چگونه یک کودک ۱۵ ماهه را سبک تربیت کنیم


هیچ والدین یا متخصصی این واقعیت را انکار نمی کند که آموزش پوتین دشوار است و نیاز به صبر و انعطاف دارد. دکتر آلن گرین توضیح می دهد که والدین باید برای شکست ها آماده باشند. آموزش استفاده از توالت به یک کودک نوپا ۱۵ ماهه ممکن است در صورتی امکان پذیر باشد که چندین مورد از شاخص های آمادگی لازم را نشان دهد.

دکتر گرین این پرچم‌ها را تقلید از مامان یا بابا، نشان دادن ناامیدی زمانی که همه چیز در جای خود نیست، نشان دادن لباس‌های خودش، نشان دادن نشانه‌هایی از غرور در موفقیت‌ها، نشان دادن کنجکاوی در مورد توالت و اندام تناسلی، صحبت کردن در مورد “بیف و مدفوع” یا نمایش می‌داند. یک اشاره به آگاهی قبل از ادرار کردن یا مدفوع. اگرچه برخی از کودکان به زودی آماده نیستند. به گفته HealthyChildren.org، در حالی که بیشتر آنها بین ۱۸ تا ۲۴ ماهگی علاقه نشان می دهند، برخی از کودکان قبل از اینکه برای تمرین کردن آماده شوند، ۲ ۱/۲ هستند.

بیشتر بخوانید
آلت تناسلی داغ: علل، علائم و آلت تناسلی در تابستان

استفاده صحیح از توالت را برای کودک نوپا نشان دهید. هر بار که از دستشویی استفاده می کنید او را با خود ببرید. هر چه با او در حال تماشای شما راحت تر باشید، در مورد استفاده از توالت احساس راحتی بیشتری خواهد کرد. هر چقدر هم که در ابتدا ناراحت کننده باشد، مفید است که به کودک نوپای خود بگویید که در توالت «بیف می کنید» و «کار خوبی» انجام می دهید. هر مرحله از فرآیند را به او نشان دهید و با او صحبت کنید. به او بگویید که شلوارت را در می‌آوری، می‌روی لثه می‌کنی، سیفون توالت را می‌شوی و حالا مثل یک بچه بزرگ دست‌هایت را می‌شوی.

مراقب علائمی باشید که نشان می دهد کودک شما ممکن است نیاز به استفاده از توالت داشته باشد. ممکن است زور بزند، لباس‌ها را بکشد، به یک منطقه خصوصی عقب‌نشینی کند، از پا به پا دیگر جابجا شود یا کاملاً بی‌حرکت شود، انگار روی چیزی تمرکز کرده است. این نشانه ها را به کودک خود گوشزد کنید. به او بگویید که باید از توالت دختر بزرگ استفاده کند. دکتر گرین در مورد اینکه آیا کودک شما نیاز به رفتن به توالت دارد یا خیر هشدار می دهد و در عوض توصیه می کند که به او بگویید زمان استفاده از آن فرا رسیده است. این رویکرد از هرگونه انکار نیاز به حذف جلوگیری می کند، زیرا ممکن است کودک در ابتدا از این عمل خجالت بکشد یا خجالت بکشد.

بیشتر بخوانید
دوره کمون هپاتیت C چقدر است؟

فرزندتان را به توالت ببرید و از او بپرسید که آیا می‌خواهد در توالت ادرار کند یا پوف کند. اگر او پذیرا است، پس به او اجازه دهید تلاش کند. او ممکن است چیزی تولید نکند، اما عمل به تلاش به او کمک می کند تا بفهمد چه اتفاقی دارد می افتد.

بیشتر بخوانید
آسیب رباط جانبی داخلی زانو (پارگی MCL)

هنگامی که او را به توالت می برید، به کودک خود شلوارهای آموزشی بپوشانید تا این روند بیشتر شبیه تظاهرات شما شود.

زباله های موجود در پوشک را داخل توالت بریزید و به فرزندتان بگویید که چه کار می کنید. این عمل می تواند به او کمک کند تا بفهمد مدفوع و ادرار به کجا تعلق دارند. هرگز کودک خود را به خاطر کثیف شدن پوشک یا شلوار آموزشی سرزنش نکنید، زیرا این کار فقط به کودک شما می آموزد که از عمل دفع زباله خجالت بکشد. در عوض، با هر موفقیت یا تلاشی او را تشویق کنید و رفتار مثبت را تشویق کنید.

بیشتر بخوانید
آیا ادعاهای مسدودکننده کورتیزول حقیقتی دارد؟

به کودک خود اجازه دهید اغلب برهنه بدود. دکتر گرین توضیح می دهد که این رفتار می تواند آگاهی کودک شما را از عمل حذف زباله بهبود بخشد.

به تقویت رفتارهای مثبت و نشان دادن استفاده صحیح از توالت ادامه دهید. یک کودک ۱۵ ماهه هنوز بسیار جوان است و ممکن است نسبت به یک کودک بزرگتر نیاز به تمرین بیشتر داشته باشد. تا زمانی که کودک شما نشانه های آمادگی را نشان می دهد، در نهایت در آموزش گلدان موفق خواهد شد.Source link

لطفاً به این مطلب امتیاز دهید. این‌کار به بهبود ارائه مطالب کمک خواهد کرد.
دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه