کرونا ویروس هفتم

کرونا ویروس هفتم

کرونا ویروسها بیش از یک قرن است که باعث ایجاد یک سوم سرماخوردگی ها می شوند.

این کرونا ویروس جدید، عضو هفتم  کرونا ویروسهائی است که انسان را آلوده می کند و نسبت با سایرین بیماری بسیار شدیدتری ایجاد می کند.

اما اینکه چرا این نوع جدید اینقدر موفق بوده ممکن است بعلت ساختار آن باشد که به شکل یک توپ با برجستگی‌هایی به شکل چماق یا گلبرگ است که از این طریق به گیرنده های در سطح سلول میزبان می چسبد.

ساختار این برجستگی ها در کرونا ویروس جدید باعث اتصال قوی تری نسبت به سایر کروناویروسها می شود که این برای انتقال مهم است. چون هرچه پیوند محکم تر باشد ، ویروس کمتری باعث ایجاد عفونت می کند. همچنین راحتتر وارد سلول میزبان می شود. که باعث ایجاد ویژگی های خاصی می شود.

به عنوان مثال ، بیشتر ویروس های تنفسی یا مجاری هوایی فوقانی را آلوده می کنند یا تحتانی . یک عفونت تنفسی فوقانی راحت تر گسترش می یابد ، اما خفیف تر است ، در حالی که  عفونت مجرای تنفس تحتانی انتقال سخت تر  دارد، اما شدیدتر است. به نظر می رسد که این ویروس جدید هم  مجاری هوایی فوقانی و هم تحتانی را آلوده می کند ، این می تواند توضیح دهد که چرا ویروس می تواند قبل از بروز علائم در بین مردم گسترش یابد.

تنها خوش شانسی این است که  می توان گفت به راحتی از بین می رود. چون ویروس شامل یک مجموعه کوچک از ژن ها است که توسط یک کره از مولکول های  چربی محصور شده است ، و به دلیل اینکه پوسته های چربی به راحتی توسط صابون جدا می شوند ، ۲۰ ثانیه شستشوی کامل دست ها می تواند سطح آنها را پایین بیاورد.

 غشاء چربی ویروس ها در برابر عناصر آسیب پذیر هستند و همانطور که در پستهای قبل گفته شد بیش از یک روز روی مقوا ، و حدود دو تا سه روز روی فولاد و پلاستیک زنده نمی ماند (اگر چه به مطالعات بیشتر نیاز است).

بهرحال از آنجا که ویروسها توانائی تکثیر ندارند؛ چیزی که واضح است به تنهائی در جهان دوام ندارند  و از بین می روند،  آنها برای بقا به موجود زنده نیازمندند نیاز دارند. برای همین است شکستن زنجیره انتقال این همه مهم است.

در سایت آر دایت رژیم غذایی توسط متخصص تغذیه به شیوه‌ای متفاوت ارائه می‌شود. لطفاً جهت اطلاع از چگونگی و شرایط رژیم آنلاین، کلیک نمایید…

در صورتی که هر گونه سوالی دارید می توانید از طریق تلگرام، اینستاگرام یا واتساپ با ما در تماس باشید و یا درخواست مشاوره رایگان دهید.

ثبت نام

همین حالا جهت دریافت رژیم آنلاین ثبت نام کنید.

جهت تکمیل پرسشنامه رژیم آنلاین کلیک کنید.
ثبت نام