کاهش رابطه جنسی دردناک بعد از یائسگی

پس از اینکه رسماً به یائسگی تبدیل شدید، ممکن است تصور کنید که علائم شما پشت سر شماست. و مطمئناً، گرگرفتگی و تعریق شبانه می توانند فروکش کنند، اما یک تغییر وجود دارد که ممکن است برای همیشه باقی بماند: رابطه جنسی دردناک.

در طول یائسگی، بدن شما استروژن را از دست می دهد، هورمونی که به حفظ سلامت بافت های واژن کمک می کند. مری جین مینکین، MD، استاد بالینی مامایی، زنان، و علوم تولید مثل در دانشکده پزشکی دانشگاه ییل، در نیوهیون، کانکتیکات. هنگامی که سطح استروژن شما کاهش می یابد، می توانید خشکی واژن را نیز تجربه کنید که می تواند منجر به رابطه جنسی دردناک شود.

دکتر مینکین می گوید: خشکی واژن و درد یا سوزش در حین دخول «اغلب دورتر از یائسگی رخ می دهد». در حالی که یک زن ممکن است گرگرفتگی را تجربه کند که بهتر می شود، خشکی واژن در طول سال ها بدتر می شود.

در صورت درمان نشدن، این مشکل می تواند آنقدر شدید شود که برخی از زنان به دلیل خشکی و ناراحتی بیش از حد لذت بخش، رابطه جنسی را به طور کامل ترک می کنند. مینکین می‌گوید: «از آنجایی که دیرتر اتفاق می‌افتد، بسیاری از زنان این سردرگمی را به هیچ وجه با یائسگی مرتبط نمی‌دانند و فکر می‌کنند خشکی با افزایش سن اجتناب‌ناپذیر است».

کاهش رابطه جنسی دردناک بعد از یائسگی

Source link

لطفاً به این مطلب امتیاز دهید. این‌کار به بهبود ارائه مطالب کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه