دریافت رژیم: 09055380149

کتو راش – چرا برخی افراد به آن مبتلا می شوند و در مورد آن چه باید کرد

کتو راشمحل معمول راش کتو

این یک مشکل رایج در رژیم غذایی LCHF یا کتوژنیک نیست، اما برای افراد معدودی که آن را تجربه می کنند، می تواند یک نگرانی بزرگ باشد: خارش.

خارش – راش کتو یا به انگلیسی “کتو راش” – می تواند دردسرساز شود، گاهی اوقات حتی می تواند خواب را مختل کند. خارش و بثورات تقریباً همیشه به طور متقارن در دو طرف بدن قرار دارند. آنها تقریباً همیشه روی قفسه سینه، پشت، زیر بغل و گاهی اوقات در گردن ایجاد می شوند (تصویر بالا را ببینید).

پس علت این مشکل چیست و چگونه می توان آن را درمان کرد؟

در اینترنت مطالب زیادی در این مورد نوشته شده است و نظریه های مختلفی نیز وجود دارد. اکنون زمان آن است که کار را آسان کنیم، Kostdoktorvis. در اینجا همه چیزهایی است که باید بدانید.

علت کتو راش

عرق

بیشتر بخوانید
بادام زمینی در رژیم کتوژنیک

در اینجا سرنخ ها و راه حل ها وجود دارد:

  • خارش معمولاً زمانی شروع می شود که وارد آن می شوید کتوز. اگر کربوهیدرات بیشتری بخورید و از کتوز خارج شوید، ظرف چند روز متوقف می شود.
  • بثورات ممکن است در هوای گرم یا بعد از ورزش بدتر شوند.
  • محل بثورات و خارش منطبق با مناطقی است که عرق جمع می شود.
  • هنگامی که شما در کتوز هستید، عرق شما ممکن است حاوی استون بدن کتون باشد.
  • استون در غلظت های بالا می تواند باعث تحریک شود.

من فکر می کنم دلیل خوبی برای این فرض وجود دارد که خارش برخی افراد در کتوز تجربه می کنند ناشی از کتون های موجود در عرق است، شاید وقتی روی بدن خشک می شود.

چگونه راش کتو را درمان کنیم

کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای درمان یا تسکین جوش انجام دهید:

  1. لباس: برای جلوگیری از تعریق بیش از حد لازم، لباس راحت و مناسب با آب و هوای محل اقامت خود بپوشید. در صورت لزوم از تهویه مطبوع استفاده کنید.
  2. دوش: بعد از تمرین، دوش گرفتن خوب است – بعد از که عرق نکردی
  3. برنامه های ورزشی را تغییر دهید: اگر خارش واقعاً شما را آزار می دهد، ممکن است بخواهید برای چند روز ورزش را کنار بگذارید یا کاری انجام دهید که زیاد عرق نکنید، مانند یک جلسه تمرین با وزنه بسیار کوتاه.
  4. از کتوز خارج شوید: اگر اقدامات فوق به اندازه کافی مؤثر نباشد، احتمالاً می توانید با خروج از خانه در یک یا دو روز مشکلات را حل کنید کتوز. این را می توان با خوردن حدود ۵۰ گرم کربوهیدرات (یا بیشتر) در روز انجام داد. برای اینکه همچنان از مزایای رژیم کتوژنیک بهره مند شوید – حداقل برای کاهش وزن و معکوس کردن دیابت نوع ۲ – می توانید یک LCHF آزادتر (۵۰ تا ۱۰۰ گرم کربوهیدرات در روز) بخورید و روزه متناوب را اضافه کنید.
  5. سایر درمان ها: بسیاری از درمان های دیگر در اینترنت پیشنهاد شده است. مانند آنتی بیوتیک ها برای هفته ها یا ماه ها و/یا کرم های مخصوص پوست. در بهترین حالت احتمالاً تسکین موقتی خواهید داشت. من توصیه به مخالف قطعا ضد آنتی بیوتیک به شکل قرص است، زیرا عوارض و خطرات آن بسیار بدتر از فواید مشکوک و موقت است. استروئید، پماد ضد قارچ و آنتی هیستامین به نظر می رسد اصلا موثر نباشد. راه حل ایمن، آسان و رایگان در صورت نیاز وجود دارد – شماره چهار، بالا. به جای آن این کار را انجام دهید.
بیشتر بخوانید
کوکی با آرد نارگیل (4 ماده!) کتوژنیک

بعدش؟

اگر با خوردن یک LCHF آزادتر از شر جوش ها خلاص شوید، آیا می توانید دوباره به شدت کتوژنیک بخورید؟ پاسخ در بیشتر موارد بله است.

اگر احساس خوبی در کتوز دارید و دستاوردهای سلامتی قابل توجهی را تجربه کرده اید، ممکن است بخواهید دوباره آن را تزریق کنید. بثورات ممکن است دور بماند. برای برخی، به نظر می رسد که آنها فقط یک بار ظاهر می شوند، یا فقط در ابتدای تغییر رژیم غذایی به LCHF (به مرور زمان، بدن می تواند اجسام کتون کمتری را در عرق ترشح کند). به یاد داشته باشید که اکثر افرادی که در کتوز هستند به هیچ وجه دچار بثورات نمی شوند.

بیشتر بخوانید
شیر پرچرب در رژیم کتوژنیک: آنچه باید بدانید

توصیه بالا را در نظر داشته باشید. و اگر همه چیز شکست خورد، فقط کمی کربوهیدرات بیشتری بخورید و احتمالاً مشکل برطرف خواهد شد.

Source link

لطفاً به این مطلب امتیاز دهید. این‌کار به بهبود ارائه مطالب کمک خواهد کرد.
دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه