گوجه فرنگی و بیماریهای قلبی عروقی

گوجه فرنگی و بیماریهای قلبی عروقی

مصرف کم میوه و سبزیجات از عوامل مهم تسریع در پیری و افزایش مرگ و میر زودرس  است.

در یک تخمین، گفته شده مصرف ناکافی میوه و سبزی منجر به مرگ ۲.۶ میلیون نفر در سال در جهان می شود.

مطالعات نشان داده اند مصرف کافی میوه و سبزیجات با ۲۱ تا ۲۶٪ کاهش خطر سکته مغزی و با ۱۷ تا ۲۵٪ کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی همراه است.

البته بعضی از میوه ها و سبزیجات بدلیل اینکه غنی تر از یک یا چند نوع مواد مغذی یا دیگر مواد از جمله فیتوکمیکالها هستند ممکن است اثرات خاصی نیز داشته باشند.

به عنوان مثال گوجه فرنگی که منبع غنی از لیکوپن است.

دیده شده است مصرف گوجه فرنگی به طور قابل توجهی با کاهش خطر سرطان معده (۲۷٪)، سرطان پروستات و سکته مغزی همراه است.

 گوجه فرنگی یا مکمل لیکوپن باعث بهبود عوامل خطر بیماری‌های قلبی عروقی از جمله LDL ،اینترلوکین ۶ و فشار خون می شود.

در یک متاآنالیز جدید نیز نشان داده شد گوجه فرنگی یا لیکوپن باعث کاهش سکته مغزی و بیماریهای قلبی و کاهش قابل توجه در مرگ می شود و این تأثیرات در افراد مسن و دارای اضافه وزن بیشتر است.

تمام رژیم های غذایی با مصرف مناسب میوه و سبزیجات؛ بدلیل تأمین ویتامین، مواد معدنی و فیبر و همچنین فیتوکمیکالها به طور قابل توجهی در بسیاری از شرایط مفیدند از جمله فشار خون ، سطح چربی ها ، مقاومت به انسولین ، عوامل التهابی و کنترل وزن.

و گوجه فرنگی بدلیل محتوای بالای لیکوپن که یک آنتی اکسیدان قوی و مفید است، می تواند جزئی از یک رژیم غذایی سالم باشد.

منبع:

Cheng HM, Koutsidis G, Lodge JK, Ashor AW, Siervo M, Lara J. Lycopene and tomato and risk of cardiovascular diseases: A systematic review and meta-analysis of epidemiological evidence. Critical reviews in food science and nutrition. 2019 Jan 2;59(1):141-58.

دانلود مقاله

در سایت آر دایت رژیم غذایی توسط متخصص تغذیه به شیوه‌ای متفاوت ارائه می‌شود. لطفاً جهت اطلاع از چگونگی و شرایط رژیم آنلاین، کلیک نمایید…

در صورتی که هر گونه سوالی دارید می توانید از طریق تلگرام، اینستاگرام یا واتساپ با ما در تماس باشید و یا درخواست مشاوره رایگان دهید.

ثبت نام

همین حالا جهت دریافت رژیم آنلاین ثبت نام کنید.

جهت تکمیل پرسشنامه رژیم آنلاین کلیک کنید.
ثبت نام