کاهش درد عضله و ران سارتوریوس شما

حرکات کششی می تواند به تسکین درد عضله سارتوریوس کمک کند.

اعتبار تصویر:
fizkes/iStock/GettyImages

اگر ران درد دارید، ممکن است به طور خودکار تصور کنید که چهار ران خود آسیب دیده اید. با این حال، سارتوریوس از جلوی ران شما نیز عبور می کند و از قسمت بیرونی باسن به سمت داخل زانوی شما زاویه دار می دود. این عضله که اغلب نادیده گرفته می شود، حتی یک نام مستعار خاص دارد – the ماهیچه خیاط – به دلیل عملکرد آن نامگذاری شده است. درد عضله Sartorius می تواند در اثر فشار دادن این عضله ایجاد شود.

Sartorius خود را بشناسید

کاهش درد عضله و ران سارتوریوس شما

این عضله سارتوریوس طولانی ترین ماهیچه بدن شماست. از قسمت بیرونی ران شما شروع می شود، از روی استخوان ران شما عبور می کند، در امتداد طول داخلی ران شما ادامه می یابد و سپس درست زیر قسمت داخلی زانوی شما ختم می شود.

این عضله زمانی درگیر می شود که زانوی خود را خم می کنید تا پای خود را به سمت پشت بالا ببرید و به شما کمک می کند تا لگن خود را خم کنید و بچرخانید. این حالتی است که خیاط ها در آن می نشستند. سارتوریوس همچنین به تثبیت لگن شما کمک می کند.

بیشتر بخوانید
چگونه درد کبد را متوقف کنیم

کشیدگی ماهیچه سارتوریوس

کشیدگی عضله سارتوریوس بسته به ناحیه آسیب می تواند باعث درد در لگن یا زانو شود. این عضله را می توان در حین فعالیت های پر ضربه مانند دوی سرعت، پریدن و دویدن کشیده یا کشید.

فعالیت‌هایی که باعث می‌شود شما را به زور از خود دور کنید، فشار زیادی بر این عضله وارد می‌کند. ضربه مستقیم به این ناحیه در حین فعالیت های ورزشی نیز می تواند باعث آسیب و درد شود. اگر ورزش هایی مانند هاکی، راگبی، فوتبال یا بسکتبال انجام می دهید، ممکن است در معرض خطر بیشتری برای آسیب دیدن این عضله باشید.

بیشتر بخوانید
آیا ساس ها می توانند وارد موهای شما شوند یا در موهای شما زندگی کنند؟

علائم سویه Sartorius

درد ناشی از کشیدگی عضله سارتوریوس اغلب در امتداد داخل ران یا ناحیه کشاله ران شما احساس می شود. به هم نزدیک کردن پاها دردناک خواهد بود. در برخی موارد، بلند کردن زانوی خود می تواند علائم شما را کاهش دهد.

همچنین ممکن است در عضلات داخلی ران ضعف و حساسیت داشته باشید. یک فیزیوتراپ یا پزشک می تواند یک معاینه فیزیکی انجام دهد تا تشخیص دهد که آیا درد شما به دلیل آسیب به این عضله است یا خیر.

بیشتر بخوانید: درمان آسیب عضلانی Sartorius

درمان سویه Sartorius

برای تسکین درد عضله سارتوریوس، به دوره ای از حذف فعالیت هایی نیاز دارید که درد شما را بدتر می کنند. استفاده از یخ در این ناحیه و مصرف داروهای ضد التهاب نیز کمک کننده خواهد بود. با بازگشت به فعالیت بدنی، پزشک ممکن است استفاده از بانداژ را برای بستن ران خود توصیه کند.

بیشتر بخوانید
ام آر آی کبد چه چیزی را می تواند تشخیص دهد؟

یک دوره کوتاه فیزیوتراپی به شما تمریناتی را برای تسکین علائم و کمک به جلوگیری از آسیب مجدد به ناحیه یاد می دهد. کشش می تواند به کاهش درد ناشی از کشیدگی عضله سارتوریوس و کاهش اصطکاک بر روی بورس اطراف یا کیسه های پر از مایع که باعث ایجاد بالش در اطراف عضله می شود، کمک کند.

چگونه انجامش بدهیم: به پهلو بنشینید و زانوهای خود را از پای آسیب دیده خم کنید. به پشت روی آرنج طرف آسیب ندیده تکیه دهید و از دست دیگر خود استفاده کنید تا لگن خود را به آرامی در سمت آسیب دیده به سمت جلو فشار دهید.

همانطور که لگن خود را به سمت جلو فشار می دهید، به طور فعال همان زانو را به سمت زمین فشار دهید تا زمانی که در قسمت جلوی ران خود احساس کشیدگی کنید. این کشش عضله سارتوریوس را ۲۰ تا ۳۰ ثانیه نگه دارید و سه بار تکرار کنید.

بیشتر بخوانید
از تست تنسیلون چه انتظاری باید داشت؟

بیشتر بخوانید: نحوه کشش عضله سارتوریوس

جلوگیری از آسیب بیشتر

از فعالیت های دردناک خودداری کنید و به آرامی کشش دهید تا زمانی که دامنه کامل حرکت و قدرت طبیعی در پای آسیب دیده را به دست آورید و زمانی که بتوانید بدون درد یا لنگیدن راه بروید. برای جلوگیری از درد عضلانی sartorius، باید مطمئن شوید که هنگام ورزش بدن خود را گرم و سرد کنید.

استفاده از مکانیک خوب بدن، انجام تمرینات قدرتی و کششی مناسب برای قسمت داخلی ران جزء مهمی از برنامه درمانی شما خواهد بود.

Source link

لطفاً به این مطلب امتیاز دهید. این‌کار به بهبود ارائه مطالب کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه