کوکی با آرد نارگیل (۴ ماده!) کتوژنیک

کوکی‌های آرد بادام من محبوب‌ترین دستور پخت کوکی در Wholesome Yum هستند، اما مردم اغلب از من می‌پرسند چگونه درست کنم. بیسکویت آرد نارگیل اگر نه آرد بادام بنابراین پس از چند آزمایش (خوشمزه!)، من هیجان زده هستم که این کره ای و غنی (و بدون آجیل!) را به شما نشان دهم. کیک های آرد نارگیل! آنها تمام طعم شیرینی را که در این غذای کلاسیک دوست دارید، بدون آرد سفید، شکر یا آجیل دارند.

این کوکی‌ها برای رژیم کتوژنیک عالی هستند (هر کدام ۲.۲ گرم کربوهیدرات خالص!)، اما اگر فقط به دنبال کاهش مصرف قند و گلوتن هستید، آنها یک گزینه سالم عالی هستند. و در حالی که دستور العمل های آرد نارگیل به دلیل خشک شدن یا خیلی شکننده بودن بدنام هستند (امیدوارم مال من نیست؟)، اینها اصلاً اینطور نیستند. آنها را امتحان کنید!

بهترین دستور العمل های کوکی آرد نارگیل به آرد با کیفیت و شیرین کننده نیاز دارند تا نتایج کاملاً لطیف داشته باشند. به همین دلیل است که من از آرد نارگیل Yum Healthy به عنوان ماده اصلی این دستور غذا به همراه ترکیب آلولوز میوه Besti Monk استفاده کردم. شیرین کننده یکی از اجزای کلیدی است که از خشک شدن شیرینی ها جلوگیری می کند، زیرا آلولوز موجود در آن رطوبت را حفظ می کند.

این آرد و شیرین کننده با هم یک کلوچه شیرین ایجاد می کنند که از هم نمی پاشد و خیلی خشک نمی شود – برای کوکی های خمیر نارگیل عالی است! (این همان ترکیبی است که به کوکی‌های شکلاتی آرد نارگیلی و شیرینی‌های شکری آرد نارگیلی من بهترین طعم و بافت را می‌دهد.)

چرا این دستور پخت کوکی آرد نارگیل را دوست خواهید داشت؟

 • شیرین و کره ای، با طعم ملایم نارگیل
 • بافت شیرینی غنی
 • ۴ ماده ساده (به اضافه نمک) – بدون نیاز به تخم مرغ، شیر یا خامه
 • فقط ۱۰ دقیقه زمان آماده سازی
 • کوکی های آرد نارگیل کتوژنیک کم کربوهیدرات طبیعی بدون گلوتن
 • با یک لیوان ولرم شیر گیاهی، مانند شیر بادام یا کنف خانگی، خوشمزه است!
یک دسته از کوکی ها با یک لقمه از کوکی بالا.

مواد تشکیل دهنده و جایگزین

این بخش نحوه انتخاب بهترین مواد کوکی آرد نارگیل، کارهایی که هر کدام در دستور غذا انجام می دهند و گزینه های جایگزینی را توضیح می دهد. برای اندازه گیری، کارت دستور غذا را در زیر ببینید.

بیشتر بخوانید
آماده سازی وعده غذایی کم کربوهیدرات برای هفته های پرمشغله

برای کیک آرد نارگیل:

 • یام آرد نارگیل سالم – این آرد از نارگیل ارگانیک درجه یک و آسیاب فوق العاده ریز استفاده می کند تا بافتی لذیذ در کوکی ها و سایر محصولات پخته ایجاد کند. یکی از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید این است که مارک های مختلف آرد نارگیل مایع را متفاوت جذب می کنند، بنابراین استفاده از مارک های مختلف ممکن است منجر به شیرینی هایی شود که خیلی مرطوب یا خیلی خشک هستند.
 • کره – من طعم کره با علف را ترجیح می دهم، اما از هر نوع بدون نمکی که دوست دارید استفاده کنید. روغن نارگیل به عنوان یک جایگزین بدون لبنیات عمل می کند، اما طعم و بافت آن متفاوت خواهد بود. (برای جلوگیری از طعم نارگیل، به جای آن از روغن نارگیل تصفیه شده استفاده کنید.)
 • ترکیب آلولوز میوه Besti Monk – دستور العمل های کوکی آرد نارگیل می تواند خشک باشد، اما این شیرین کننده به حفظ رطوبت برای بافت بهتر کمک می کند. این تنها شیرین کننده ای است که برای این کوکی های آرد نارگیل استفاده خواهم کرد و آنها را بدون قند نگه می دارد! اگر می خواهید شیرین کننده دیگری را امتحان کنید، راهنمای من در مورد شیرین کننده های کتوژنیک را برای تبدیل بررسی کنید. فقط توجه داشته باشید که اکثر جایگزین های شکر دیگر باعث ایجاد شیرینی خشک بیشتری می شود. برای کوکی های پالئو می توانید از شکر نارگیل استفاده کنید.
 • عصاره وانیل – با مواد بسیار کم، وانیل با کیفیت بالا واقعا در این دستور غذا می درخشد.
تنوع: می خواهید آرد بادام را جایگزین کنید؟

تنوع: می خواهید آرد بادام را جایگزین کنید؟

اگر آرد بادام را ترجیح می دهید، به جای آن این کوکی های آرد بادام را درست کنید. جایگزینی این آرد در نسخه با آرد نارگیل باعث خیس شدن بیش از حد شیرینی ها می شود و پف نمی کنند.

برای دیپ شکلات (اختیاری):

 • چیپس شکلات تلخ بدون شکر – اگر سبک زندگی شما اجازه می دهد، می توانید از شکلات چیپسی های معمولی نیز استفاده کنید.
 • روغن نارگیل – کمک می کند شکلات براق بماند و به کوکی ها بچسبد. من جایگزین کردن روغن های دیگر را توصیه نمی کنم زیرا روغن نارگیل تنها روغنی است که در دمای اتاق جامد است. اگر از کره دیگری استفاده کنید، شکلات راحت‌تر در دست شما آب می‌شود.
 • گردوی آمریکایی – اختیاری شما می توانید هر دانه کتوژنیک خرد شده، خرد شده یا خرد شده را جایگزین کنید. (بدیهی است که اگر باید این کوکی‌های آرد نارگیلی را بدون مغز نگه دارید، آجیل را حذف کنید.)
بیشتر بخوانید
قرص های رژیم کتو – داروهای کتوژنیک! چه هستند و آیا بی خطرند؟ 
مواد لازم برای طرز تهیه کاپ کیک خمیر نارگیلی.

طرز تهیه بیسکویت آرد نارگیل

این بخش طرز تهیه کوکی های آرد نارگیل بدون گلوتن را با عکس های مرحله به مرحله و جزئیات تکنیک نشان می دهد. برای دستورالعمل کامل، کارت دستور غذا را در زیر ببینید.

 1. مواد مرطوب را آماده کنید. کره و بستی را با هم در ظرفی بزنید تا سبک و پف کند. عصاره وانیل را اضافه کنید.
 2. آرد را اضافه کنید. آرد نارگیل و نمک را داخل خمیر کوکی بزنید.
کره و بستی را با هم در یک کاسه مخلوط کنید.
خمیر کوکی در یک کاسه در کنار کیسه ای از آرد نارگیل Wholesome Yum.
 1. قاشق قاشق های گرد از خمیر را روی یک ورقه پخت (یا حصیر سیلیکونی) که با کاغذ روغنی پوشانده شده است، بریزید. یک قاشق کوکی این کار را آسان تر می کند. هر کوکی را با آرد نارگیل به ضخامت دلخواه صاف کنید.
 2. پخت. در فر ۳۵۰ درجه فارنهایت بپزید تا لبه ها قهوه ای طلایی شوند. کاملا خنک شود. (برای سرعت بخشیدن به این کار می توانید به قفسه سیمی انتقال دهید، اما قبل از انتقال آنها به قفسه ۱۰ دقیقه صبر کنید.)
 3. به دلخواه دیپ بزنید. از یک دیگ دوبل استفاده کنید تا شکلات و روغن نارگیل را با هم ذوب کنید. (در روش دیگر، می توانید در مایکروویو با افزایش ۱۰-۱۵ ثانیه با قدرت ۵۰ درصد ذوب شده و بین هر مرحله هم بزنید.)
 4. غوطه وری کوکی های آرد نارگیل را تا نیمه در شکلات ذوب شده آغشته کنید، روی یک ورقه پخت سرپوشیده قرار دهید و قبل از اینکه شکلات ببندد، آجیل بپاشید.
بیسکویت نارگیلی قبل از پخت.
کوکی ها با خمیر نارگیل آغشته به دیپ شکلاتی.
 1. آرام شدن. کوکی ها را در یخچال (بدون درپوش برای جلوگیری از غلیظ شدن روی شکلات) قرار دهید تا شکلات سفت شود.
کوکی های خمیر کره آرد نارگیل روی یک ورقه پخت با آجیل پاشیده شده روی آن.
نکاتی برای بهترین کوکی های آرد نارگیل

نکاتی برای بهترین کوکی های آرد نارگیل

درست کردن این کوکی ها بسیار آسان است، اما هر بار از این نکات برای نتایج عالی استفاده کنید.

 • به دنبال بافت خمیر شیرینی مناسب باشید. باید شکننده و متراکم باشد، اما هنگام فشار دادن همچنان بچسبد. اگر از مارک متفاوتی از آرد نارگیل استفاده می کنید، می توانید با کمی کمتر شروع کنید و برای به دست آوردن قوام مناسب آن را تنظیم کنید.
 • کوکی ها را صاف کنید. آنها در حین پخت پخش نمی شوند، بنابراین پس از اتمام پخت، ضخامت را به دلخواه تنظیم کنید.
 • اگر در شکلات فرو می‌روید، ابتدا مقداری از فضای یخچال را خالی کنید. باید کوکی‌های نارگیلی غوطه‌ور شده را در ظرفی در یخچال خنک کنید، بنابراین مطمئن شوید که قفسه‌ای دارید که می‌تواند تابه را صاف نگه دارد.
بیشتر بخوانید
آیا در رژیم کتوژنیک باید از هیستامین ها اجتناب کنید؟

دستورالعمل های ذخیره سازی

 • فروشگاه: کوکی های آرد نارگیل را در یک مکان خنک (مانند انباری) تا ۱ هفته نگه دارید.
 • انجماد: بسته بندی کنید و به مدت ۳ تا ۶ ماه در فریزر نگهداری کنید.
یک بشقاب شیرینی آرد نارگیل.

دستور العمل های بیشتر برای پخت با آرد نارگیل

این فقط برای دسرها نیست – می توانید ده ها دستور غذا را با آرد نارگیل درست کنید! تمام دستور العمل های آرد نارگیل من را در اینجا یا برخی از این موارد مورد علاقه را امتحان کنید:

دستور العمل های مورد علاقه خواننده

کارت دستور غذا در زیر آمده است! خوانندگانی که این کار را انجام دادند این دستور العمل ها را نیز مشاهده کردند:

کوکی های آرد نارگیل از نزدیک.

کوکی ها با آرد نارگیل (۴ ماده!)

با این دستور پخت ۴ ماده ای شیرینی های آرد نارگیل آسان درست کنید – همیشه کره ای هستند، هرگز خشک نمی شوند (بر خلاف برخی از کوکی های آرد نارگیل)!

آماده سازی: 10 دقایق

آشپز: 10 دقایق

جمع: 20 دقایق

بخش ها: 12 (تنظیم به مقیاس دستور پخت)

عناصر

روی مواد هایلایت شده ضربه بزنید تا ببینید از کجا می توانید آنها را تهیه کنید. لطفاً حالت خواندن سافاری را برای مشاهده مواد تشکیل دهنده خاموش کنید.

مخلوط نان کتوژنیک

دستورالعمل ها

برای راه‌اندازی تایمر آشپزخانه هنگام آشپزی، روی زمان‌ها در دستورالعمل‌های زیر ضربه بزنید.

بیسکویت آرد نارگیل

 1. فر را با دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت (۱۷۷ درجه سانتیگراد) گرم کنید. یک ورقه پخت را با کاغذ پخت بپوشانید.
 2. از همزن دستی یا همزن استفاده کنید تا کره و بستی را با همزن بزنید تا پف کند و رنگ آن روشن شود. عصاره وانیل را هم بزنید.
 3. آرد نارگیل و نمک را با همزن بزنید. (خمیر سفت و کمی شکننده خواهد بود، اما هنگام فشار دادن باید بچسبد.)
 4. قاشق غذاخوری گرد شده از خمیر را روی پوسته آماده شده بریزید. هر کوکی را به ضخامت حدود ۱/۲ اینچ (۰.۸ سانتی متر) پهن کنید. (می توانید آن ها را به دلخواه ضخیم یا نازک تر کنید. توجه داشته باشید که در حین پخت پخش و نازک نمی شوند، پس از اتمام پخت آن ها را به هر اندازه که دوست دارید نازک کنید.)
 5. پخت برای 10-12 دقیقه، تا زمانی که لبه ها طلایی شوند. قبل از دست زدن به تابه اجازه دهید تا کاملا خنک شود.
بیشتر بخوانید
بارگیری کربوهیدرات: چیست و آیا کار می کند؟

دیپ شکلاتی به انتخاب شما:

 1. قبل از اینکه کوکی های آرد نارگیلی را در شکلات فرو کنید، اجازه دهید تا خنک شوند و کاملا ببندند. یک ورقه پخت کوچک را با کاغذ روغنی (که در یخچال شما جا می شود) بپوشانید.
 2. شکلات بدون شکر و روغن نارگیل را در یک دیگ دوبل روی اجاق گاز ذوب کنید. (به طور متناوب، می توانید در مایکروویو با افزایش قدرت ۵۰ درصد، در فاصله ۱۰-۱۵ ثانیه در مایکروویو ذوب کنید، بین هر اضافه کردن هم بزنید.) پس از ذوب شدن، کوکی ها را تا نیمه در شکلات فرو کنید و روی ورقه پخت قرار دهید. قبل از سفت شدن شکلات، بلافاصله با آجیل آسیاب شده بپاشید.
 3. قبل از سرو در یخچال (بدون درپوش برای جلوگیری از متراکم شدن شکلات) بگذارید تا شکلات خودش را بگیرد.

خوانندگانی که این دستور العمل آسان را دوست داشتند نیز تهیه کردند:

یادداشت های دستور غذا

بخش: 1 کوکی

حقایق تغذیه ای شامل رویه شکلاتی اختیاری نمی شود.

ارزش غذایی

مقدار در هر وعده اندازه سرو در یادداشت های دستور العمل بالا.

کالری
۱۴۴

ضخیم
۱۳ گرم

پروتئین
۲ گرم

کل کربوهیدرات ها
۵.۷ گرم

کربوهیدرات خالص
۲.۲ گرم

الیاف
۳.۵ گرم

قند
۰.۸ گرم

غذاهای کتویی ایرانی ؛ دستور پخت غذاهای کتوژنیکی

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه