آیا باید نگران گوش های قرمز بود؟

قرمزی گوش‌ها می‌تواند ناشی از شرایط مختلف باشد، اما اغلب بی‌ضرر هستند. شما باید علائم خود را بررسی کنید و تصمیم بگیرید که آیا نیاز به مراجعه به پزشک دارید یا خیر.

دلایل بالقوه قرمزی گوش چیست؟

دلایل بالقوه زیادی برای قرمزی گوش وجود دارد، از جمله موارد زیر:

آفتاب سوختگی

گوش قرمز شما ممکن است در نتیجه آفتاب سوختگی باشد. این زمانی اتفاق می افتد که گوش شما بدون هیچ گونه محافظتی در معرض نور خورشید قرار می گیرد. همچنین ممکن است تا یک هفته گرمی، درد، حساسیت و سایر علائم را تجربه کنید. پوشاندن گوش ها با کرم ضد آفتاب و کلاه لبه دار می تواند از آفتاب سوختگی جلوگیری کند.

گرگرفتگی

قرمزی گوش ها ممکن است نتیجه برافروختگی یا سرخ شدن بدن شما باشد. گرگرفتگی همچنین باعث گرم شدن و سوزش پوست می شود. یکی از دلایل اصلی گرگرفتگی یک واکنش احساسی است که منجر به باز شدن رگ های خونی شما در نواحی خاص به دلیل سیگنالی در سیستم عصبی می شود. سایر محرک ها عبارتند از هورمون ها، غذا، الکل، داروها، ورزش، تغییرات دما و شرایط پزشکی.

گوش قرمز: علل، درمان، و Morehealthline.comhttps://www.healthline.com › سلامتی

عفونت باکتریایی

عفونت پوستی مانند سلولیت یا اریسیپل می تواند منجر به قرمزی گوش شود. همچنین ممکن است گوش های گرم، متورم و تحریک شده را تجربه کنید. اریسیپلا ممکن است شامل تاول یا حاشیه برجسته در اطراف ناحیه تحریک شده باشد.

بیشتر بخوانید
ارتباط قلب و سر: چین و چروک لاله گوش و بیماری قلبی؟

علائم فراتر از پوست شامل تب، لرز، لرز و تورم غدد لنفاوی است. این شرایط توسط باکتری هایی ایجاد می شوند که در هنگام شکستن چیزی وارد پوست می شوند، مانند جراحت، نیش حشرات، سوراخ کردن گوش یا بیماری های دیگر.

درماتیت سبورئیک

گوش های شما ممکن است به دلیل درماتیت سبورئیک قرمز شوند. این شرایط تاثیر می گذارد ۲ تا ۵ درصد از جمعیت باعث قرمزی، خارش و پوسته پوسته شدن پوست می شود. ممکن است پشت گوش خارجی شما و یا حتی به سمت گوش داخلی، مانند فنجان گوش و مجرای گوش، تاثیر بگذارد.

پلی کندریت عود کننده

این بر غضروف تأثیر می گذارد و ممکن است توسط سیستم ایمنی بدن شما ایجاد شود. اولین علائمی که ممکن است متوجه شوید گوش های قرمز و حساس هستند. این می تواند به سایر قسمت های گوش گسترش یابد و ممکن است روزها یا هفته ها طول بکشد. ممکن است متوجه مشکلاتی در گوش داخلی خود نیز شوید. نتیجه طولانی مدت این بیماری می تواند از دست دادن شنوایی باشد. همچنین ممکن است به سایر قسمت های بدن شما سرایت کند، بنابراین مراجعه به پزشک ضروری است.

بیشتر بخوانید
گوش درد چیست؟ علائم، علل، تشخیص

پریکندریت

پریکندریت عفونت بافتی است که دور غضروف گوش می پیچد. ممکن است ناشی از سوراخ کردن گوش، آسیب به گوش، نیش حشرات یا حتی جراحی باشد. گوش شما در نزدیکی غضروف متورم، قرمز و حساس خواهد شد. فوراً به پزشک مراجعه کنید، زیرا این وضعیت با گسترش به غضروف و آسیب درازمدت به آن بدتر می شود.

سندرم گوش قرمز

سندرم گوش قرمز نادر است. علائم شامل دوره‌هایی از قرمزی و سوزش، به‌ویژه در لاله گوش است. این علائم ممکن است به صورت لحظه ای یا چند ساعت طول بکشد. محرک‌ها شامل لمس کردن گوش‌ها، قرار گرفتن در معرض دمای شدید یا ورزش و غیره است. این سندرم ممکن است منجر به میگرن و سایر شرایط پزشکی شود.

قرمزی گوش چگونه درمان می شود؟

درمان قرمزی گوش به علت آن بستگی دارد.

برای درمان آفتاب سوختگی

راه های زیادی برای تسکین علائم آفتاب سوختگی در خانه وجود دارد. درمان ها شامل خنک نگه داشتن گوش ها، استفاده از محصولات آلوئه ورا یا درمان های بدون نسخه مانند هیدروکورتیزون و اجتناب از قرار گرفتن در معرض آفتاب اضافی.

بیشتر بخوانید
آنچه باید در مورد گوش درد بدانید

اگر آفتاب سوختگی پس از چند روز به خودی خود بهبود نیافت، اگر علائم بدتر شد، یا اگر علائم دیگری غیرمرتبط با محل آفتاب سوختگی ایجاد کردید، به پزشک مراجعه کنید.

برای درمان گرگرفتگی

اغلب، گرگرفتگی نیازی به درمان پزشکی ندارد. در صورت مشکوک شدن به یک بیماری پزشکی، به دنبال درمان باشید.

برای درمان سلولیت یا اریسیپل

پزشک می تواند این بیماری های پوستی را با معاینه فیزیکی و آزمایشات تشخیص دهد. پزشک ممکن است آنتی بیوتیک تجویز کند. این عفونت ها احتمالا پس از یک هفته یا بیشتر از درمان بهبود می یابند. در این بین می توانید با استفاده از کمپرس سرد، ناحیه ملتهب را آرام کنید.

برای درمان درماتیت سبورئیک

درماتیت سبورئیک قابل درمان نیست، اما با پمادها و شامپوهای تخصصی قابل درمان است. اگر این بیماری در گوش داخلی شما نیز باشد، پزشک ممکن است قطره گوش تجویز کند.

برای درمان پلی کندریت عود کننده

پزشک شما ممکن است این بیماری را با کورتیکواستروئیدها و مسکن‌ها مانند داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) درمان کند. موارد پیشرفته‌تر این بیماری ممکن است به داروهای سطح بالاتری نیاز داشته باشند که سیستم ایمنی یا جراحی را هدف قرار می‌دهند.

بیشتر بخوانید
وستیبولیت بینی

برای درمان پریکندریت

پزشک شما احتمالاً برای عفونت شما آنتی بیوتیک تجویز خواهد کرد. عفونت همچنین ممکن است باعث ایجاد آبسه در گوش شما شود. این به مداخلاتی مانند تخلیه نیاز دارد. اگر این عارضه ناشی از سوراخ کردن گوش باشد، باید گوشواره را بردارید.

برای درمان سندرم گوش قرمز

روش درمانی ساده ای برای سندرم گوش قرمز وجود ندارد. برخی از داروها وجود دارد که ممکن است پزشک شما تجویز کند. NSAID ها و کمپرس سرد ممکن است علائم را تسکین دهند.

چشم انداز گوش قرمز چیست؟

گوش قرمز ممکن است نشانه ای از چندین بیماری باشد. اگر مشکوک هستید که این وضعیت فراتر از یک آفتاب سوختگی جزئی یا گرگرفتگی است، با پزشک خود تماس بگیرید. این وضعیت ممکن است نیاز به تشخیص و درمان پزشکی داشته باشد.
Source link