چگونه یک شکارچی جنسی را تشخیص دهیم – ۸ ویژگی

از درمانگر Leonie Adamson از اپلیکیشن مشاوره ویدیویی می خواهیم دکتر جولیان چگونه علائم شکارچی جنسی را تشخیص دهیم

هاروی واینستین ۶۷ ساله که زمانی یکی از قدرتمندترین تهیه کنندگان هالیوود بود، به اتهام تجاوز جنسی از جمله تجاوز جنسی مجرم شناخته شد.

حدود ۸۰ زن از جمله بازیگران سرشناس گوئینت پالترو، اوما تورمن و سلما هایک او را به سوء رفتار جنسی متهم کرده بودند.

اتهامات تجاوز جنسی و آزار و اذیت هاروی واینستین در سال ۲۰۱۷ آغاز شد و به دور فعلی جنبش فمینیسم #MeToo دامن زد.

چگونه یک شکارچی جنسی را تشخیص دهیم - 8 ویژگی

دیروز، ۲۴ فوریه ۲۰۲۰، واینستین به تجاوز جنسی درجه سوم و جنایت جنایتکارانه درجه یک در شهر نیویورک محکوم شد – یک پیروزی برای جنبش #MeToo.

او از جدی‌ترین اتهام تهاجم جنسی تبرئه شد، اما با ۲۵ سال زندان مواجه است. واینستین هنوز در لس آنجلس با اتهام تجاوز به دو زن در سال ۲۰۱۳ روبروست.

پس از اعلام حکم، گزارش ها حاکی از آن است که واینستین به دلیل درد قفسه سینه به بیمارستان Bellevue نیویورک منتقل شده است.

نوشتن برای نیویورک تایمزسلما هایک، عزیز هالیوود، داستان تجاوز، تحقیر و آزار و اذیت خود توسط کارگردان را شرح داد.

داستان او پیشرفت های جنسی، صحبت های شیرین و حتی تهدید به مرگ را دنبال می کرد. او ادعا می کند که او به او گفته است: “من تو را می کشم، فکر نکن نمی توانم.” در بدترین حالت، هایک مجبور شد برای جلوگیری از اخراج شدن از فیلم، یک صحنه جنسی با زن دیگری وارد شود، فیلمی که او سال‌ها صرف تحقیق و آماده‌سازی برای آن کرده بود. این صحنه باعث شد که او گریه کند و دچار تشنج شود، زیرا او دچار حمله عصبی شده بود، “من مجبور شدم یک مسکن مصرف کنم، که در نهایت گریه را متوقف کرد اما استفراغ را بدتر کرد.”

سلما-هایک،-چگونه-یک-درنده-جنسی-را تشخیص دهیم
سلما هایک مقاله ای را برای نیویورک تایمز نوشت و ادعا کرد که توسط واینستین سوء استفاده می شود

و او تنها نیست، در یک پست اینستاگرامکارا دلوین می‌گوید که در مواجهه با واینستین احساس «ناتوان و ترس» می‌کند و تعداد زنانی که ادعا می‌کنند سوء استفاده (از جمله تجاوز جنسی) هر روز افزایش می‌یابد. گوئینت پالترو، آنجلینا جولی، آسیا آرجنتو، اشلی جاد، رز مک گوان، روزانا آرکت و بسیاری دیگر از جمله زنانی هستند که به میدان آمده اند.

اما واینستین تنها مجرم نیست. رئیس سابق هارودز، محمد الفاید، هفته گذشته در کانون توجه قرار گرفت، زیرا زنان برای صحبت در یک کانال ۴ جلو آمدند. اعزام ها نشان می دهد که چگونه تاجر خود را به آنها تحمیل کرده است. یک زن ۱۷ ساله بود. الفاید در این برنامه اظهار نظری نکرده است اما اتهامات تجاوز جنسی و تجاوز جنسی در گذشته را رد کرده است و هیچ اتهامی مطرح نشده است.

بیشتر بخوانید
انزال زنانه چیست؟

با توجه به رویدادهای اخیر، به موقع است که مشخص شود شکارچی جنسی چه کسی در روابط مستقیم و همجنس است.

چگونه یک شکارچی جنسی را تشخیص دهیم

لئونی آدامسون، درمانگر که ۱۰ سال کار بالینی دارد و متخصص در آزار جنسی است، می‌گوید: «آنها می‌توانند کنترل و قدرت زیادی داشته باشند». اما جالب‌ترین چیزی که باید در نظر گرفت این است که چرا آن‌ها از میان جمعیت متمایز نیستند. اغلب مردم در مورد ترسناک بودن یا بداخلاقی بودن آنها صحبت می کنند، اما بدون هیچ گونه اطلاعات اساسی، هیچ مدرک واقعی وجود ندارد. برخی افراد به خوبی می‌دانند که چه توانایی‌هایی دارند، مانند افراد مشهوری که در مورد هاروی واینستین مطرح شده‌اند، اما نمی‌خواهند “قایق را تکان دهند”، شاید از هراسی که ممکن است بر آنها داشته باشد.

با استفاده از کلمات و اعمال، شکارچی هر حرکت او را تضعیف می کند

من به بسیاری از زنانی که آسیب های جنسی را تجربه کرده اند، مشاوره داده ام. لئونی می‌گوید: آنها از نظر عاطفی زخمی شده‌اند، حس هویت خود را از دست داده‌اند، و هر روز با این تجربه زندگی می‌کنند.» لئونی می‌گوید: «این با چرخه سوء استفاده شروع می‌شود و خیلی سریع به یک کابوس تبدیل می‌شود که هیچ راه گریزی از آن وجود ندارد. با استفاده از کلمات و اعمال، شکارچی هر حرکت او را تضعیف می کند، هر فکری را دیکته می کند و در نهایت قدرت و کنترل نهایی را بر زندگی روزمره او خواهد داشت.

“در بسیاری از موارد، قربانیان باور نمی شد و این باعث ناراحتی بیشتر آنها شده است. در برخی موارد، خود از خانواده‌های بدسرپرست آمده‌اند و احساس ارزشمندی در آنها به حدی پایین است که احساس می‌کنند شایسته برخورد بد با آنها هستند. با این حال، از آنجایی که شکارچی جنسی در سکوت و رفتار پنهانی شکوفا می شود، ماسک باید برای کمک به رهایی قربانیان از این سوء استفاده آشکار شود. صدای آنها باید شنیده شود و به آنها احترام گذاشته شود. همیشه.’

۱. او در مراحل اولیه واقعاً توجه است

چگونه-یک-درنده-جنسی-8-ویژگی-درمان-توسط-healthista.com را تشخیص دهیم

در مراحل اولیه رابطه، آماده کننده بسیار مراقب خواهد بود. تماس ها و پیامک های زیادی که کاملاً بی گناه به نظر می رسند. این به این معنی نیست که آنها یک شکارچی هستند، اما اگر ادامه یابد و تشدید شود، علائم نگران کننده هستند. اینگونه است که مرتکب شروع به ساختن فرآیند وابستگی قربانی می کند. آنها بسیار پاسخ رویاهای خود خواهند بود، یک شوالیه در زره درخشان، و مطمئنا هرگز به آنها صدمه نمی زنند. آنها محافظت می شوند، مورد محبت قرار می گیرند، مورد احترام قرار می گیرند و کانون توجه شکارچیان هستند. این آغاز روند نظافت است. مرتکب در مراحل بعدی از وفاداری و آسیب پذیری خود علیه آنها استفاده خواهد کرد.

بیشتر بخوانید
چرا ممکن است بعد از انگشت کردن خونریزی می کنم؟

۲. او از زبان دستکاری استفاده می کند

عنصر نور گاز آهسته اما با دقت معرفی می شود، به موجب آن شکارچی قربانی را با لباس، دوستان یا هر چیز دیگری که انتظارات او را برآورده نمی کند، مسخره می کند. هنگامی که قربانی شکارچی را به چالش می‌کشد (در مراحل اولیه)، او دروغ می‌گوید، اطلاعات را تحریف می‌کند، به او احساس می‌کند که او فرد بدی است، بیان می‌کند که چقدر آسیب دیده است، و اینکه او سزاوار این نوع رفتار نیست. از این گذشته ، او با او بسیار خوب بوده است. در پایان، از نظر عاطفی خسته شده و احساس استرس زیادی می کند، تسلیم می شود و می پذیرد که همه اینها تقصیر او بوده و عذرخواهی می کند. این به شکارچی نشان می دهد که می تواند او را کنترل و دستکاری کند، بدون ترس از اینکه ممکن است او را به چالش بکشد.

۳. او آن را عادی جلوه می دهد

چگونه-یک-درنده-جنسی-8-ویژگی-درمان-توسط-healthista.com را تشخیص دهیم

قربانی اکنون رفتار خود را عادی کرده است و احساس می کند که شاید این چیزی است که او سزاوار آن است. این چرخه سوء استفاده اکنون آغاز شده است، دوره ماه عسل اولیه به پایان رسیده است، احساس ناراحت کننده که چیزی اشتباه است اکنون واضح تر شده است و “انفجار” جایی که شکارچی حرکت خود را انجام می دهد اکنون یک واقعیت است. این الگو با آزار عاطفی و روانی آغاز می شود و در نهایت شامل آزار جنسی می شود.

۴. نقش قربانی را بازی می کند

یک احساس واقعی از رفتار بزرگ در ارتباط با این نوع از مردان وجود دارد. هرگز مسئولیت نپذیرید و همیشه نقش قربانی را بازی کنید. این نوع بی تفاوتی بسیار شبیه خودشیفتگی است، اما باز هم همه خودشیفته ها شکارچی جنسی نیستند. آنها از کنترل اجباری برای وادار کردن قربانی به بازی مرگبار گربه و موش استفاده می کنند و همیشه او را به خاطر اشتباهی که پیش می آید سرزنش می کنند، یا اگر او نپذیرد به هر طریقی که احساس کند برای درس دادن به او لازم است او را تحقیر می کنند. زنانی که در کودکی آزار جنسی را تجربه کرده‌اند، احتمالاً در برابر این نوع نظافت آسیب‌پذیرتر هستند و در نتیجه دوباره آسیب خواهند دید.

بیشتر بخوانید
عمق واژن چند سانت است؟ چه طول آلتی کافی است؟

۵. او را مسخره می کند

یک شکارچی جنسی هیچ توجهی به افکار و احساسات خود نخواهد داشت، در عوض روی خودش تمرکز می کند. او به او اظهار نظرهای جنسی می کند، در مورد عملکرد او اظهار نظر می کند، ناامنی های او را جدا می کند تا بعداً به عنوان طعمه از آن استفاده کند. نیاز به دانستن تمام جزئیات در مورد تجربیات گذشته او نیز یک شاخص است. سپس شکارچی می تواند با استفاده از زبان تحقیرآمیز به او و استفاده از کلماتی که او را توهین و تحقیر می کند، او را مسخره کند.

۶. او مرزهای او را از نظر جنسی جابجا می کند

چگونه-یک-درنده-جنسی-8-ویژگی-درمان-توسط-healthista.com را تشخیص دهیم

او هیچ احترامی برای مرزهای سالم قائل نیست و همیشه باید شما را برای انجام کارهایی که برای شما راحت نیست تحت فشار قرار دهد. او ضربه بزرگی از این کار دریافت خواهد کرد و احتمالاً بدون توجه به ترس و اضطراب قربانیان، در رویکرد خود هوشیار است. ممکن است پیشنهاداتی از رفتار جنسی پرخطر وجود داشته باشد، که در آن قربانی با مردان دیگر درگیر می شود و شکارچی تماشا می کند. سپس از این برای باج‌گیری او استفاده می‌کند و این شروع جنبه بی‌رحمانه رفتار است، جایی که قربانی کاملاً تحقیر شده و در رابطه به دام افتاده است.

۷. او را ناتوان می کند

در تمام مدت او به قربانی اطمینان می دهد که رفتارها درست است و او را دوست دارد. او سعی خواهد کرد ناراحتی او را عادی کند و به او بگوید که قبلاً این کار را انجام داده است و دوباره انجام خواهد داد. اینکه مردم اکنون می دانند که او فحشا است و او خوش شانس است که او با او می ماند. همه اینها باعث از بین رفتن اعتماد به نفس او می شود که او را ناتوان می کند. او که غرق شده و تنها است، خانواده ای برای صحبت با او ندارد، و او او را از هر دوستی که می توانست کمک کند، جدا کرده است. آنها تهدیدی برای او بودند، می توانستند پشت نقاب او را ببینند و بر او تأثیر بگذارند. بنابراین، آنها باید زودتر ریشه کن می شدند.

۸. پنهانی به فتوحات خود می بالد

در نهایت، یک شکارچی جنسی به فتوحات خود می بالد و باعث می شود که قربانی در توصیف روابط دیگرش کمتر احساس زن بودن کند. با احیای مجدد رابطه، و دانستن اینکه او باعث ناراحتی می شود، نیاز به واکنشی برای تقویت بازی خود دارد. اگر به هیچ وجه ناراحت نشود، او هیچ تصوری از آنچه مناسب است نخواهد داشت. او فردی متفاوت از دنیای بیرون خواهد بود، که فقط هر چیزی را که او در مورد او می گوید نفی می کند – نقاب او هرگز نمی لغزد.

بیشتر بخوانید
رابطه جنسی دهانی چیست؟

حالا چی؟

اگر احساس می کنید که با یک شکارچی جنسی در ارتباط بوده اید یا هستید، لطفاً از صحبت کردن نترسید. از سازمان های مربوطه مانند کمک زنان، پناه و مراکز بحران تجاوز جنسی که اطلاعات را به صورت محرمانه نگه می دارد. وب سایت هایی مانند Rightsofwomen.org.uk می تواند به شما کمک کند تا در مورد قانون و حقوق خود در آینده مذاکره کنید. صریح صحبت کنید، زیرا بسیار شخصی است. اما این اولین گام برای کنار آمدن با این رابطه بد و شروع روند بهبودی است.

اگر رابطه همچنان ادامه دارد، اطمینان از داشتن یک برنامه ایمنی بسیار مهم است. شکارچیان با هرگونه تغییر ظریف در رابطه بسیار هماهنگ هستند و می دانند که آیا چیزی در پویایی رابطه تغییر کرده است یا خیر. تا حد امکان اطلاعات جمع آوری کنید و از مقررات قانونی استفاده کنید، زیرا شکارچی نمی خواهد بپذیرد که رابطه به پایان رسیده است و ممکن است کمپین خود را بر این اساس افزایش دهد. مکاتبات شکارچی را یادداشت کنید، اما به آن پاسخ ندهید. به یاد داشته باشید که این تقصیر شما نیست و می توانید از دست شکارچی خلاص شوید. ثابت، قوی باشید و صدای شما مورد احترام باشد.

لئونی آدامسون، چگونه می توان یک شکارچی-جنسی-8-ویژگی-درمانی-توسط-healthista.com را تشخیص داد.

لئونی آدامسون یک درمانگر در برنامه دکتر جولیان، که برای بهبود دسترسی به پشتیبانی مشاوره راه اندازی شده است. شما می توانید با مشاوران واجد شرایطی مانند Leonie (60 پوند در ساعت) از طریق لینک ویدیویی امن از آسایش خانه خود رزرو و قرار ملاقات داشته باشید. برنامه را از طریق فروشگاه اپل بر روی iPhone/ipad خود دانلود کنید.

لئونی با سازمان هایی مانند کمک به زنان و بحران تجاوز جنسی با تجربه گسترده در خشونت خانگی، تعقیب و روابط توهین آمیز کار کرده است.

Source link

۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه