استراتژی هایی که به کاهش چربی کلی بدن کمک می کند، مانند ورزش و تغییر رژیم غذایی، ممکن است به کاهش سایز سینه کمک کند. اقدامات دیگر نیز می تواند به کوچکتر نشان دادن سینه ها کمک کند.

داشتن سینه های بزرگ می تواند باعث افزایش خطر ابتلا به درد شانه، بالای کمر و گردن در یک فرد وجود دارد. همچنین ممکن است افراد به دلایل زیبایی یا روانشناختی بخواهند سایز سینه خود را کاهش دهند.

ژنتیک، وزن بدن و سن می تواند بر اندازه سینه تاثیر بگذارد. تغییرات هورمونی ناشی از بارداری، داروها یا مشکلات تیروئید نیز می تواند تأثیر بگذارد.

در این مقاله، ما به طیف وسیعی از روش‌های طبیعی که افراد می‌توانند برای کاهش سایز سینه یا ظاهر سایز سینه‌ها امتحان کنند، نگاه می‌کنیم.

روش های طبیعی برای کاهش سایز سینه

برخی از گزینه های طبیعی ممکن است اندازه سینه را بدون جراحی کاهش دهند. سینه ها عمدتا حاوی چربی هستند، بنابراین استراتژی هایی که چربی کلی بدن را کاهش می دهند ممکن است به خوبی کار کنند.

روش مناسب برای کاهش سایز سینه به سلامت کلی فرد و دلیل بزرگ بودن سینه‌ها بستگی دارد که می‌تواند شامل شرایط هورمونی یا چاقی باشد. افرادی که نگران سلامت سینه هستند ممکن است بخواهند قبل از ایجاد تغییرات قابل توجه در شیوه زندگی با پزشک خود صحبت کنند.

درمان های طبیعی زیر ممکن است به کاهش سایز سینه کمک کند.

یک رژیم غذایی سالم

سینه ها بیشتر از بافت چربی یا چربی تشکیل شده است. از دست دادن چربی بدن می تواند سایز سینه افراد را کاهش دهد. حفظ یک رژیم غذایی و سبک زندگی که در آن مصرف انرژی بیشتر از کالری دریافتی باشد باعث کاهش وزن فرد می شود. این کاهش وزن ممکن است منجر برای کاهش سایز سینه

بیشتر بخوانید
ایمپلنت ضد بارداری

هنگام ایجاد تغییرات در رژیم غذایی برای کاهش وزن، افراد باید روی خوردن غذاهای غنی از مواد مغذی که کالری کمی دارند تمرکز کنند. میوه‌ها، سبزیجات، ماهی‌های چرب مانند سالمون و گوشت‌های بدون چربی مانند مرغ کبابی می‌توانند به فرد کمک کنند تا احساس سیری کند و در عین حال از کاهش وزن سالم حمایت کند.

افرادی که در دوران شیردهی یا بارداری هستند باید قبل از تلاش برای کاهش وزن با پزشک یا ماما صحبت کنند.

ورزش کردن

مانند رژیم غذایی، ورزش نیز می تواند به کاهش چربی بدن کمک کند، که ممکن است به کاهش سایز سینه در طول زمان نیز کمک کند.

بسیاری از مردم به اشتباه بر این باورند که تمرینات هدفمند می تواند چربی را در نواحی خاص بسوزاند. در حالی که فشار دادن و سایر تمرینات قفسه سینه باعث تقویت عضلات بازو و سینه می شود، اما مستقیماً چربی را از سینه ها پاک نمی کنند. کلید سوزاندن چربی در سراسر بدن است.

ورزش های قلبی عروقی که ضربان قلب فرد را افزایش می دهند در چربی سوزی بسیار موثر هستند. بسته به عوامل سلامتی و تناسب اندام، افراد می توانند دویدن، شنا یا پیاده روی سریع را امتحان کنند.

بیشتر بخوانید
28 نشانه تستوسترون بالا در مردان و زنان

کاهش استروژن

استروژن نقش کلیدی در رشد بافت پستان دارد. بنابراین مقابله با استروژن اضافی می تواند اندازه سینه را کاهش دهد، به خصوص در افرادی که عدم تعادل هورمونی دارند.

داروهای ضد بارداری هورمونی حاوی استروژن و پروژسترون هستند و می توانند سینه های فرد را بسازند افزایش اندازه. این اثر معمولاً پس از قطع مصرف دارو دوباره از بین می رود.

درباره اینکه چگونه کنترل بارداری می تواند سایز سینه را افزایش دهد بیشتر بیاموزید.

برخی تحقیقات نشان می دهد که فرد می تواند سطح استروژن بدن خود را از طریق تغییرات رژیم غذایی کاهش دهد. به عنوان مثال، الف مطالعه در زنان یائسه دریافتند که خوردن یک رژیم غذایی مدیترانه ای، کاهش الکل و افزایش سطح فعالیت می تواند برخی از اشکال استروژن را کاهش دهد.

با این حال، شواهد کمی در مورد داروهای طبیعی برای کاهش استروژن در بدن وجود دارد. افراد ممکن است بخواهند با یک متخصص مراقبت های بهداشتی در مورد داروهای کاهش دهنده استروژن صحبت کنند.

بستن

بستن شامل پیچیدن مواد محکم دور سینه ها برای صاف کردن آنهاست. بافت سینه را منقبض نمی کند و از رشد سینه ها جلوگیری نمی کند، اما بستن سینه ها می تواند به کوچکتر به نظر رسیدن سینه ها کمک کند و باعث می شود فرد احساس راحتی بیشتری کند. بهتر است با یک متخصص مراقبت های بهداشتی در مورد ایمن ترین راه برای استفاده از چسب صحبت کنید.

بیشتر بخوانید
کبودی زرد روی سینه به چه معناست؟

تعویض سوتین

سوتین نمی تواند به طور دائم اندازه سینه را تغییر دهد، اما سوتین های کوچکتر می توانند توهم سینه های کوچکتر را ایجاد کنند. این سوتین ها شکل سینه را تغییر می دهند تا سینه ها صاف تر و بلندتر به نظر برسند.

برخی از سوتین‌های کوچک‌تر نیز تسمه‌های حمایتی بیشتری ارائه می‌دهند که ممکن است درد کمر و گردن را کاهش دهد.

پیدا کردن یک سوتین حمایت کننده و مناسب می تواند سطح راحتی فرد را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد. بسیاری از فروشگاه ها خدمات بستن سوتین رایگان را ارائه می دهند. تعویض ساده سینه بند می تواند مقداری از درد مربوط به سینه های بزرگ را کاهش دهد.

کاهش سایز سینه بعد از بارداری

سینه ها در  دوران بارداری و در دوران شیردهی تمایل به رشد دارند  و بزرگتر می مانند. افزایش اندازه به ویژه در چند هفته اول پس از زایمان قابل توجه است، زیرا شیر مادر هنوز در حال تنظیم است.

علاوه بر تولید شیر و تجربه اثرات هورمونی، افراد در دوران بارداری چربی بدن نیز اضافه می کنند که مقداری از آن در بافت سینه رسوب می کند.

بسیاری از افراد متوجه می شوند که سینه هایشان با کاهش وزن بارداری به آرامی کوچک می شود و برخی دیگر متوجه می شوند که سینه هایشان بعد از بچه دار شدن کمی بزرگتر می شود.

بیشتر بخوانید
استروژن در مقابل پروژسترون: عملکردها در بدن انسان

افراد می توانند روش های فوق را برای کاهش سایز سینه در دوران بارداری و شیردهی امتحان کنند. در مورد هر گونه نگرانی که ایجاد می شود با پزشک صحبت کنید.

خلاصه

برای برخی افراد، سینه های بزرگ می تواند یک ناراحتی یا منبع درد قابل توجهی باشد. برخی از روش های طبیعی می توانند به افراد کمک کنند تا سایز سینه خود را کاهش دهند، مانند کاهش وزن و تغذیه سالم. پوشیدن سوتین و کلاسورهای خاص می تواند سینه ها را کوچکتر نشان دهد.

هنگامی که درمان های طبیعی کمکی نمی کند، فرد می تواند در مورد جراحی کوچک کردن سینه با پزشک خود صحبت کند.

برای برخی، صحبت در مورد اندازه سینه می تواند به دلیل ایده های اجتماعی و فرهنگی در مورد معنای سینه ها و احساس افراد در مورد سینه ها، موضوعی احساسی باشد. پزشکان مشکلاتی را که افراد با سینه های بسیار بزرگ اغلب با آن روبرو هستند درک می کنند و می توانند کمک کنند. افرادی که مشکلات مربوط به اندازه سینه خود را تجربه می کنند باید با یک متخصص مراقبت های بهداشتی مورد اعتماد صحبت کنند.
Source link