کم کاری تیروئید و دمای داخلی شما

وقتی در خانه یا محل کار احساس گرما یا سرما می کنید، تنظیم ترموستات برای احساس راحتی بیشتر به اندازه کافی آسان است. اما اگر مشکل دما در داخل بدن شما باشد چه؟

تیروئید، یک غده درون ریز درست بالای استخوان ترقوه، هورمون هایی را برای تنظیم عملکردهایی مانند ضربان قلب و متابولیسم تولید می کند. این غده دمای بدن شما را نیز کنترل می کند.

هنگامی که بدن هورمون تیروئید بیش از حد تولید می کند، دمای بدن افزایش می یابد. با این حال، با کم کاری تیروئید، دمای بدن به دلیل کمبود هورمون تیروئید کاهش می یابد. افزایش یا کاهش اندک در سطح تیروئید می تواند دمای بدن را به اندازه ای تغییر دهد که به طور قابل توجهی بر سطح پروتئین ها در جریان خون تأثیر بگذارد.

بیشتر بخوانید
تغذیه و رژیم غذایی در کم کاری تیروئید هاشیموتو

کم کاری تیروئید چگونه بر دمای داخلی شما تأثیر می گذارد

علائم کم کاری تیروئید شامل یبوست، خستگی، درد مفاصل یا عضلات و حتی افسردگی است. این وضعیت همچنین می تواند باعث افزایش حساسیت به دمای سرد شود.

دکتر هریس ال واسر، متخصص غدد در مرکز پزشکی منطقه ای لوس روبلز در هزار اوکس می گوید: با کم کاری تیروئید، متابولیسم کند می شود، دمای بدن کاهش می یابد، انقباض عروق پوستی (پوستی) رخ می دهد و بیمار ممکن است حتی در یک محیط گرم احساس سرما کند. ، کالیفرنیا

گفته می شود، احساس سردی در دست ها و پاها برای تشخیص کم کاری تیروئید کافی نیست. این احساسات همچنین ممکن است علائم طیف گسترده ای از شرایط دیگر، از جمله کم خونی و اختلال در گردش خون باشد.

کم کاری تیروئید و دمای خارجی

در حالی که فرآیندهای داخلی بر استفاده بدن از هورمون‌های تیروئید تأثیر می‌گذارد، دمای شدید بیرون می‌تواند بر افرادی که کم‌کاری تیروئید دارند نیز تأثیر بگذارد. مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۲ در مجله اروپایی غدد درون‌ریز منتشر شد ، تأثیر سرماخوردگی مزمن در گرینلند را بر فعالیت تیروئید در میان ساکنان آن، اعم از اینوئیت‌های بومی و غیر اینویت، بررسی کرد. نتایج نشان داد مصرف هورمون تیروئید در سراسر جهان افزایش یافته است.

با این حال، دکتر واسر هشدار می دهد که ممکن است این یک وضعیت غیرعادی باشد. او می‌گوید: «در مواجهه با سرمای شدید، مزمن یا شدید – در مناطقی مانند قطب شمال یا شمال آلاسکا – سازگاری با سرما گزارش شده است که تولید و گردش تیروئید را افزایش می‌دهد. اما، او خاطرنشان می کند، “قرار گرفتن در معرض دمای بیرونی سرد به طور کلی حداقل تا بدون تغییر در سطح تیروئید ایجاد می کند.”

تایید تشخیص کم کاری تیروئید

در حالی که احساس سرما برای تشخیص کم کاری تیروئید به تنهایی کافی نیست، اما ممکن است نشانه ای باشد که زمان آزمایش آن فرا رسیده است. با پزشک خود صحبت کنید و در مورد بررسی عملکرد تیروئید خود بپرسید. پزشک شما باید غده تیروئید شما را معاینه کند و به دنبال سرنخ های فیزیکی دیگر مانند ناخن ها و موی شکننده، تورم بازوها یا پاها و ویژگی های درشت صورت باشد. یک آزمایش خون ساده می‌تواند سطوح هورمون تیروئید TSH را اندازه‌گیری کند – سطوح بالاتر از TSH طبیعی اغلب به دلیل کم‌کاری تیروئید است.

فردریک سینگر، متخصص غدد و مدیر برنامه غدد درون ریز و بیماری های استخوانی می گوید اگر تشخیص مثبت داده شود، گام بعدی تحت درمان با هورمون تیروئید است که می تواند به کاهش دمای بدن و سایر علائم کم کاری تیروئید کمک کند. موسسه سرطان جان وین در مرکز بهداشت سنت جان در سانتا مونیکا، کالیفرنیا. سپس، با پیروی از برنامه درمانی تجویز شده خود، می توانید اطمینان حاصل کنید که سطح تیروئید به حالت عادی باز می گردد.

پیوند منبع

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه