کره بادام زمینی و کلسترول: آیا خوب است یا بد؟

تحت کنترل نگه داشتن کلسترول می تواند سخت باشد، به خصوص زمانی که مطمئن نیستید کدام غذاها برای قلب شما مفید هستند و کدام غذاها باید ممنوع باشد. خوشبختانه برای همه کسانی که عاشق کره بادام زمینی، کره بادام و سایر کره های مغزها هستند، این خوراکی های خامه ای نسبتا سالم هستند.

و تا زمانی که آنها حاوی چربی هیدروژنه نباشند، کره های مغزها- از جمله کره بادام زمینی – برای سطح کلسترول شما مشکلی ایجاد نمی کنند.

کره بادام زمینی و کلسترول

بسیاری از غذاهای پرچرب نیز کلسترول بالایی دارند – بیکن و پنیر پرچرب را در نظر بگیرید. اما داشتن چربی بالا لزوماً به این معنی نیست که کلسترول به دنبال آن خواهد بود. در واقع، ما کلسترول را فقط از محصولات حیوانی دریافت می کنیم. بنابراین، غذاهای گیاهی چرب مانند مغزها و آووکادو عملاً هیچ کلسترولی ندارند!

طبق گفته انجمن قلب آمریکا، مغز سرشار از پروتئین، فیبر، ویتامین، مواد معدنی و آنتی اکسیدان است. برخی از آنها مانند گردو نیز منبع خوبی از چربی های امگا ۳ هستند که برای قلب شما عالی هستند. بنابراین کره مغزها، از جمله کره بادام زمینی، حاوی مقدار زیادی مواد مغذی و بدون کلسترول هستند، که یک میان وعده بسیار سالم برای قلب ایجاد می کند.

کره بادام زمینی: وقتی صحبت از کلسترول می شود، یک مزیت یا منفی دارد؟

امتیاز دیگر: مجله انجمن پزشکی آمریکا در مطالعه‌ای در سال ۲۰۰۲ گزارش شد که زنانی که بیش از پنج بار در هفته کره بادام‌زمینی مصرف می‌کنند، در مقایسه با زنانی که به ندرت کره بادام‌زمینی می‌خورند، خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را کاهش می‌دهند.

بیشتر بخوانید
اکوکاردیوگرام چیست

مقایسه کره های مغزها

سه کره محبوب مغز عبارتند از کره بادام زمینی، کره بادام و کره بادام هندی. ما آن‌ها را کنار هم مقایسه کرده‌ایم تا بفهمیم کدام بسته‌ها مغذی‌تر هستند. و به نظر می رسد، مسابقه بسیار نزدیک است.

ما ۱ قاشق غذاخوری از هر کره مغز طبیعی بدون نمک را مقایسه کردیم.

بیشتر بخوانید
رژیم غذایی DASH برای فشار خون بالا
کره بادام کره بادام هندی کره بادام زمینی
کالری ۹۸ ۹۴ ۹۶
کلسترول، میلی گرم ۰ ۰ ۰
پروتئین، گرم ۳.۳۵ ۲.۸۱ ۳.۵۵
کربوهیدرات، گرم ۳.۰۱ ۴.۴۱ ۳.۵۷
فیبر ۱.۶ ۰.۳ ۰.۸
چربی کل، گرم ۸.۸۸ ۷.۹۱ ۸.۲۲
چربی اشباع شده، گرم ۰.۶۶۴ ۱.۵۶۲ ۱.۶۵۲
چربی تک غیراشباع، گرم ۵.۱۹۱ ۴.۶۶۰ ۴.۱۵۱
چربی غیراشباع چندگانه، گرم ۲.۱۷۸ ۱.۳۳۷ ۲.۰۰۶

همانطور که می بینید، هر کره مغز مزایای خود را دارد، اما بادام در چندین دسته برنده می شود: بیشترین فیبر، کمترین میزان چربی اشباع، بالاترین میزان چربی تک غیراشباع و کمترین کربوهیدرات را دارد. هیچ کدام از آنها حاوی کلسترول نیستند! شایان ذکر است تفاوت های دیگر نیز وجود دارد:

  • کره بادام هندی پروتئین زیادی ندارد و فیبر بسیار کمی دارد، اما چربی کل کمتری دارد.
  • کره بادام بیشترین کالری را دارد، اما حاوی چربی اشباع کمتر (که نمی خواهید) و چربی غیراشباع چندگانه بیشتری دارد (که به بهبود سطح کلسترول کمک می کند).
  • کره بادام زمینی بر روی پروتئین برنده می شود، و این رقم با انتخاب چاق دو برابر می شود!
بیشتر بخوانید
آیا دیسائوتونومی می تواند امید به زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؟

با شمارش کالری مشابه، تجزیه مواد مغذی و سطوح پایین چربی اشباع شده، هر یک از این کره های مغز انتخابی سالم و در حد اعتدال خواهد بود.

برچسب های خود را بخوانید

مهم است که توجه داشته باشید که همه کره های مغز برابر نیستند. برندهای مختلف ممکن است مواد مختلفی را در طول فرآیند تولید اضافه کنند. مقداری شکر و روغن اضافی میریزند. بهترین توصیه: به دنبال کسانی باشید که به طور کلی حداقل مواد تشکیل دهنده دارند و چربی هیدروژنه یا نیمه هیدروژنه ندارند.

هنگامی که در راهروی کره مغز هستید، چند برچسب را با هم مقایسه کنید تا مطمئن شوید که بیشترین ارزش غذایی را برای دلار خود دریافت می کنید. به دنبال محصولاتی باشید که حاوی نمک، شکر یا روغن اضافی نیستند، فقط ۱۰۰ درصد مغز هستند.

بیشتر بخوانید
کلسترول بالای ارثی آنچه درباره هیپرکلسترول خونی خانوادگی باید بدانید
سخنی به خردمندان در مورد آلرژی به مغز

اگر سابقه خانوادگی آلرژی به مغز دارید، اگر شما یا فرزندتان حتی یک واکنش آلرژیک جزئی به مغز داشته اید، حتما با پزشک خود مشورت کنید. یک واکنش خفیف گذشته به این معنی است که ممکن است در آینده واکنش شدیدی داشته باشید.

 خلاصه

اگر کلسترول نگرانی شماست، کره های مغز برای شما بی خطر هستند، بنابراین می توانید آنها را روی چند برش سیب بمالید یا در دستور العمل ها استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که آنها نسبتاً کالری بالایی دارند، بنابراین شما می خواهید که بخش های خود را تحت کنترل داشته باشید.

healthline

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

1 دیدگاه دربارهٔ «کره بادام زمینی و کلسترول: آیا خوب است یا بد؟;

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه