گرفتگی عضلات اما بدون پریود: ۶ علائم اولیه بارداری

عقب افتادن قاعدگی اغلب اولین علامت بارداری است. برخی از افراد ممکن است در چند هفته اول گرفتگی خفیف رحم را در کنار سایر علائم تجربه کنند. در اینجا این است که چه چیزی را باید تماشا کنید و چه کاری باید انجام دهید.

سینه هایتان درد می کند، خسته و بدحال هستید و هوس کربوهیدرات دارید. همچنین ممکن است گرفتگی ناراحت کننده ای را تجربه کنید.

به نظر می رسد که شما در حال شروع پریود هستید، درست است؟ ممکن است تعجب کنید که بدانید این علائم همه می توانند نشانه های اولیه بارداری شما باشند نه قبل از قاعدگی.

اکثر این علائم مربوط به افزایش هورمون است. و در حالی که هر فرد متفاوت است، برخی از علائم شایع تر از دیگران هستند.

سینه های دردناک یا حساس

سینه های  حساس، دردناک یا متورم  می توانند نشانه ای از یک دوره قریب الوقوع باشند. اما همین علائم همچنین می تواند نشان دهنده باردار بودن شما باشد.

تغییرات هورمونی در اوایل بارداری  می تواند باعث  ایجاد احساس حساسیت یا درد در سینه ها شود. آنها همچنین می توانند احساس سنگینی یا سیری بیشتری داشته باشند. ممکن است متوجه شوید که ناحیه آرئول یا پوست اطراف نوک سینه‌ها تیره‌تر می‌شود.

حالت تهوع یا استفراغ

تهوع صبحگاهی  یکی از علائم کلاسیک اوایل بارداری است. این می تواند در سه ماهه بعدی نیز باقی بماند.

علیرغم نام، ممکن است در هر زمانی از شبانه روز، نه فقط در صبح، حالت تهوع را تجربه کنید. گاهی اوقات تهوع صبحگاهی می تواند تا سه هفته پس از  کاشت شروع شود .

سردرد یا میگرن

این علامت را به گردن هورمون های اولیه بارداری و افزایش حجم خون خود بیاندازید. آنها با هم می توانند به معنای  سردردهای مکرر باشند .

اگر مستعد ابتلا به حملات میگرنی هستید، ممکن است در دوران بارداری بیشتر این موارد را تجربه کنید. برخی افراد نیز  دوره های میگرنی کمتری را تجربه می کنند .

خستگی 

خستگی  یکی دیگر از محصولات جانبی افزایش شدید هورمون ها در ابتدای بارداری است.

به ویژه پروژسترون در اینجا مقصر است: می تواند باعث شود شما احساس خستگی زیادی کنید.

هوس یا بیزاری از غذا

هوس غذایی   و  بیزاری  یکی دیگر از نشانه های کلاسیک بارداری است. باز هم، این را به گردن هورمون ها بیندازید.

سرگیجه یا سبکی سر

اگر به سرعت از حالت خوابیده  به حالت نشسته حرکت کنید یا به طور ناگهانی بایستید، ممکن است متوجه احساس  سرگیجه  یا  سبکی سر شوید.

در دوران بارداری عروق خونی شما گشاد می شود و فشار خون شما کاهش می یابد. با هم، این می تواند باعث شود احساس سبکی کنید.

سایر علائم بارداری

علائم دیگری نیز در اوایل بارداری وجود دارد که ممکن است تجربه کنید، از جمله:

  • خونریزی خفیف:  برای برخی افراد، یکی از علائم اولیه بارداری  لکه بینی است . به آن  خونریزی لانه گزینی گفته می شود که حدود ۱۰ تا ۱۴ روز پس از چسبیدن تخمک بارور شده به دیواره رحم اتفاق می افتد. این نوع خونریزی زیاد طول نمی کشد و معمولاً در زمانی اتفاق می افتد که شما به طور معمول پریود می شوید. این می تواند گمراه کننده باشد. تفاوت این است که خونریزی لانه گزینی معمولاً به اندازه خونریزی قاعدگی شدید نیست.
  • تغییرات سریع در خلق و خوی:  اگر احساس می کنید به خصوص  احساس می کنید  یا گریه می کنید، ممکن است نتیجه هورمون های بارداری باشد.
  • یبوست:  سیستم گوارشی کند یکی دیگر از علائم مرتبط با هورمون است که برخی افراد در دوران بارداری تجربه می کنند.
  • کمردرد:  در حالی که  کمردرد  می تواند برای طول بارداری مشکل ساز باشد، برخی افراد خیلی زود متوجه آن می شوند.
  • تکرر ادرار:  جایی بین شش تا هشت هفته پس از کاشت، ممکن است متوجه شوید که نیاز به  دفع ادرار افزایش یافته است  اما مانند عفونت ادراری احساس درد یا ناراحتی نمی کنید.

سایر علل زمینه ای

در حالی که همه این علائم می توانند نشانه های بارداری اولیه باشند، اما می توانند به طور کلی معنای دیگری نیز داشته باشند.

قاعدگی از دست رفته، به ویژه، ممکن است ناشی از موارد زیر باشد:

  • فشار
  • بیماری
  • کنترل بارداری هورمونی
  • عدم تعادل هورمونی
  • نوسانات سریع وزن

عکس آن نیز صادق است: شما ممکن است هیچ یک از علائمی که در این مقاله به آنها اشاره شد را نداشته باشید و همچنان باردار باشید.

خط پایین

همچنین درک این نکته مهم است که این علائم منحصر به بارداری نیستند. این بدان معناست که دلایل دیگری وجود دارد که ممکن است آنها را تجربه کنید.

اگر پریودتان دیر شد و متوجه هر یک از این علائم شدید،  تست بارداری خانگی را انجام دهید . همچنین ممکن است برای تایید نتایج و بحث در مورد گزینه های خود با یک متخصص مراقبت های بهداشتی قرار ملاقات بگذارید  .

لینک منبع

۵/۵ - (۱ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه