخی از آنها آجیل به مراتب بهتر از سایرین است.

شماره ۲: استرس را کاهش دهید

التهاب به عنوان پاسخی به استرس فیزیکی و عاطفی رخ می دهد. کاهش وزن، کاهش تعداد مواد شیمیایی که در محیط اطراف خود در معرض آنها قرار می گیرید و داشتن یک رژیم غذایی سالم مواردی هستند که می توانید برای کاهش استرس فیزیکی کنترل کنید.

کنترل صدمات و کیفیت هوای بیرون دشوارتر است.

چیزی که می توانید به طور قابل توجهی بهبود بخشید استرس عاطفی است که در معرض آن قرار دارید. بله، زندگی به ما توپ های منحنی می اندازد، اما بارها و بارها مشخص شده است که این پاسخ ما به آن توپ های منحنی است که واقعاً بر رفاه و زندگی ما تأثیر می گذارد.

یافتن راه هایی برای کاهش فوری استرس در زندگی شما نتیجه می دهد.

یک بررسی متقابل در سال ۲۰۱۴ از ۳۴ مطالعه نشان داد که درمان های ذهن و بدن به طور قابل توجهی التهاب را در بدن کاهش می دهد.[*]. درمان های ذهن و بدن چیزهایی مانند تای چی، چیگونگ، یوگا و میانجیگری هستند.

به دنبال کلاس های ذهن و بدن در جامعه خود و همچنین ویدیوهای آنلاین باشید. در مورد مراقبه، نه تنها ویدیوهای آنلاین و کلاس های اجتماعی وجود دارد، بلکه یک برنامه برای آن وجود دارد! در واقع، برنامه های زیادی برای آن وجود دارد. می توانید با افزایش ۵ دقیقه ای التهاب خود را کاهش دهید.

بیشتر بخوانید
سلولیت: هر آنچه که باید بدانید

شماره ۳: ورزش کنید

حرکت کنید. همه ما می دانیم که ورزش برای ما مفید است، حتی اگر آن را دوست نداشته باشیم. ثابت شده است که فعالیت بدنی منظم نه تنها تأثیر مثبتی بر بدن شما دارد، بلکه تأثیر مثبتی بر ذهن شما نیز دارد. این یکی از راه هایی است که ورزش باعث کاهش التهاب می شود.

نتایج یک مطالعه ۱۰ ساله که در سال ۲۰۱۲ منتشر شد نشان داد که فعالیت بدنی با بیومارکرهای التهابی کمتر در مردان و زنان همراه بود[*].

در مورد آن پیشرفت های بدن خود فکر کنید. ورزش منظم به ایجاد وزن و ترکیب بدنی سالم کمک می کند، که فشار روی عضلات، استخوان ها و اندام های شما را کاهش می دهد. این به نوبه خود باعث کاهش التهاب می شود. علاوه بر این، تمام عرقی که در طول ورزش ایجاد می‌کنید به سم‌زدایی بدن از سمومی که می‌تواند منجر به التهاب شود کمک می‌کند.

اطمینان حاصل کنید که برای تامین نیازهای خود در طول ورزش، مقدار زیادی آب بنوشید، از دست رفته آب خود را جبران کنید و به دفع آن سموم کمک کنید.

شماره ۴: آبرسانی

با توجه به نوشیدن مقدار زیادی آب در طول ورزش، هیدراته ماندن به طور کلی یک راه عالی برای کاهش التهاب است. مصرف منظم ۸ تا ۱۰ فنجان مایعات در روز برای سلامتی شما مهم است. اطمینان حاصل کنید که نوشیدنی های سالم بدون قند اضافه شده، مواد شیمیایی یا مزخرفات دیگر را انتخاب کنید.

آب استاندارد طلایی است و همیشه خواهد بود. بسته به محل زندگی و منبع آب شما، فیلتر کردن آب ممکن است برای حذف سموم و میکروب هایی که می توانند باعث التهاب و/یا عفونت شوند توصیه شود.

ما آن را میلیون‌ها بار شنیده‌ایم، اما آیا بدن‌ها عمدتاً آب هستند. هر سلول بدن ما دارای آب در درون خود است و قرار است مقداری آب به عنوان مایع خارج سلولی یا درون سلولی اطراف آن باشد. وقتی آب کم می‌کنید، نه تنها آب از سلول‌ها خارج می‌شود، بلکه آب اطراف سلول‌ها نیز کاهش می‌یابد و باعث ایجاد اصطکاک غشای سلولی می‌شود که به یکدیگر ساییده می‌شوند.

بیشتر بخوانید
چگونه من مبتلا به سندرم شوگرن نادر تشخیص داده شدم و چیست؟

به خواهر و برادرهای جوانی که در عقب ماشین در یک سفر جاده ای طولانی نشسته اند فکر کنید. مطمئناً زندگی بهتر خواهد شد با کمی فاصله بین آنها برای جلوگیری از فریادها و جر و بحث های کیست و کیست که دیگری را لمس نکند.

شماره ۵: برو به. بستر.

برای روشن شدن، هیچ شکوهی در راه رفتن در اطراف محروم از خواب وجود ندارد. آیا می‌دانستید که کم‌خوابی به اندازه الکل رانندگی شما را مختل می‌کند؟ آیا به همکاران خود در مورد رانندگی در حالت مستی به محل کار خود افتخار می کنید؟[*]? مطمئنا امیدوارم نه اگر چنین است، این یک موضوع کاملاً دیگر و یک مقاله کاملاً متفاوت است.

خواب زمانی است که بدن شما از همان روز بهبود می یابد و برای فردا آماده می شود. هر دقیقه خوابی که خود را کوتاه می کنید، شما را در معرض خطر مشکلات سلامتی قرار می دهد. اگر نتوانید ترمیم کنید، بازیابی کنید و برای روز پیش رو آماده شوید، التهاب در بدن شما بیداد می کند.

به همین دلیل است که کمبود خواب مزمن با افزایش وزن، مشکلات سلامت روان، اختلال در سیستم ایمنی، فشار خون بالا و افزایش خطر ابتلا به چندین بیماری مرتبط است.

اگر به دنبال راه حلی رایگان برای کاهش وزن، بهبود خلق و خو، افزایش وضوح ذهنی و حتی دفع حمله قلبی هستید، زندگی خود را بازسازی کنید تا به طور مداوم ۷ تا ۹ ساعت خواب با کیفیت داشته باشید.

شماره ۶: حمام نمک اپسوم یا خیساندن پا

خیساندن نمک اپسوم می تواند تحت تأثیر بهبود تغذیه، کاهش استرس و مکمل قرار گیرد. نمک های اپسوم نمک های منیزیم هستند و منیزیم کلید خاموش کننده بدن شما است. افراد مبتلا به درد و التهاب مزمن تمایل به مصرف کم منیزیم، سطح سرمی منیزیم و نیاز بالا به منیزیم دارند.

وظیفه التهاب حاد التیام آسیب و/یا حذف مواد خارجی از بدن است. پس از انجام ماموریت. وظیفه منیزیم این است که به بدن بگوید فرآیند التهاب را متوقف کند – کلید خاموش.

اگر توهین ایجاد کننده التهاب بارها و بارها تکرار شود – رژیم غذایی نامناسب، استرس بالا، محیط سمی و غیره – منیزیم به سرعت کاهش می یابد و تلاش می کند همه چیز را خاموش کند.

منیزیم به راحتی در دانه ها، آجیل و لوبیا یافت می شود. همچنین در سبزیجات سبز برگ نیز یافت می شود. در حالی که لوبیاها کتو نیستند، دانه‌ها، اکثر آجیل‌ها و سبزیجات برگ‌دار سبز مطمئناً کتو هستند. مصرف منظم آن غذاها به پر کردن ذخایر منیزیم شما کمک می کند و در عین حال مزایای ضدالتهابی دیگر را نیز به همراه دارد.

بیشتر بخوانید
عفونت پاروویروس (علل، علائم و درمان)

اما اگر کمبود دارید به منیزیم بیشتری نیاز خواهید داشت. مکمل ها را با احتیاط و فقط با توصیه پزشک متخصص خود مصرف کنید زیرا مصرف نادرست مکمل می تواند باعث اسهال اسمزی و/یا مشکلات قلبی شود زیرا منیزیم نیز یک الکترولیت است.

در حقیقت منیزیم برای بیش از ۳۰۰ عملکرد آنزیمی در بدن انسان و سپس مقداری مورد نیاز است.

گرفتن ۲۰ دقیقه حمام نمک اپسوم نه تنها ذهن و ماهیچه های شما را آرام می کند – به معنای واقعی کلمه کلید خاموش است – به پر کردن ذخایر منیزیم شما کمک می کند. منیزیم می تواند از طریق پوست شما جذب شود، به خصوص اگر کمبود دارید.

اگر حمام مورد نیاز شما نیست یا در دسترس شما نیست، می توانید به جای آن پاهای خود را خیس کنید. شما تعداد زیادی گیرنده روی پاهای خود دارید، تقریباً همان تعداد گیرنده هایی که در بقیه بدن خود دارید.

نقش فعالی در از بین بردن التهاب مزمن از زندگی خود داشته باشید

التهاب مزمن شوخی نیست. همه چیزهایی را که در اینجا آموخته اید بردارید و از امروز شروع به به حرکت درآوردن آن کنید. در راه بازگشت از محل کار به خانه، مقداری نمک اپسوم و همچنین برخی از غذاهای سالم و واقعی با فواید واقعی سلامتی را از فروشگاه تهیه کنید.

دیگر راهکارهای عملی این است که ببینید آیا کارفرمای شما برنامه ای برای کمک به کارمندان دارد که ۶ تا ۱۰ جلسه مشاوره رایگان برای کنترل استرس شما ارائه می دهد. از این برنامه های کاربردی در تلفن خود استفاده کنید تا به شما در کاهش استرس کمک کنند، یاد بگیرید چگونه مدیتیشن کنید، فعالیت بدنی خود را پیگیری کنید و به افزایش خواب خود کمک کنید.

Source link

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه