مردی در حال تهیه اسموتی
عکاسی توسط Aya Brackett

بررسی اجمالی

ابتلا به دیابت به این معنا نیست که شما باید تمام غذاهایی که دوست دارید را از خود دریغ کنید، بلکه می خواهید انتخاب های غذایی سالم تری داشته باشید. یکی از گزینه های خوب خوردن میوه ها و سبزیجات زیاد است که از نظر تغذیه سنگین اما کالری کمی دارند.

برخی از میوه ها و سبزیجات برای مدیریت دیابت شما بهتر از سایرین هستند. به دنبال محصولاتی باشید که دارای شاخص گلیسمی و بار پایین هستند، به این معنی که قند خون شما را افزایش نمی دهند.

همچنین دریافت مقدار زیادی از مواد لبنی غنی از کلسیم و پروبیوتیک برای تقویت استخوان ها و تامین باکتری های خوب روده بسیار مهم است. منابع خوب شیر کم چرب، کفیر و ماست یونانی هستند.

این غذاها برای هر رژیم دیابتی ضروری هستند، با این حال نیازی به خوردن آنها با چنگال یا حتی قاشق ندارید. شما می توانید مقدار زیادی مواد مغذی را در یک اسموتی قرار دهید و یک خوراکی خوشمزه دریافت کنید. تا زمانی که به مواد سالم پایبند باشید و شیرین کننده های اضافی اضافه نکنید، می توانید به طور منظم از این خوراکی ها لذت ببرید.

فقط به یاد داشته باشید زمانی که میوه ها را با اسموتی های خود مخلوط می کنید، آنها را به عنوان بخشی از مقدار مصرف روزانه میوه خود در نظر بگیرید تا در مصرف کربوهیدرات ها زیاده روی نکنید. حتی قند طبیعی می تواند قند خون شما را افزایش دهد اگر بیش از حد از آن بخورید.

بیشتر بخوانید
بستنی و یبوست

در اینجا ۱۰ ایده اسموتی مناسب دیابت برای شروع شما آورده شده است.