کاهو چند کالری دارد؟

کاهو اغلب به عنوان یک غذای آزاد شناخته می شود، زیرا می توانید مقدار زیادی از آن را با مقدار بسیار کمی کالری مصرف کنید. در حالی که کاهو از کربوهیدرات، پروتئین و چربی به شما کالری می دهد، محتوای آب بالایی نیز دارد. مقدار زیاد آب به سبزی های برگدار حجم زیادی می دهد تا شکم شما را پر کند، بدون اینکه محتوای کالری بیشتر شود.

کل کالری

همه انواع کاهو تقریباً کالری یکسانی دارند. چه برگ قرمز، چه برگ سبز، کوه یخ، رومی یا کاهوی بیب را ترجیح دهید، کالری مشابهی دریافت خواهید کرد. یک بخش ۳ اونس از هر یک از این انواع کاهو، که ۸۵ گرم وزنی دارد، بین ۱۰ تا ۱۵ کالری در کل تامین می کند.

بیشتر بخوانید
چای چیست؟ هر آنچه باید در مورد این نوشیدنی کلاسیک بدانید

کالری از کربوهیدرات ها

از میان درشت مغذی ها، کربوهیدرات ها بیشترین کالری را در کاهو دارند. هر وعده ۳ اونس کاهو تقریباً حاوی ۱.۱ تا ۲ گرم کربوهیدرات است که هر گرم آن ۴ کالری دارد. این معادل ۴.۴ تا حدود ۸ کالری از کربوهیدرات های موجود در بستر کاهو شما است. نشریه «رهنمودهای غذایی برای آمریکایی ها، ۲۰۱۰» اشاره می کند که بین ۴۵ تا ۶۵ درصد کالری شما باید از کربوهیدرات ها تامین شود. برای مثال، پیروی از یک رژیم غذایی ۲۰۰۰ کالری به این معنی است که شما به ۹۰۰ تا ۱۳۰۰ کالری از کربوهیدرات ها نیاز دارید. با این حال، شما به این توصیه از کاهو نزدیک نخواهید شد. سهم ۳ اونسی شما کمتر از ۱ درصد از کربوهیدرات روزانه شما برای یک رژیم غذایی ۲۰۰۰ کالری دارد.

بیشتر بخوانید
آنچه باید در مورد کربوهیدرات ها بدانید

پروتئین و کالری

مقدار کمی پروتئین از کاهو دریافت خواهید کرد که مقداری از کالری را تشکیل می دهد. یک وعده ۳ اونس حاوی ۰.۷۶ تا ۱.۱۶ گرم پروتئین است. تمام پروتئین ها در هر گرم ۴ کالری دارند، یعنی سهم کاهو شما ۳ تا ۴.۶ کالری از پروتئین به شما می دهد. در حالت ایده آل، پروتئین باید ۱۰ تا ۳۵ درصد کالری دریافتی شما یا ۲۰۰ تا ۷۰۰ کالری از پروتئین را تشکیل دهد. خوردن ۳ اونس کاهو کمتر از ۲ درصد از پروتئین مورد نیاز روزانه شما را برای یک رژیم غذایی ۲۰۰۰ کالری می گیرد.

بیشتر بخوانید
7 تست تشخیصی کمبود آهن در آزمایش خون

جزئیات کالری چربی

در حالی که کاهوی مورد علاقه شما سهم زیادی در کالری ندارد، مقدار کمی چربی دارد. از ۳ اونس کاهو خود بین ۰.۱۲ تا ۰.۲۶ گرم چربی دریافت خواهید کرد. از آنجایی که چربی در هر گرم ۹ کالری دارد، این مقدار تنها ۱ تا ۲.۳ کالری از چربی است. با این حال، این بسیار کمتر از ۱ درصد چربی توصیه شده شما برای یک روز است. شما باید ۲۰ تا ۳۵ درصد کالری خود را از چربی دریافت کنید. بر اساس ۲۰۰۰ کالری، ۴۰۰ تا ۷۰۰ کالری از چربی است.

بیشتر بخوانید
12 مزایای سلامتی منیزیم مبتنی بر شواهد

Source link

۲.۸/۵ - (۱۴ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

1 دیدگاه دربارهٔ «کاهو چند کالری دارد؟;

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه